Češi v akci: Skvělá Allertová! V Lucemburku otočila zápas s Bourchardovou a slaví postup

- Petr Šístek

Denisa Allertová pokračuje v povedených výkonech z poslední doby a na turnaji v Lucemburku si vyšlápla na filnalistku Wimbledonu z roku 2014 Kanaďanku Bouchradovou, kterou porazila ve třech setech! Dařilo se i Lukáši Rosolovi v Moskvě, naopak ve Stockholmu neuspěl Adam Pavlásek.

Na skvělé výkony z Lince se v Lucemburku daří navázat Denise Allertové, jež v prvním kole poslala domů sedmou nasazenou Eugenii Bouchardovou. Kanaďance tak oplatila porážku z úvodního vzájemného souboje letos v Dauhá.

Výhra Allertové se ale nerodila lehce. Česká tenistka sice v první sadě po brejku vedla 3:1, její soupeřka však pěti uhranými gemy v řadě dokázala vývoj utkání otočit a získat první sadu v poměru 6:3. Druhá sada přinesla průběh jako na houpačce. Češka po rychlém brejku vedla 2:0, nicméně Bouchardová okamžitě skóre dorovnala, aby vzápětí o podání přišla znovu. Ještě jednou se ale Kanaďance podařilo Allertovou brejknout, jenže ta po dalším prolomeném servisu soupeřky získala druhý set po výsledku 6:3 a srovnala stav zápasu na 1:1 na sety.

Třetí set byl vyrovnaný až do stavu 3:3, poté Allertová soupeřku znovu brejkla a získaný náskok udržela až do konce zápaseu. Ve druhém kole se utká s vítězkou duelu mezi Terezou Smitkovou a Rumunkou Cirsteaovou.

Lukáš Rosol se po návratu z Asie rozhodl vyrazit na podnik v Moskvě, kde v úvodním kole poměřil síly s Rakušanem Geraldem Melzerem. Vstup do halové sezóny se mu navíc vydařil a po výhře 7:5 a 6:2 slaví postup do dalšího kola.

Adam Pavlásek ve Stockholmu hrál první turnaj na tvrdém povrchu po sedmi měsících, ale dokázal stejně jako jeho dnešní soupeř Ryan Harrison projít bez ztráty setu dvoukolovou kvalifikací. V hlavní soutěži už se však českému tenistovi tolik nedařilo a po prohře 3:6 a 5:7 se se švédským podnikem loučí.

Úvodní vzájemný souboj mezi oběma hráči rozhodl v první sadě jediný brejk. Ve čtvrté hře se Harrison dostal k podání českého soupeře a získanou výhodu udržel až do konce, kdy nejprve odvrátil dva brejkboly Pavláska, následně však hned prvním setbolem úvodní sadu po výsledku 6:3 uzavřel. Do druhého setu vstoupil Američan lépe a hned na úvod brejkem získal důležité vedení. O výhodu sice přišel v osmém gemu, jenže po druhém zisku Pavláskova podání v jedenácté hře opět soupeři odskočil a nadějně rozehraný duel poté již dotáhl až do vítězného konce.

VTB Kremlin Cup, Moskva (muži, tvrdý povrch - hala, 792 645 USD, 1. kolo)

LUKÁŠ ROSOL (93.) - Gerald Melzer (AUT, 71.)  7:5, 6:2

If Stockholm Open (muži, tvrdý povrch - hala, 566 525 USD, 1. kolo)

ADAM PAVLÁSEK (89.)(Q) - Ryan Harrison (USA, 105)(Q)  3:6, 5:7

BGL BNP Paribas Luxembourg Open (ženy, tvrdý povrch - hala, 250 000 USD)

DENISA ALLERTOVÁ (102.) - Eugenie Bouchardová (CAN, 45.)(7)  3:6, 6:3, 6:3

3. kolo kvalifikace dvouhry

TEREZA SMITKOVÁ (195.) - Caitlin Whoriskeyová (USA, 358.) 7:5, 6:2

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (64.) (1) - Tara Mooreová (GBR, 173.) 7:5, 3:6, 6:3

LENKA KUNČÍKOVÁ, KAROLÍNA STUCHLÁ - Ashley Weinholdová, Caitlin Whoriskeyová (obě USA)  4:6, 5:7

RENATA VORÁČOVÁ, Demi Schuursová (NED) - Madison Brengleová (USA), Nicola Geuerová (GER)  2:6, 6:3, 5:10

VTB Kremlin Cup, Moskva (ženy, tvrdý povrch - hala, 823 888 USD)

KATEŘINA SINIAKOVÁ (51.) (2) - Viktorija Tomová (BUL, 154.) 6:4, 6:2

ANDREA HLAVÁČKOVÁ, LUCIE HRADECKÁ - Valentyna Ivachněnková (RUS), Alicja Rosolská (POL) 6:0, 4:6, 10:6

CHALLENGERY

Challenger Banque Nationale de Saguenay (ženy, 50 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo)

MARIE BOUZKOVÁ (273.) - Vanessa Wongová (CAN, -)   6:0, 6:0

12e OPEN ENGIE DE TOURAINE (ženy, 50 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo)

BARBORA ŠTEFKOVÁ (167.)(3) - Elixane Lechemiová (FRA, 410.)  4:6, 4:6

ITF/FUTURES

Future 2016 JABLONEC (muži, CZE F8, 10 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo kvalifikace)

Jabloneckému turnaji se věnujeme v samostatném článku

Egypt F29 Men´s Futures (muži, 10 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

JAN ZEDNÍK (1395.)(5) - Lorenzo Schmid (ITA, -) 6:4, 7:5

Santa margherita di Pula (muži, ITA F34, 10 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)

ROBIN STANĚK, IVO MINÁŘ - Gianluca di Nicola, Corrado Summaria (oba ITA) 2:3, skreč Staněk, Minář

CROCIRCUIT power by LUKAS SPORT (ženy, 10 000 USD, antuka, 3. kolo kvalifikace)

ANETA LABOUTKOVÁ (-) - Marcelina Podlinská (POL, 1237.)  7:5, 5:7, 6:3

Ismaning Open by Medicus (ženy, 10 000 USD, tvrdý povrch - hala, 2. kolo kvalifikace)

KAROLÍNA NOVOTNÁ (1077.) - Katharina Jacobová (GER, -)  6:0, 6:1

ANNA MARIA KALAVSKÁ (-) - Julia Victoria Rennertová (GER, -)  3:6, 3:6

Santa margherita di Pula (ženy, 10 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

KAROLÍNA ČECHOVÁ (-) - Marta Bettinelliová (ITA, -) 6:2, 6:3