Denní menu, 23.3.2021: Krejčíková a Martincová v Miami postupují, Bouzková končí

Tři české tenistky se v úterý představily na turnaji kategorie WTA 1000 v Miami. Tereza Martincová přehrála ve finále kvalifikace Harriet Dartovou ve dvou setech. Dařilo se i Barboře Krejčíkové, jež v prvním kole hlavní soutěže vyzrála na Annu Blinkovovou. Na úspěchy krajanek nenavázala Marie Bouzková, která uhrála jen čtyři gemy s Arantxou Rusovou. Vít Kopřiva a Zdeněk Kolář vstoupili vítězně do antukového challengeru v chorvatském Zadaru, v osmifinálové fázi tak doplnili krajana Michaela Vrbenského.

Krejčíková je v Miami ve 2. kole
Barbora Krejčíková (39.) vstoupila do druhé letošní tisícovky v Miami vítězně, když v utkání úvodního kola splnila roli velké papírové favoritky proti Anně Blinkovové (73.). V souboji s ruskou protivnicí sice musela brněnská rodačka do tří setů, nakonec ale zvítězila za dvě hodiny a tři minuty 6:1, 3:6 a 6:3.

Ve druhém kole čeká finalistku letošního podniku v Dubaji překvapivá vítězka posledního Roland Garros Polka Iga Šwiateková (16.), která je na akci patnáctou nejvýše nasazenou hráčkou.

Bouzková v Miami dohrála
Marie Bouzková (47.) skončila na turnaji kategorie WTA 1000 v Miami už v prvním kole, když prohrála s Arantxou Rusovou (84.) po hodině a 22 minutách 3:6 a 2:6.

Česká tenistka přitom zahájila utkání lépe – vedla 2:0 na gemy a měla brejkbol. Nizozemská hráčka ale kritickou chvíli ustála, a dokonce otočila skóre na 4:2. Bouzková sice reagovala rebrejkem na 3:4, následně však znovu ztratila podání a set už na returnu nezachránila. Druhé dějství mělo o poznání jednoznačnější průběh. Rusová proměnila brejkbol v první a páté hře, sama byla při svém podání suverénní.

Martincová se v Miami kvalifikovala
Tereza Martincová (105.) si zahraje hlavní soutěž i na turnaji kategorie WTA v Miami. Šestadvacetiletá česká tenistka si ve finálovém kole kvalifikace poradila s Britkou Harriet Dartovou (148.) po setech 6:3 a 7:5, duel trval hodinu a 31 minut.

Martincová ve druhém setu hned dvakrát dohnala manko brejku, přičemž prohrávala už 1:3 na gemy. Potvrdila tak dobrou formu z nedávných turnajů v Petrohradě, Dubaji a Lyonu, na nichž uhrála shodně osmifinále.

V Zadaru postupuje i Kolář
Čeští tenisté měli v prvním kole antukového challengeru v Zadaru stoprocentní bilanci. Na vítězství Michaela Vrbenského a Víta Kopřivy navázal Zdeněk Kolář (246.), který přehrál Rusa Alexeje Vatutina (263.) za rovných 90 minut 6:4 a 6:2.

Čtyřiadvacetiletý Čech přišel zkraje utkání dvakrát o servis a rychle prohrával 1:4 se ztrátou dvou brejků. Pak ale zabral a ovládl jedenáct z dalších třinácti gemů, čímž zápas dovedl do vítězného konce. Osmifinálovým soupeřem Koláře bude Bulhar Dimitar Kuzmanov (274.).

Kopřiva ztratil pouze čtyři hry
Vít Kopřiva (295.) zvládl své premiérové antukové vystoupení v sezóně na výbornou. Na challengeru v chorvatském Zadaru porazil třiadvacetiletý Čech hladce 6:1 a 6:3 Itala Marca Bortolottiho (548.), jenž do hlavní soutěže proklouzl z kvalifikace.

