Denní menu, 13.3.2021: Krejčíková prohrála finále v Dubaji. Bouzková v Mexiku dohrála v semifinále

- Marek Bartošík

Barbora Krejčíková neuspěla ani ve svém druhém singlovém finále na okruhu WTA, když v Dubaji těsně podlehla favorizované Garbiňe Muguruzaové. Marie Bouzková skončila na podniku v Guadalajaře před branami finále, nad její síly byla Sara Sorribesová Tormová. Podobně Jiří Lehečka neuspěl v semifinále petrohradského challengeru.

Krejčíková v dubajském finále padla s Muguruzaovou
Barbora Krejčíková (63.) předvedla ve finále turnaje WTA 1000 v Dubaji statečný výkon, nakonec však prohrála s favorizovanou Garbiňe Muguruzaovou (16.) za dvě hodiny a osm minut 6:7(6) a 3:6.

Pětadvacetiletá česká tenistka vedla v tiebreaku prvního setu 5:3, poté měla ještě setbol na returnu za stavu 6:5. Sedmadvacetiletá Španělka ale kontrovala třemi fiftýny, čímž sadu ovládla. Ve druhém dějství rozhodla o svém úspěchu brejky z první a deváté hry.

Utkání se více věnujeme v samostatném článku.

Bouzková v Guadalajaře nezvládla semifinále
Marie Bouzková (50.) dohrála na turnaji WTA 250 v mexické Guadalajaře v semifinále, když podlehla Saře Sorribesové Tormové (71.) za dvě hodiny a čtyři minuty 3:6 a 6:7(3).

O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk ze druhého gemu. Ve druhém dějství si Bouzková vypracovala luxusní vedení 5:2 a 30:0, ale španělská tenistka dokázala srovnat. Česká hráčka se ještě ve dvanácté hře dostala ke třem setbolům, ani ty však neproměnila. Sorribesová Tormová v následném tiebreaku odskočila do vedení 6:0 a utkání posléze bez větších potíží ukončila. Ve finále ji čeká Kanaďanka Eugenie Bouchardová (144.).

Lehečka neuspěl v petrohradském semifinále
Jízda kvalifikanta Jiřího Lehečky (332.) na halovém challengeru v Petrohradu končí. Český tenista prohrál v semifinále s nasazenou šestkou Kacperem Žukem (233.) 6:7(7) a 3:6. Duel trval hodinu a 27 minut, polský reprezentant během něj využil tři z devíti brejkbolů.

Lehečka se díky kvalitnímu turnajovému výsledku posune přibližně na 306. místo v žebříčku (dosud byl nejlépe na 328. příčce).

Kolodziejová končí v semifinále
Miriam Kolodziejová (445.) nestačila v semifinále turnaje ITF v Antalyi na korejskou tenistku Sohyun Park (458.) a za rovné dvě hodiny prohrála 6:0, 4:6 a 1:6. Češka vedla ve druhém setu už 3:1 a posléze 4:3 s brejkem, zápas ale do vítězného konce nedotáhla.

Kolodziejová a Laboutková slaví deblový titul
Miriam Kolodziejová a Aneta Laboutková ovládly deblový turnaj ITF v Antalyi, když ve finále přehrály rusko-slovinský pár Astachovová, Radišičová 6:3, 4:6 a 10:6. Kolodziejová má nyní na kontě už sedm trofejí ze čtyřhry, Laboutková pět. Společně triumfovaly poprvé.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 1 835 490 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (63.) – Garbiňe Muguruzaová (ESP, 16.) [9] 6:7(6), 3:6

Abierto Zapopan, Guadalajara (ženy, MEX, 235 238 USD, tvrdý povrch)
Sara Sorribesová Tormová (ESP, 71.) [4] – MARIE BOUZKOVÁ (50.) [2] 6:3, 7:6(3)

Grand Palace Championship II by Formula TX, Petrohrad (muži, RUS, 52 080 USD, tvrdý povrch – hala)
Kacper Žuk (POL, 233.) [6] – JIŘÍ LEHEČKA (332.) [Q] 7:6(7), 6:3

MTA Open Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Sohyun Park (KOR, 458.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (445.) [8] 0:6, 6:4, 6:1

Astachovová (RUS), Radišičová (SLO) – KOLODZIEJOVÁ, LABOUTKOVÁ [4] 3:6, 6:4, 6:10