9. 5. 2020
Zajímavosti

Úspěšní či neúspěšní? Pět nedoceněných deblových párů

Mnohé deblové páry tenisové historie byly úspěšné, mnohé neúspěšné, jiné nadprůměrné a další podprůměrné. V minulosti byla spousta dvojic dominantní, ať už to byli skvělí Australané, Martina Navrátilová s Pam Shriverovou nebo stále hrající bratři Bryanovi. Které páry ovšem byly úspěšné a přesto hodně podceněné?

Je mnoho tenistů, kteří si dokázali na ATP či WTA udělat velké jméno, ale přesto se nestali superhvězdami. Web Baseline Tennis vybral pět deblových týmů, které jsou podle něj nejvíce nedoceněné, byť dosáhli mnoha úspěchů.

Mariusz Fyrstenberg a Marcin Matkowski
Přezdívalo se jim polská síla. Na turnajích spolu hráli od roku 2000 a o tři roky později získali na domácím podniku v Sopotech premiérový titul. Celkem se radovali z 15 trofejí, nikdy však nedosáhli na vysněný grandslam.

Pouze jednou, v roce 2011, se prokousali do finále US Open. Pětkrát si ovšem zahráli Turnaj mistrů a jejich maximem se stalo v roce 2011 rovněž finále. Jejich největšími úspěchy se staly dva tituly na Masters v Madridu.

Robert Lindstedt a Horia Tecau
Odehráli spolu tři kompletní sezony a slavili 10 titulů. Tím největším bylo vítězství na Masters v Cincinnati v roce 2012. Švédsko-rumunská dvojice se dostala také do finále Wimbledonu a dvakrát si zahrála na Turnaji mistrů.

Oba se nakonec dočkali i kýžených grandslamových titulů. To však už s rozdílnými parťáky.

Conchita Martinezová a Patricia Tarabiniová
Byť byla Conchita Martinezová velmi úspěšná singlistka, své kvality prokázala i ve čtyřhře. Dařilo se jí zejména s Argentinkou Patricií Tarabiniovou, s níž dokráčela do 10 finále a získala čtyři trofeje.

Španělsko-argentinská dvojice sice nezískala žádný velký titul, ale několik let patřila mezi širší deblovou špičku a na přelomu milénia se účastnila několika Turnajů mistryň.

Grant Connell a Patrick Galbraith
V devadesátých letech byste asi nenašli úspěšnější dvojici, která ovšem nikdy nedosáhla na velký titul. Connell a Galbraith se dokonce stali světovými jedničkami, došli do finálových zápasů na všech površích a dvakrát dokonce do finále Wimbledonu.

Kanadsko-americký pár nakonec ukořistil společně 12 titulů, ale i přes pozice světových jedniček se nikdy nestali skutečnými superhvězdami bílého sportu. A patří mezi úspěšné a zároveň neúspěšné páry.

Raquel Atawová a Abigail Spearsová
Na pomyslném vrcholu pětičlenného žebříčku nejpodceňovanějších deblových párů je americké duo Atawová se Spearsovou. Ačkoliv nikdy nedokráčeli do finále grandslamového turnaje, tak po téměř celou jednu dekádu patřily do širší světové špičky.

Vyhrály spolu 12 deblových titulů, včetně turnajů v Cincinnati a Tokiu, byly celkem ve 21 finále, třikrát se dostaly do semifinále grandslamových turnajů a dvakrát si zahrály na WTA Finals. Úspěšná spolupráce ovšem pomyslnou sladkou tečku nepřinesla.

Marcin Matkowski Robert Lindstedt Horia Tecau Abigail Spearsová Mariusz Fyrstenberg Raquel Atawová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 6.3.2021: Kvitová v Dauhá vybojovala titul. Macháč postoupil do finále

Petra Kvitová porazila ve finále turnaje WTA v Dauhá Španělku Garbiňe Muguruzaovou po setech 6:2 a 6:1, díky čemuž oslavila už svůj 28. kariérní titul. Tereza Martincová přehrála…

Stoupání žebříčkem pokračuje! Macháč v Kazachstánu postoupil do finále challengeru

Tomáš Macháč (166.) opět potvrdil, že má v posledních týdnech velmi dobrou formu. Český tenista v semifinále halového challengeru v Nur-Sultanu přehrál Inda Prajneše Gunneswarana …

Federer a Blízký východ: moře titulů, fenomenální údery i hra ve výšinách

Spojení Rogera Federera a turnajů na Blízkém východě v minulosti fungovalo na jedničku s hvězdičkou. Švýcarský elegán se na tamních akcích v Dauhá a Dubaji dočkal celkem jedenácti…

Skvělá Kvitová! V Dauhá přečkala větrnou smršť a postoupila do finále

Petra Kvitová (10.) překonala houževnatou soupeřku i náročné podmínky a na turnaji WTA 500 v Dauhá si zahraje o titul! Česká tenistka v semifinále porazila kvalifikantku Jessicu…

Denní menu, 5.3.2021: Kvitová je v Dauhá opět ve finále! Uspěli i Macháč a Kopřiva

Páteční tenisový program vyšel zástupcům českého tenisu náramně. Petra Kvitová na prestižním turnaji v Dauhá přehrála Jessicu Pegulaovou a po roce znovu postoupila do finále! V…

Zase ten Paire. Francouzský bouřlivák poplival stopu, zápas ukončil ostudnou dvojchybou

Benoit Paire dal o sobě znova vědět. 29. hráč světového žebříčku nezvládl osmifinálový zápas proti Argentinci Cerundolovi (137.), se kterým na turnaji ATP Tour 250 v Buenos Aires…

Další články