Rodák z Bílovce byl v utkání aktivnějším a o poznání lepším hráčem. Slabší chvilku si Kopřiva vybral jen zkraje druhé sady, kdy poprvé (a naposledy) ztratil servis, ihned ale reagoval rebrejkem. V osmifinále narazí semifinalista nedávného turnaje v Petrohradu na běloruského kvalifikanta Uladzimira Ignatika (356.).

Forejtek a Šafránek jsou v deblovém čtvrtfinále
Jonáš Forejtek a Václav Šafránek porazili v prvním kole halového challengeru ve francouzském Lille domácí dvojici Quentin Halys, Tristan Lamasine 6:2, 3:6 a 10:2. Utkání trvalo necelou hodinu. Češi si ve čtvrtfinále zahrají proti německo-francouzskému páru Dustin Brown, Manuel Guinard.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 3 260 190 USD, tvrdý povrch)
Harriet Dartová (GBR, 148.) – TEREZA MARTINCOVÁ (105.) 3:6, 5:7

BARBORA KREJČÍKOVÁ (39.) – Anna Blinkovová (RUS, 73.) 6:1, 3:6, 6:3
MARIE BOUZKOVÁ (47.) – Arantxa Rusová (NED, 84.) 3:6, 2:6

Challenger Tour

Challenger Lille (muži, FRA, 66 640 EUR, tvrdý povrch – hala)
FOREJTEK, ŠAFRÁNEK – Halys, Lamasine (oba FRA) [5] 6:2, 3:6, 10:2

Zadar Open (muži, CRO, 44 820 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (246.) – Alexej Vatutin (RUS, 263.) 6:4, 6:2
Marco Bortolotti (ITA, 548.) [Q] – VÍT KOPŘIVA (295.) 1:6, 3:6

KPIT MSLTA ITF $15K Mens Tennis Tournament, Puné (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Rawat, Sureškumar (oba IND) – Khan (USA), SVRČINA 6:2, 3:6, 3:10
Mchugh (GBR), PALÁN – Castelnuov (SUI), Kadhe (IND) [2] 6:4, 5:7, 2:10

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PETR HÁJEK (1013.) – Karlo Cubelic (GER, 1121.) 7:6(4), 6:2

Johnson (GBR), POLJAK [1] – Gutierrez (BRA), Niki (JPN) 1:6, 6:2, 6:10
Hamed, Zakaryia (oba EGY) [WC] – GENGEL, Chotkov (UKR) 1:6, 1:6

MTA Open Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Dorka Drahotaová Szabová (HUN, 688.) – SONJA KŘTĚNOVÁ (-) odloženo na 24.3.

Gozal Ainitdinovová (KAZ, 472.) – ANASTASIA DETIUC (390.) odloženo na 24.3.

DETIUC, VIĎMANOVÁ – Praefkeová (GER), Žabotinová (UKR) [WC] odloženo na 24.3.

2nd WTT W15 Bratislava (ženy, SVK, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
DENISA HINDOVÁ (990.) – Laura Svatíková (SVK, 1230.) 7:5, 6:3

BARBORA MIKLOVÁ (629.) – Elena Malyginová (EST, 575.) 3:6, 2:6
JESIKA MALEČKOVÁ (297.) – ANETA LABOUTKOVÁ (570.) 4:6, 1:3 skreč Malečková

Milatová (SVK), PETRUŽELOVÁ – Rajkovičová (CRO), Vojčináková (SVK) 6:1, 4:6, 8:10
SMITKOVÁ, VLKOVSKÁ [4] – Hasethová, Helgová (obě NOR) 6:3, 6:2

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PULCHARTOVÁ, Zhuová (USA) – Hödtová (NED), Van Bommelová (obě NED) [WC] 6:2, 6:4

W15 Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PALICOVÁ, ŠEBESTOVÁ – Ku (KOR), Lacasseová (CAN) 1:6, 5:7