ATP Paříž: Nasazená dvojka Tsitsipas končí ve druhém kole!

Druhým hracím dnem pokračovala hlavní soutěž halového Masters v Paříži. O největší překvapení dne se postaral domácí Ugo Humbert, když vyřadil ve třech těsných setech nasazenou dvojku Řeka Stefanose Tsitsipase. Do dalšího zajímavého zápasu programu nastoupil Norbert Gombos proti Belgičanovi Goffinovi, kterého Slovák přehrál ve dvou sadách.

Tsitsipas překvapivě prohrál
Druhý nasazený tenista na turnaji Rolex Paris Masters, Stefanos Tsitsipas (6.), prohrál ve druhém kole proti Ugu Humbertovi (34.) za tři hodiny a devatenáct minut po setech 6:7(4), 7:6(6) a 6:7(3). Stalo se tak přesto, že si připsal hned devatenáct es, přičemž jeho soupeř jen deset. Francouz Humbert se veze na vítězné vlně, před týdnem dokonce ovládl turnaj ATP Tour 250 v belgických Antverpách. V další fázi turnaje narazí na Marina Čiliče (43.).

Moutet byl pozitivně testován na COVID-19
Francouzská divoká karta Corentin Moutet (75.) byl na turnaji Rolex Paris Masters pozitivně testován na COVID-19. Okamžitě tak musel odstoupit z pařížského podniku a nastoupit do karantény. Do třetího kola tedy postupuje bez boje Chorvat Marin Čilič (43.).

Wawrinka porazil Evanse i popáté
Někdejší světová trojka Stan Wawrinka (20.) porazil v prvním kole Rolex Paris Masters Daniela Evanse (31.) za hodinu a 34 minut 6:3 a 7:6(3). Švýcarský favorit odvrátil oba brejkboly britského soupeře, k postupu si pomohl osmi esy. Vzájemnou bilanci s Evansem vylepšil už na 5:0 na zápasy. Ve druhém kole si semifinalista z roku 2015 zahraje s vítězem zápasu Gilles Simon (59.) vs. Tommy Paul (55.).

Stan Wawrinka (SUI, 20.) [12] – Daniel Evans (GBR, 31.) 6:3, 7:6(3)
Jošihito Nišioka (JPN, 51.) – Pablo Andújar (ESP, 57.) 5:7, 6:4, 6:2
Aljaž Bedene (SLO, 53.) – Milos Raonic (CAN, 17.) [10] 3:6, 2:6
Richard Gasquet (FRA, 56.) – Taylor Fritz (USA, 29.) 6:0, 3:6, 6:3
Tennys Sandgren (USA, 48.) – Pierre-Hugues Herbert (FRA, 85.) [WC] 6:2, 4:6, 6:7(4)
Laslo Djere (SRB, 54.) [LL] – Kevin Anderson (RSA, 86.) [SE] 2:5 – skreč Djere
Gilles Simon (FRA, 59.) – Tommy Paul (USA, 55.) 6:3, 3:6, 3:6
Adrian Mannarino (FRA, 36.) – Dušan Lajovič (SRB, 26.) 7:6(5), 6:3
Lorenzo Sonego (ITA, 32.) – Alexander Bublik (KAZ, 49.) 6:1, 6:4
Miomir Kecmanovič (SRB, 42.) – John Millman (AUS, 38.) 6:4, 6:2

Norbert Gombos (SVK, 105.) [Q] – David Goffin (BEL, 14.) [8] 6:4, 7:6(6)
Marin Čilič (CRO, 43.) – Corentin Moutet (FRA, 75.) [WC] bez boje
Ugo Humbert (FRA, 34.) – Stefanos Tsitsipas (GRE, 6.) [2] 7:6(4), 6:7(6), 7:6(3)
Pablo Carreño Busta (ESP, 15.) [9] – Jan-Lennard Struff (GER, 35.) 7:6(3), 6:2
Matteo Berrettini (ITA, 10.) [7] – Marcos Giron (USA, 91.) [Q] 6:7(3), 7:6(0), 5:7

Klaasen (RSA), McLachlan (JPN) – Fritz (USA), Ruud (NOR) 7:6(5), 1:6, 5:10