Denní menu, 22.3.2021: Martincová prošla v Miami do finálového kola. L. Fruhvirtová po boji končí

V americkém Miami dnes začala kvalifikace prestižního podniku kategorie WTA 1000. Úspěšný vstup do bojů o hlavní soutěž má za sebou Tereza Martincová, která porazila Bulharku Tomovovou. V akci byla také Linda Fruhvirtová, která proti člence první stovky světa Stojanovičové odvedla srdnatý výkon. Letošní premiéra v hlavní soutěži challengeru čekala Václava Šafránka, který ovšem v Lille prohrál s nasazenou jedničkou Barrerem. Na antuce v Zadaru uspěl proti nasazené sedmičce Couacaudovi Michael Vrbenský.

Martincová prošla do finále kvalifikace
Úspěšný vstup do kvalifikačních bojů na turnaji WTA 1000 v Miami má za sebou Tereza Martincová (105.). Česká tenista v prvním kole potvrdila roli favoritky v souboji s Viktorijí Tomovovou (145.) z Bulharska, kterou porazila 6:4, 6:1.

Martincová v prvním setu přišla o vedení 4:1 a dovolila soupeřce srovnat na 4:4, ale v koncovce byla lepší hráčkou a na returnu se jí povedlo využít v pořadí třetí setbol.

Vstup do druhého setu sice Češce vůbec nevyšel a prohrála si servis hned v prvním gemu, ale poté se už jednalo o jednostrannou záležitost. Martincová vyhrála šest her v řadě a prolétla díky tomu do finálového kola.

Fruhvirtová předvedla povedený výkon, na členku první stovky ovšem nestačila
Patnáctiletá Linda Fruhvirtová (515.) znovu prokázala, že je na cestě mezi tenisové hvězdy. V prvním kole kvalifikace turnaje v Miami pořádně prohnala členku první stovky světa Ninu Stojanovičovou (95.), se kterou prohrála až po třísetové bitvě 6:4, 4:6, 2:6.

V duelu, který trval téměř dvě a půl hodiny, měla i ve druhé a třetí sadě své šance, ale s mnohem zkušenější soupeřkou nakonec i s trochou smůly krok neudržela. Ve druhé sadě přišla o podání v devátém gemu a rebrejk v desáté hře se jí i přes brejkbol nepovedl.

Ve třetím setu ztratila Češka podání hned v prvním gemu, na což ovšem odpověděla okamžitým rebrejkem a srovnala na 1:1. Pak ale prohrála čtyři gemy v řadě a v osmé hře, ve které měla hned šest brejkbolů, už duel nezdramatizovala.

Vrbenský vyřadil turnajovou sedmičku
Český tenista Michael Vrbenský (318.) dokázal na turnaji v Zadaru vyřadit nasazenou sedmičku Enza Couacauda (185.) z Francie. V úvodním kole místního challengeru zvítězil 6:3, 6:2, přičemž soupeři sebral hned šestkrát podání.

Šafránek bojoval, v Lille ovšem neuspěl
Václav Šafránek (352.) se loučí s hlavní soutěží dvouhry ve francouzském Lille v prvním kole. S turnajovou jedničkou Greigoirem Barrerem (117.) prohrál po boji 4:6, 7:6(5), 0:6. Ve druhém setu se sice dokázal zvednout ze ztráty brejku v sedmé hře, aby následně vybojoval výhru v tiebreaku, ale v rozhodujícím setu už nedokázal favoritovi zápasu vzdorovat.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 3 260 190 USD, tvrdý povrch)
Viktorija Tomovová (BUL, 142.) – TEREZA MARTINCOVÁ (107.) 4:6, 1:6
Nina Stojanovičová (SRB, 95.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (510.) 4:6, 6:4, 6:2

Challenger Lille (muži, FRA, 66 640 EUR, tvrdý povrch – hala)
Gregoire Barrere (FRA, 116.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (349.) 6:4, 6:7(5), 6:0