Denní menu, 18.3.2021: Siniaková v Petrohradu končí, na první čtvrtfinále nedosáhl ani Kolář

Kateřina Siniaková vypadla na halovém podniku WTA 500 v ruském Petrohradu. V osmifinále podlehla česká tenistka dvakrát 4:6 domácí divoké kartě Gasparjanové. Zdeněk Kolář prohrál i své třetí letošní osmifinále. Na challengeru v italské Bielle podlehl nasazené sedmičce Barreremu z Francie.

Siniaková v Petrohradu druhou výhru nepřidala
Kateřina Siniaková (69.) v ruském Petrohradu na suverénní úterní výhru nenavázala a halový turnaj kategorie WTA 500 pro ni skončil v osmifinále. V tom podlehla čtyřiadvacetiletá Češka za hodinu a 33 minut dvakrát 4:6 Margaritě Gasparjanové (126.). V prvním setu dokázala Češka zlikvidovat manko brejku, v tom druhém pak odpověděla na dvě ztracená podání okamžitými rebrejky. Koncovky dějství ale zvládla lépe domácí držitelka divoké karty, kterou čeká čtvrtfinále proti krajance a ruské jedničce Jekatěrině Alexandrovové (34.).

Kolář prohrál i třetí letošní osmifinále
Zdeněk Kolář (239.) neproklouzl do premiérového letošního challengerového čtvrtfinále ani na třetí pokus. V italské Bielle podlehl čtyřiadvacetiletý Čech sedmému nasazenému Gregoiru Barreremu (116.) 2:6 a 4:6. Francouzský favorit neztratil v utkání ani jednou servis a vyhrál i třetí vzájemné střetnutí.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 565 530 USD, tvrdý povrch – hala)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (69.) – Margarita Gasparjanová (RUS, 126.) 4:6, 4:6

Biella 4 (muži, ITA, 44 820 EUR, tvrdý povrch – hala)
ZDENĚK KOLÁŘ (239.) – Gregoire Barrere (FRA, 116.) 2:6, 4:6

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK GENGEL (439.) – Ben Jones (GBR, 1451.) 6:7(4), 6:3, 6:3
DAVID POLJAK (472.) – Francesco Vilardo (ITA, 709.) 6:3, 6:4

Istarska Rivijera, Rovinj (muži, CRO, 15 000 USD, antuka)
PAVEL NEJEDLÝ (505.) – Antoine Cornut Chauvinc (FRA, 453.) 7:6(4), 6:3

Damm, Rybakov (oba USA) – Galoppini (ITA), NEJEDLÝ 5:7, 6:3, 6:10

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MONIKA KILNAROVÁ (512.) – Jantje Tilbuergerová (GER, 1079.) 6:2, 6:2

MTA Open Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Maj Hontamaová (JPN, 341.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (446.) 7:5, 7:5
JOHANA MARKOVÁ (400.) – Angelica Moratelliová (ITA, 483.) 6:1, 6:2
ANASTASIA DETIUC (390.) – Cristina Dinuová (ROU, 609.) 4:6, 1:6

KOLODZIEJOVÁ, LABOUTKOVÁ – Ajnitdinovová, Kulambajevová (obě KAZ) 1:6, 6:3, 7:10

1st WTT W15 Bratislava (ženy, SVK, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
LINDA NOSKOVÁ (880.) – JESIKA MALEČKOVÁ (297.) 6:2, 6:2
TEREZA SMITKOVÁ (396.) – Timea Jarušková (SVK, 1005.) 6:3, 6:1

Bartoneová (LAT), Čisovská (SVK) – Ignatjevová (LAT), NOSKOVÁ 7:5, 6:1