25. 5. 2020
Zpravodajství Rozhovory

Rosol vyrazil trénovat do deště. Hlavně, že fungujeme, řekl před startem turnaje

Lukáš Rosol jako jeden z několika českých tenistů má možnost vrátit se do kolotoče turnajů, které bude pořádat v následujících týdnech ČTS. Před začátkem pilotního podniku této série – turnaje O pohár prezidenta ČTS – podstoupil trénink s Jiřím Veselým. Jak se na první ostré starty těší? A jaké to bude hrát před prázdnými tribunami? Nejen o tom se rozpovídal v rozhovoru pro Tenisový svět.

Jak se cítíte před startem turnaje O pohár prezidenta ČTS?
V dnešním tréninku jsme si s Jirkou Veselým trochu zaťukali. Hráli jsme asi hodinu, hodinu a čtvrt. Zkusili jsme centrální kurt, na který se většinou nedostaneme, hrajeme spíše vzadu. Byl to fajn, sice ze začátku trochu pršelo, ale zahráli jsme si.

Jak jste zmínil, tak chvíli pršelo, dokonce bylo poměrně chladno. Představuje to pro vás problém?
Já to nějak neřeším. Sluníčko nebo prší? Je mi to jedno. Bereme, co je, jsem rád, že hrajeme a můžeme nějak fungovat v téhle koronavirové krizi. Je super, že se konečně vracíme k nějakým zápasům.

Jakým způsobem prožíváte návrat k ostrým zápasům po tak dlouhé době?
Nevím, zda se to dá počítat jako ostrý start. Spíše je to start konečně v nějakém tréninkovém, plném režimu. Bereme to tak, že si zahrajeme pár utkání. Nevím, jestli je turnaj stavěný na to, abychom do zápasů šli v plném nasazení.

Bude to pro vás zvláštní hrát před prázdnými tribunami?
Úplně bez diváků to nebude, na kurtech bude minimálně ten nejužší tým – jeden dva lidi od každého hráče. Nějak se to naskládá, nicméně nevím, co od toho očekávat, bude divné hrát s prázdnými sedačkami.  I tak si myslím, že atmosféru si dokážeme vytvořit sami.

Na turnaj se sjela česká tenisová špička, tenhle formát je ve světě unikátní. Myslíte si, že to pomůže v konkurenceschopnosti našeho tenisu v následujících měsících?
Stoprocentně. Je dobré, se během této pauzy odehraje několik zápasů. Něco se začalo v Německu, četl jsem, že i v USA. Je super, že se tyto zápasy uskuteční. Poměříme si mezi sebou, jak má kdo natrénováno. Jednoznačně jsem pro, doufám, že toho bude víc.

Jsou tu nejlepší čeští tenisté, i spousta členů realizačního týmu reprezentace. Připomíná vám to atmosféru Davisova poháru?
Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Jsem rád, že jsme se tu s kluky takhle sešli. Co jsem se díval, tak tu jsou žebříčkově nejlepší hráči. Jsem rád, že tu v plném tréninkovém režimu máme možnost poměřit síly. Je to taková spíše zábava pro nás.

Jak jste trávil karanténu? Dělal jste něco, na co nemáte jindy čas?
Člověk si najde i jiné činnosti mimo tenis.  Pochopí, že život představuje i jiné věci než sport. To, co mu karanténa vzala, tak mu i v jistém smyslu vrátila. Tím myslím různé výlety a čas, který jsem mohl strávit v domácnosti.

Lukáš Rosol

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Tipsport Elite Trophy: Dvě posily pro růžový tým! Představí se světová osmička a nejlepší Slovenka

Třetí kolo Tipsport Elite Trophy se dočká nových tváří. Na straně růžového týmu budou bojovat aktuálně osmá hráčka žebříčku dvouhry Belinda Bencicová a nejlepší slovenská…

Pohár předán! Česko-slovenské souboje by měly pokračovat

Prezidenti českého a slovenského tenisového svazu se ve čtvrtek potkali v Praze při příležitosti předání trofeje za úspěšní pilotní ročník Poháru přátelství (Češi vyhráli nad…

Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta: Bílý tým je znovu suverénní, v deblech odskočili i modří

Soutěž smíšených družstev Barvy pro budoucnost pokračuje čtvrtým kolem, v němž se utkají jednak červený a bílý tým (na Spartě), jednak modrý a žlutý tým (na Štvanici). Bílý tým,…

VIDEO: Hádka na exhibici. Je to idiot, soptil Francouz

Pořádné emoce vyvolalo na exhibičním turnaji ve francouzském Nice střetnutí mezi Corentinem Moutetem a hvězdným Stefanosem Tsitsipasem. Domácímu tenistovi se nelíbilo chování…

Kvitová se vrací po zranění. Bude muset omezit jeden povrch

Petra Kvitová si v posledních týdnech dávala od tenisových zápasů pauzu, protože musela léčit bolavé předloktí. Příčina problémů? Antuka. „Budu se ji snažit v budoucnu omezit,“…

Nenápadný odborník na maratony. Isner směle navázal na bitvu s Mahutem

John Isner je v souvislosti s extrémně dlouhým zápasem znám především díky jedenáctihodinové řežbě proti Nicolasi Mahutovi z Wimbledonu 2010. Americký dlouhán přitom může být…

Další články