Češi v akci: Siniaková obrat nedotáhla a v Hong Kongu končí

Středeční utkání Kateřiny Siniakové v Hong Kongu bylo přerušeno a následně odloženo kvůli dešti, avšak české tenistce to příliš nepomohlo a s turnajem se i tak ve druhém kole loučí. V dohrávce totiž na Australanku Gavrilovovou recept nenašla a po stažení manka z 0:5 na 5:5 druhý set prohrála.

Mladá česká tenistka, která si postupem do druhého kola zajistila příslušnost v první padesátce světového žebříčku, nastoupila v brzkých ranních hodinách k dohrávce utkání s Darjou Gavrilovovou za nepříznivého stavu 2:6, 0:1 se ztrátou brejku. A úvod dohrávky ji vůbec nevyšel! Prohrála čtyři gemy v řadě a Gavrilovová, která vedla 5:0, měla luxusní náskok tří brejků.

Ovšem bojovnost Kateřiny zavelela k obratu, dokázala odvrátit hned tři mečboly a srovnat na 5:5. Neskutečný comeback však Siniaková dotáhnout nedokázala, záhy po srovnání skóre totiž čistou hrou o své podání zase přišla a tentokrát už Gavrilovová další zvrat nepřipustila. Siniaková sice ještě bojovala a měla dva brejkboly, ale Australanka je odvrátila, přes shodu se dostala k mečbolu a zakončila zápas vítězstvím 7:5 ve druhém setu.

PRUDENTIAL HONG KONG TENNIS OPEN (ženy, tvrdý povrch, 250 000 USD, 2. kolo dvouhry)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (51.) - Darja Gavrilovová (AUS, 38.)[8] - 2:6 5:7

GENERALI LADIES LINZ (ženy, tvrdý povrch, 5 424 994 USD, čtvrtfinále čtyřhry)
Groenefeldová (GER), PESCHKEOVÁ - Golubicová (SUI), Melicharová (USA) 6:4, 3:6, 10:6
Bencicová (SUI), Flipkensová (BEL) - Schuursová (NED), VORÁČOVÁ 5:7, 4:6

Challengery

MOROCCO TENNIS TOUR CASABLANCA (muži, antuka, 42 500 eur, semifinále čtyřhry)
JEBAVÝ, Martin (SVK) - Džumhur (BIH), Petrovič (SRB) 6:3, 6:2

ITF/Future

FUTURE 2016 JABLONEC (muži, tvrdý povrch - hala, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)
Jabloneckému turnaji futures se věnujeme v samostatném článku

CROCIRCUIT power by LUKAS SPORT, Bol (muži, antuka, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)
JAROSLAV POSPÍŠIL (406.)[3] - Pietro Licciardi (ITA, 797.) 3:6, 7:5, 4:6
VÍT KOPŘIVA (531.)[6] - Johan Sebastien Tatlot (FRA, 783.) 3:6, 3:6

Egypt F28 Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)
PETR HÁJEK (1253.) - Ivan Košec (SVK, 1286.) 3:6, 3:6

čtvrtfinále čtyřhry
Matuszewski, Zuk (POL) - HÁJEK, Sikora (SVK) 4:6, 7:5, 10:4

DAKIN OPEN 2016 OBERHACHING (muží, tvrdý povrch - hala, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)
MAREK JALOVIEC (427.)[4] - Jakob Sude (GER, 852.) 6:2, 7:5

CROCIRCUIT power by LUKAS SPORT, Bol (ženy, antuka, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)
GABRIELA PANTŮČKOVÁ (308.)[1] - Laura Heinrichsová (GER, 1098.) 6:0, 6:4
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (451.)[4] - Kaja Juvanová (SLO, -) 3:6, 1:6

VLKOVSKÁ, ŽOVINCOVÁ - Bassolsová, Payolaová (ESP) 2:6, 6:2, 10:7
HÁJKOVÁ, LABOUTKOVÁ - Dražičová (CRO), Stolmarová (HUN) 3:6, 5:7

Santa Margherita di Pula (ženy, antuka, 25 000 USD, 2. kolo dvouhry)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (257.)[7] - Vivien Juhaszová (SVK, 407.) 6:7 (4), 6:4, 6:4