Bouzková poznala los v Guadalajaře. Obhajobu dva roky starého finále zahájí jako turnajová dvojka

- Jan Vojkůvka

Dvaadvacetiletá Marie Bouzková se na mexickém turnaji v Guadalajaře představí po roční přestávce a rozhodně má na co navazovat. V roce 2019 zde česká tenistka dokráčela až do finále. Na cestu za obhajobou tohoto výkonu se vydá jako nasazená dvojka.

Bouzková, která má mexické turnaje ve velké oblibě, si kromě turnaje v Guadalajaře zahraje také o týden později v Monterrey, kde se pro změnu dostala do finále v minulé sezoně.

V Mexiku bude navíc letos figurovat v okruhu spolufavoritek, což dokládá i los turnaje v Guadalajaře. Bouzková byla do pavouka nalosována jako turnajová dvojka a v úvodním kole narazí na Rumunku Irinu Baraovou, členku druhé stovky světa.

V případném osmifinále je los také velmi přívětivý. Bouzkovou může potkat bývalá světová devítka CoCo Vandewegheová, která ovšem v této sezoně ještě nehrála a po neúspěšných dvou ročnících figuruje až ve třetí stovce světa, případně další Rumunka Mihaela Buzarnescuová.

První vážnější hrozbou může být pro Bouzkovou až ve čtvrtfinále Japonka Nao Hibinová a to v případě, že jak Hibinová, tak samozřejmě i Bouzková, potvrdí role favoritek v úvodních kolech.

Česká hráčka do Mexika vyrazila s výbornou formou. Australskou misi zakončila v únoru postupem do finále na Phillip Island Trophy, kde prohrála po velkém boji s Darjou Kasatkinovou.


Galerie