Ostrava Open: Kolář postoupil do osmifinále. Svrčina favorita nepřekvapil

Po víkendovém kvalifikačním zápolení začala během pondělního dopoledne hlavní soutěž ostravského challengeru. Na divokou kartu startující Dalibor Svrčina na centrálním dvorci podlehl ve dvou setech jednomu z hlavních turnajových favoritů – nasazené čtyřce a bývalému desátému tenistovi světa Ernestsu Gulbisovi z Lotyšska. Postup do osmifinále si zajistil Zdeněk Kolář, jenž porazil Tunisana Maleka Džazírího.

Kolář si v Ostravě zahraje osmifinále
Úspěšný kvalifikant Zdeněk Kolář porazil v úvodním kole ostravského challengeru šťastného poraženého z kvalifikace Maleka Džazírího 6:3, 7:5 a postoupil do osmifinále. Český tenista přišel v hodinu a půl dlouhém utkání jednou o servis, sám zaznamenal tři proměněné brejkboly. Ve druhém setu odvrátil za stavu 4:5 dva setboly při svém podání.

Svrčina na Gulbise nestačil
Dalibor Svrčina ve svém prvním soutěžním utkání na ostravském challengeru neuspěl. Sedmnáctiletý talent nestačil na zkušeného Ernestse Gulbise z Lotyšska, s nímž prohrál za hodinu a 14 minut 4:6, 1:6.

S bývalým desátým tenistou žebříčku ATP držel domácí tenista krok pouze do stavu 4:4 v prvním setu, v desátém gemu se pak Gulbis radoval na příjmu z prvního brejku, čímž celé dějství ukončil. Pohodu si přenesla turnajová čtyřka i do druhé sady, když v prvních třech gemech ztratil Gulbis jen jediný fiftýn. Za stavu 3:1 pro soupeře měl pak Svrčina hned pět brejkbolů, ani jeden ale neproměnil. Místo toho v dalším gemu znovu ztratil vlastní servis a dvouhra pro něj tak na domácím turnaji o několik minut později skončila.

Po boku krajana Paulsona tak bude Čech pokračovat už jen v deblu.

Lukáš Lacko (SVK, 177.) – Filip Horanský (SVK, 175.) 7:6(6), 6:2
Otto Virtanen (FIN, 725.) – Botic Van De Zandschulp (NED, 176.) 5:7, 4:6
Frederico Ferreira Silva (POR, 193.) – Martin Kližan (SVK, 166.) 7:6(4), 6:2
Peter Polansky (CAN, 194.) – Sergij Stachovskij (UKR, 173.) 6:4, 4:6, 3:6
Ernests Gulbis (LAT, 158.) – DALIBOR SVRČINA (852.) 6:4, 6:1
Mats Moraing (GER, 257.) – Renzo Olivo (208.) 7:5, 6:0
Malek Džazírí (TUN, 261.) – ZDENĚK KOLÁŘ (224.) 3:6, 5:7
Marc-Andrea Huesler (SUI, 303.) – Viktor Troicki (SRB, 188.) 6:3, 4:6, 5:7