Denní menu, 1.4.2021: Kolář prosvištěl do challengerového čtvrtfinále. Kopřiva dohrál

Zdeněk Kolář povolil svému soupeři Lucasi Miedlerovi na challengeru v Oeiras pouze dva gemy a rychle postoupil do čtvrtfinále. O stejnou fázi turnaje na challengeru v Marbelle bojoval Vít Kopřiva, který ale v souboji s favoritem neuspěl. Další Češi hrají na akcích ITF.

Suverénní Kolář ztratil pouze dva gemy
Zdeněk Kolář (246.) zvládl s přehledem druhé kolo na antukovém challengeru v Oeiras, když porazil Rakušana Lucase Miedlera (290.) za pouhých 62 minut dvakrát 6:1. Český tenista, jenž odvrátil všechny čtyři brejkboly soupeře, tak letos poprvé postoupil do čtvrtfinále. Jeho dalším soupeřem bude Mats Moraing (272.), nebo Tiago Cacao (558.).

Kopřiva favorita nepřekvapil
Kvalifikant Vít Kopřiva (295.) v osmifinále challengeru ve španělské Marbelle na třetího nasazeného domácího hráče Jaumeho Munara (99.) nevyzrál a podlehl mu 4:6 a 2:6. Český hráč hned v prvním gemu ztratil servis a přestože potom dokázal srovnat na 4:4, další brejk už Španěl potvrdil a první sadu ovládl 6:4. Podobný průběh měl i druhý set. Kopřiva opět ztratil v prvním gemu podání, následně srovnal na 2:2, ale pak už úřadoval Munar, který čtyřmi gemy v řadě dovedl zápas do vítězného konce.

V deblu Kolář dohrál
Zdeněk Kolář a Elliot Benchetrit ve čtvrtfinále čtyřhry na challengeru v Oeiras velice těsně prohráli. S italsko-kazašskou dvojicí Bonadijo, Jevsejev začali dobře a dlouhý první set vyhráli v tiebreaku. V druhé sadě byli ale lepší jejich soupeři a rozhodující supertiebreak ztratilo Kolářovo duo 8:10, celkově z toho tedy byla porážka 7:6(3), 3:6, 8:10.

Marbella (muži, ESP, 44 820 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (295.) [Q] – Jaume Munar (ESP, 99.) [3] 4:6, 2:6

Oeiras 1 (muži, POR, 31 440 EUR, antuka)
Lucas Miedler (AUT, 290.) – ZDENĚK KOLÁŘ (246.) [8] 1:6, 1:6

Benchetrit (MAR), KOLÁŘ [3] – Bonadio (ITA), Jevsejev (KAZ) 7:6(3), 3:6, 8:10

ITF World Tennis Tour M25 Biel (muži, SUI, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Otto Virtanen (FIN, 568.) [Q] – MICHAEL VRBENSKÝ (318.) [7] 7:6(4), 6:3
JIŘÍ LEHEČKA (306.) [5] – Danylo Kaleničenko (UKR, 495.) [Q] 6:1, 6:2

Brunold, Feldbausch (oba SUI) [WC] – LEHEČKA, VRBENSKÝ [2] 1:6, 1:6

ITF Men (15k) New Delhi (muži, IND, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DALIBOR SVRČINA (863.) – Jonathan Mridha (SWE, 584.) [5] 6:3, 6:2

SVRČINA, Velcz (HUN) – Binding, Patten (oba GBR) 6:3, 3:6, 10:6

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
George Loffhagen (GBR, 942.) [Q] – DAVID POLJAK (477.) [6] 1:6, 0:1 skreč Loffhagen

GENGEL, PAULSON [1] – Ogura, I. Okamura (oba JPN) 7:6(2), 6:1