11. 9. 2016
Zpravodajství Grandslam

Team Bucie útočí na třetí společný grandslamový triumf! Pokoří francouzské favoritky?

Krůček pod samotným vrcholem jsou Lucie Šafářová se svou americkou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Závěrečný hrací den na US Open obstará i finále ženské čtyřhry za jejich účasti proti světovým dvojkám a největším favoritkám turnaje - Francouzkám Caroline Garciové a Kristině Mladenovičové.

Reálně jsou Garciová s Mladenovičovou světové jedničky, jelikož pár Hingisová/Mirzaová se rozpadl, ale oficiálně jim prozatím nadále náleží pozice druhého páru světa a na česko-americké duo nečeká vůbec nic snadného.

Doposud spolu oba páry odehrály jen jeden zápas, letos ve finále antukového turnaje v Charlestonu, kde Francouzky vyhrály ve dvou setech 6:2, 7:5. Přesto důvěra v Šafářovou s Mattekovou-Sandsovou, které spolu pravidelně hrají od minulé sezony, je vysoká.

Je to i díky tomu, že s velkými finálovými zápasy mají své zkušenosti. V roce 2015 ovládly hned dva grandslamové tituly - na Australian Open a French Open. Závěr sezony však výrazně zkomplikovala nemoc, která Šafářové výrazně narušila jinak skvěle rozehraný rok a v podstatě ji nepustila pořádně na dvorce až do konce března letošního roku, kdy však obě hráčky společně ovládly Masters v Miami.

Přesto, určité zklamání z této sezony je jasné. Výpadky v prvních kolech na French Open a Wimbledonu výrazně pokazily Šafářové i Mattekové jejich žebříčková postavení, ale zdá se, že olympiáda, na níž obě hráčky urvaly svou medaili (Šafářová v deblu, Matteková v mixu), jim dodala dostatek sebedůvěry a na US Open už je to opět ten výborně sehraný pár, přezdívaný Team Bucie, který dokáže vyhrávat velké zápasy. Ztráta jediné sady v osmifinále je toho ostatně důkazem.

Garciová s Mladenovičovou jsou však hráčky, které prožívají úchvatný rok. Třiadvacetileté tenistky (Garciové je dokonce teprve 22 let a za měsíc oslaví další narozeniny) jsou výborné singlistky, ale ještě lepší deblistky.

Obzvlášť antuková část sezony, během níž vyhrály turnaje v Charlestonu, Stuttgartu, Madridu a zakončily ji triumfem na French Open, byla úžasná. Přesun na trávu a překvapivý konec už ve čtvrtfinále Wimbledonu však předznamenal určité problémy, které měly tuto dvojici potkat během léta. Pouze čtvrtfinále v Montrealu, první kolo na olympiádě a druhé kolo v Cincinnati prokazovalo určitou herní krizi, kterou obě tenistky procházely.

Na US Open však bylo vše zapomenuto a od úvodního zápasu zcela dominovaly dvorcům. Poradily si i s nově sestavenými páry Mirzaovou, Strýcovou a Hingisovou, Vandewegheovou, přes něž prošly až do finále během druhého týdne grandslamového turnaje.

Nyní se Šafářová, Matteková-Sandsová a Garciová, Mladenovičová utkají o titul v závěrečném grandslamu sezony. Budou se ze třetího společného titulu radovat hrářky z Teamu Bucie, nebo naopak svůj druhý letošní grandslam ovládnou francouzské mladice? Finále začíná v 18 hodin středoevropského času.

Lucie Šafářová Bethanie Matteková-Sandsová Kristina Mladenovicová Caroline Garcíaová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Stříbrná obhajoba. Češky letos v počtu titulů opět zazářily, lepší byly pouze Američanky

České tenistky i v této sezóně potvrdily, že se řadí mezi absolutní špičku na okruhu WTA. Stejně jako loni a předloni nasbíraly v součtu druhý nejvyšší počet trofejí (15), lepší…

Denní menu, 7.12.2022: Vondroušová v Angers opět neztratila set a postoupila do čtvrtfinále

Markéta Vondroušová si ve středu večer na halovém podniku kategorie WTA 125 ve francouzském Angers zajistila další dvousetovou výhrou postup do čtvrtfinále, tentokrát vyzrála…

Odplata za zákaz pro Rusy a Bělorusy. ATP udělila Britskému tenisovému svazu pokutu

AKTUALIZOVÁNO – Bezmála pět měsíců po vyvrcholení travnaté části sezóny ve Wimbledonu dostal Britský tenisový svaz (LTA) pokutu od ATP za zákaz startu ruských a běloruských…

Rekord pokořen! Britové zakončili fantastický rok se 14 deblovými trofejemi

Pokud můžou být Britové v tenise s něčím spokojení, je to určitě množství kvalitních deblových specialistů. Mezi elitou světového pořadí se nacházejí první Neal Skupski, čtvrtý…

Dvojnásobné české zastoupení! Fanoušci vybrali nejlepší ženský zápas roku

Tenisoví příznivci po celé planetě hlasovali v anketě WTA o nejlepší ženský zápas letošního tenisového ročníku. Se 71 procenty zvítězilo klání, které má hned dvojí českou stopu.

Fitko ve 4 ráno i splnění snů. Slovenská hvězda vzdala hold zesnulému Bollettierimu

Bývalá slovenská hvězda Daniela Hantuchová vzdala hold nedávno zesnulému trenérovi Nicku Bollettierimu. Na svém Instagramu zavzpomínala semifinalistka Australian Open z roku 2008…

Další články