Denní menu, 28.1.2021: Kolář druhý souboj v rozmezí několika hodin nezvládl

Po třech dnech čekání se Zdeněk Kolář dostal v turecké Antalyi konečně do hry. Dramatický souboj s Italem Giustinem, proti kterému v předešlých třech vzájemných zápasech neuhrál ani set, nakonec vygradoval rozhodujícím dějstvím. V tom otočil Čech stav z 2:4 na 7:5 a postoupil do osmifinále, ve kterém ovšem nestačil na Španěla Munara, jemuž podlehl po setech 2:6 a 4:6. Tereza Martincová ve Francii nesplnila roli favoritky a podlehla 4:6 a 6:7(7) domácí divoké kartě Tanové.

Kolář druhý zápas v rozmezí několika hodin nezvládl
Dva duely v rozmezí několika málo hodin. Takový program si organizátoři nachystali pro Zdeňka Koláře (224.) s Jaumem Munarem (110.), kteří se na challengeru v turecké Antalyi porvali se zápasem v nohách o postup do čtvrtfinále. Úspěšnější byl Španěl, jenž souboj ovládl za hodinu a jednačtyřicet minut po setech 6:2 a 6:4.

Nedá se říct, že by byl Kolář úplně bez šance. Soupeř mu poskytl hned šest brejkbolů, přičemž český tenista využil jen dva. Procentuálně na tom nebyl o moc lépe ani Munar, jenže ten měl pokusů k brejku hned třináct, takže ho tolik ve výsledku nemusí mrzet, že využil jen pět z nich.

Kolář poprvé vyzrál na Giustina
Zdeněk Kolář (224.) porazil na čtvrtý pokus poprvé v kariéře Lorenza Giustina (151.) a po třídenním čekání si na antukovém challengeru v Antalyi zahraje ještě dnes osmifinále!

Čtyřiadvacetiletý Čech vstoupil do zápasu fantasticky, když si rychle vypracoval vedení 5:1. Poté sice poprvé ztratil servis, Ital už ale stačil pouze snížit na 6:3. Druhý set byl vyrovnaný jen ve své první polovině. Kolář od stavu 3:2 prohrál pět gemů v řadě a do svízelné situace se dostal i v rozhodujícím dějství, v němž prohrával 2:4. Klíčovým se ukázal být sedmý gem. Giustino v něm potvrzoval brejk, nevyužil ale na podání náskok 40:0. Za stavu 4:4 pak Kolář neproměnil dvě brejkové možnosti, o dva gemy později už si však podobnou šanci uniknout nenechal. Vzápětí rodák z Bystřice nad Pernštejnem duel dopodával a po triumfu 6:3, 3:6 a 7:5 si zahraje o čtvrtfinále.

Martincová končí v osmifinále
Halový podnik ITF s dotací 60 tisíc dolarů skončil pro nasazenou pětku Terezu Martincovou (121.) ve městě Andrezieux-Bouthéon v osmifinále. V něm šestadvacetiletá Češka podlehla ve dvou setech 4:6 a 6:7(7) domácí divoké kartě Harmony Tanové (235.).

Rosol v Quimperu dohrál
Po vypadnutí z dvouhry skončil pro Lukáše Rosola halový challenger ve francouzském Quimperu rovněž ve čtyřhře. V tom zkušený Čech spolu s Rakušanem Rodionovem nestačili na domácí duo Doumbia, Reboul. To zvítězilo za 63 minut hry 6:4 a 6:3.

Challenger Tour

Open Quimper Bretagne Occidentale (muži, FRA, 88 520 EUR, tvrdý povrch - hala)
Čtvrtfinále čtyřhry
Doumbia, Reboul (oba FRA) – J. Rodionov (AUT), ROSOL 6:4, 6:3

Club Megasaray Open, Antalya (muži, TUR, 44 820 USD, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (224.) – Lorenzo Giustino (ITA, 151.) 6:3, 3:6, 7:5

ZDENĚK KOLÁŘ (224.) – Jaume Munar (ESP, 110.) 2:6, 4:6

Margaroli (SUI), Mergea (ROU) – Heliovaara (FIN), KOLÁŘ přesunuto na 29.1., 7:00

Andrezieux-Bouthéon W60 ITF World Tennis Tour (ženy, FRA, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
TEREZA MARTINCOVÁ (121.) – Harmony Tanová (FRA, 235.) 4:6, 6:7(7)

ITF Rafa Nadal Academy, Manacor (ženy, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Emiliana Arangová (COL, 498.) – JOHANA MARKOVÁ (393.) 5:7, 6:3, 6:0

HINDOVÁ, Ryserová (SUI) – Bartoneová (LAT), Pigatová (ITA) 2:6, 2:6