Denní menu, 28.9.2019: Plíšková nečekaně prohrála s Ostapenkovou, Siniaková začala výhrou

Vítězka French Open 2017, jež se v této sezoně herně trápí, dokázala na turnaji WTA Premier Mandatory v Pekingu pokořit světovou dvojku Karolínu Plíškovou po třísetové bitvě. Na stejném místě zvládla postoupit do druhého kola Kateřina Siniaková, jež smetla domácí Wang dvakrát 6:2. V Pekingu se v sobotu také dohrávala kvalifikace, v jejímž finálovém kole nastoupila Marie Bouzková. V souboji s Němkou Petkovicovou ovšem ve druhém setu skrečovala.

10:30

V ŘÍČANECH ČEŠI VYBOJOVALI VZÁJEMNÉ FINÁLE:
Říčanský turnaj Penta Trading Open se v sobotu dozvěděl aktéry nedělního finále, které bude ryze české! Prvním finalistou se stal Vít Kopřiva, který porazil ve dvou setech Nielse Lootsmu. V utkání o titul ho vyzve Michael Vrbenský, jenž dokázal otočit zápas s nasazenou jedničkou Danielem Masurem.

Více se turnaji Penta Trading Open 2019 věnujeme v samostatném článku.

12:20

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ NEČEKANĚ KONČÍ: Světová dvojka Karolína Plíšková se sice ve třetím setu nadechovala k obratu, dotáhnout duel s Jelenou Ostapenkovou (74.) do vítězného konce ovšem nedokázala. V utkání 1. kola bojovala s grandslamovou šampionkou z French Open 2017 téměř dvě a půl hodiny a nakonec padla po setech 5:7, 6:3, 5:7. – Jelena Ostapenková (LAT, 74.) x Karolína Plíšková (2.) 7:5, 3:6, 7:5

08:15

SINIAKOVÁ DEKLASOVALA SOUPEŘKU: Kateřina Siniaková (41.), která prohrála 4 z posledních 5 zápasů, zahájila turnaj v Pekingu jednoznačným vítězstvím nad domácí Wang Si-jü (136.), kterou porazila za 77 minut 6:2, 6:2. Po hladce vyhrané první sadě sice Siniaková ve druhém setu po brejku v první hře ztratila vzápětí poprvé v utkání svůj servis, ale od stavu 1:2 vyhrála pět her v řadě a prolétla do druhého kola. V něm se střetne s Jelenou Ostapenkovou. – Kateřina Siniaková (41.) x Wang Si-jü (CHN, 136.) 6:2, 6:2

Bouzková skrečovala finále kvalifikace
Zdravotní problémy zastavily v kvalifikaci turnaje v Pekingu českou tenistku Marii Bouzkovou (58.). V souboji s Němkou Andreou Petkovicovou (85.) si za stavu 5:7, 1:2 vzala pauzu na ošetření a duel nakonec musela vzdát.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 285 274 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (41.) – Wang Si-jü (CHN, 136.) 6:2, 6:2
Jelena Ostapenková (LAT, 74.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (2.) 7:5, 3:6, 7:5.

MARIE BOUZKOVÁ (58.) – Andrea Petkovicová (GER, 85.) 5:7, 1:2 skreč Bouzková

Penta Trading Open 2019, Říčany (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
Niels Lootsma (NED, 482.) – VÍT KOPŘIVA (346.) 3:6, 3:6
Daniel Masur (GER, 243.) – MICHAEL VRBENSKÝ (579.) 6:4, 5:7, 6:7(10)

FOREJTEK, VRBENSKÝ – Lootsma (NED), NOUZA 7:6(4), 7:6(5)