25. 5. 2020
Zpravodajství Rozhovory

Rosol vyrazil trénovat do deště. Hlavně, že fungujeme, řekl před startem turnaje

Lukáš Rosol jako jeden z několika českých tenistů má možnost vrátit se do kolotoče turnajů, které bude pořádat v následujících týdnech ČTS. Před začátkem pilotního podniku této série – turnaje O pohár prezidenta ČTS – podstoupil trénink s Jiřím Veselým. Jak se na první ostré starty těší? A jaké to bude hrát před prázdnými tribunami? Nejen o tom se rozpovídal v rozhovoru pro Tenisový svět.

Jak se cítíte před startem turnaje O pohár prezidenta ČTS?
V dnešním tréninku jsme si s Jirkou Veselým trochu zaťukali. Hráli jsme asi hodinu, hodinu a čtvrt. Zkusili jsme centrální kurt, na který se většinou nedostaneme, hrajeme spíše vzadu. Byl to fajn, sice ze začátku trochu pršelo, ale zahráli jsme si.

Jak jste zmínil, tak chvíli pršelo, dokonce bylo poměrně chladno. Představuje to pro vás problém?
Já to nějak neřeším. Sluníčko nebo prší? Je mi to jedno. Bereme, co je, jsem rád, že hrajeme a můžeme nějak fungovat v téhle koronavirové krizi. Je super, že se konečně vracíme k nějakým zápasům.

Jakým způsobem prožíváte návrat k ostrým zápasům po tak dlouhé době?
Nevím, zda se to dá počítat jako ostrý start. Spíše je to start konečně v nějakém tréninkovém, plném režimu. Bereme to tak, že si zahrajeme pár utkání. Nevím, jestli je turnaj stavěný na to, abychom do zápasů šli v plném nasazení.

Bude to pro vás zvláštní hrát před prázdnými tribunami?
Úplně bez diváků to nebude, na kurtech bude minimálně ten nejužší tým – jeden dva lidi od každého hráče. Nějak se to naskládá, nicméně nevím, co od toho očekávat, bude divné hrát s prázdnými sedačkami.  I tak si myslím, že atmosféru si dokážeme vytvořit sami.

Na turnaj se sjela česká tenisová špička, tenhle formát je ve světě unikátní. Myslíte si, že to pomůže v konkurenceschopnosti našeho tenisu v následujících měsících?
Stoprocentně. Je dobré, se během této pauzy odehraje několik zápasů. Něco se začalo v Německu, četl jsem, že i v USA. Je super, že se tyto zápasy uskuteční. Poměříme si mezi sebou, jak má kdo natrénováno. Jednoznačně jsem pro, doufám, že toho bude víc.

Jsou tu nejlepší čeští tenisté, i spousta členů realizačního týmu reprezentace. Připomíná vám to atmosféru Davisova poháru?
Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Jsem rád, že jsme se tu s kluky takhle sešli. Co jsem se díval, tak tu jsou žebříčkově nejlepší hráči. Jsem rád, že tu v plném tréninkovém režimu máme možnost poměřit síly. Je to taková spíše zábava pro nás.

Jak jste trávil karanténu? Dělal jste něco, na co nemáte jindy čas?
Člověk si najde i jiné činnosti mimo tenis.  Pochopí, že život představuje i jiné věci než sport. To, co mu karanténa vzala, tak mu i v jistém smyslu vrátila. Tím myslím různé výlety a čas, který jsem mohl strávit v domácnosti.

Lukáš Rosol

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Sunshine Double nevybojuje a přijde o post světové jedničky! Alcaraz padl po třech hodinách se Sinnerem

Velkou bitvu spolu svedly hvězdy nastupující generace v semifinále turnaje ATP Masters v Miami. Devatenáctiletý Carlos Alcaraz, jenž se po triumfu v Indian Wells vyhoupl do čela…

Ukrajinská vláda nařídila bojkot soutěží s Rusy a Bělorusy. Bude ovlivněn i tenis?

Ukrajinští sportovci se nesmí zúčastnit žádných akcí, na kterých budou startovat také sportovci z Ruska a Běloruska. Nařízení o bojkotu vyhlásila tento týden ukrajinská vláda…

Kvitová ukončila jízdu rozjeté Cirsteaové! V Miami si zahraje poprvé ve finále, čeká ji světová sedmička

Petra Kvitová to dokázala! Překazila spanilou jízdu Sorany Cirsteaové v semifinále turnaje WTA 1000 v Miami a prošla vůbec poprvé do souboje o titul na této tradiční akci, která…

Denní menu, 31.3.2023: Kvitová prošla do finále v Miami! Kopřiva s Menšíkem postoupili do semifinále

Petra Kvitová postoupila na prestižní tisícovce v Miami poprvé do finále! V semifinále porazila rozjetou Soranu Cirsteaovou. Třiatřicetiletá Češka porazila Rumunku posedmé v…

U Veselých je veselo! Českému tenistovi se narodil třetí potomek

Takových zpráv není nikdy dost. Jiří Veselý se svou partnerkou Denisou v pátek oznámili na instagramovém účtu narození už jejich třetího potomka – holčičky Sáry. Ta spatřila…

Zelená pro Rusy a Bělorusy! Wimbledon jim umožní startovat, ale jen při splnění podmínek

Po roce nebudou na travnatém grandslamu chybět ruští a běloruští tenisté. Organizátoři Wimbledonu se na tom shodli s britskou vládou a Britskou tenisovou asociací. V pátečním…

Další články