19. 8. 2020
Grandslam

Novinky z New Yorku: bizarní přirovnání ředitelky i diskuse o fotce hvězdy

Elitní tenisté a tenistky se sjíždějí do New Yorku, aby se v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové zúčastnili ze Cincinnati přesunutého prestižního turnaje a posléze grandslamového US Open. A situace rozhodně není dokonalá. Organizátoři sice zavedli uvnitř uzavřené bubliny přísná pravidla, někteří přítomní je však doslovně nedodržují. Diskusi vyvolala i turnajová ředitelka Stacey Allasterová, která nepříliš šťastně přirovnala fungování bubliny k atomovému projektu Manhattan.

V pravidlech pro dva nadcházející tenisové turnaje v areálu US Open se jasně píše, že všichni musí povinně nosit roušku (obličejovou masku), pokud nejsou na hotelovém pokoji, netrénují, nehrají zápas, nejedí nebo nepijí.

Na sociálních sítích však nalezneme důkazy o tom, jaká je praxe ve Flushing Meadows. Trojnásobná vítězka US Open Kim Clijstersová se například nechala vyfotit se svým týmem a bez roušek, což není v přesném souladu s uvedenou zásadou.

Diskutující se neshodnou, zdali je počínání zkušené Belgičanky v pořádku, když přece není v kontaktu s nikým cizím, nebo zdali přece jenom porušuje nařízení.

Zatímco počínání Clijstersové se dá označit nejvýše za diskutabilní, jeden výrok nové turnajové ředitelky Stacey Allasterové je vyloženě nešťastný. Sedmapadesátiletá Američanka totiž v souvislosti s omezením pohybu hráčů a výhradním právem na hotel Long Island Marriott pro potřeby turnaje přirovnala situaci k projektu Manhattan.

Ve snaze o pozitivní přístup tak zmíněným pojmenováním poněkud bizarně odkázala na tajný projekt Spojených států z druhé světové války, jehož cílem byl vývoj atomové bomby.

„Long Island Marriott je stoprocentně náš. Proměnili jsme ho tak, aby nabízel velké množství aktivit. Nazýváme ho projektem Manhattan. Nemůžete jít na Manhattan, ale my ho k vám přesto dostaneme,“ uvedla Allasterová.

Nepřekvapí, že se výrok dočkal kritiky. Nelibě ho nesl například chorvatský dlouhán Ivo Karlovič, kterému k reakci na Twitteru postačila tři písmena.

Jisté je, že nadcházející tenisové akce v New Yorku podobné příspěvky, jako je ten Allasterové, rozhodně nepotřebují. Nejistoty a nervozity je už tak dost, ne náhodou se z US Open odhlásilo šest z deseti hráček Top 10 i obhájce trofeje Rafael Nadal.

Kim Clijstersová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 22.9.2021: Kvitová zahajuje ostravskou misi, muže čekají challengerové debly

Halový podnik WTA v Ostravě začne ve středu pro největší českou naději. Petra Kvitová, jež měla jakožto nasazená dvojka v úvodním kole volný los, zabojuje o postup do čtvrtfinále…

VIDEO: Maďar uchvátil parádičkou, další porážku ale neodvrátil

Zatímco nejlepší ženy hrají tento týden v Ostravě, mužští kolegové zápolí na halových akcích v Nur-Sultanu a Métách. Zejména ve Francii se hraje skvělý tenis. Svět obletěly…

Martincová po tříhodinové řeži: Jsem naprosto vyčerpaná. O mečbolu ani nevím!

Předpoklad se splnil na 100 procent! Tereza Martincová a Kateřina Siniaková předvedly v prvním kole J&T Banka Ostrava Open velkolepou show, na jejímž konci se z vydřené třísetové…

Denní menu, 21.9.2021: Martincová a Voráčová v Ostravě postupují. Jebavý a Veselý v Nur-Sultanu končí

Držitelky divokých karet Kateřina Siniaková a Tereza Martincová se v úterý střetly v prvním kole turnaje WTA J&T Banka Ostrava Open. Úspěšnější byla nakonec Martincová, která v…

J&T Banka Ostrava Open: Martincová otočila bitvu se Siniakovou. Voráčová po dramatu postupuje

Prestižní turnaj kategorie WTA 500 s názvem J&T Banka Ostrava Open měl na programu čtvrtý hrací den, během něhož se poprvé představily také české tenistky. Držitelky divokých…

Moneta Pardubice Open: Reček zvládl jako jediný Čech finále kvalifikace

Mužský antukový turnaj ITF Moneta Pardubice Open s dotací 25 tisíc dolarů v úterý nabídl nejprve finálové kolo kvalifikace, do kterého naskočilo také sedm českých tenistů. Z…

Další články