US Open: Plíšková nestačila na Kontaovou, končí i Bartyová s Djokovičem

Šestkrát dokázala Karolína Plíšková Johannu Kontaovou porazit. V osmifinále US Open si však připsala s touto soupeřkou druhou porážku a se závěrečným grandslamovým turnajem sezony se loučí. Z ženské dvouhry je kromě Plíškové také světová dvojka Ashleigh Bartyová, jež prohrála s Číňankou Wang.

Plíšková čtvrté čtvrtfinále v řadě nevybojovala
Osmifinále US Open se stalo poslední zastávkou Karolíny Plíškové na závěrečném grandslamu sezony. V souboji s Britkou Johannou Kontaovou prohrála po 144 minutách hry 7:6(1), 3:6, 5:7 a neobhájila loňské čtvrtfinále.

Kontaová vstoupila do prvního setu výborně, čistou hrou prorazila Plíškové podání a postupně se dostala do vedení 5:3. Plíšková se ovšem dokázala vrátit v desáté hře, v níž srovnala čistou hrou na 5:5 a dovedla set do tiebreaku, ve kterém dominovala a vyhrála 7:1.

Druhý set měl zcela odlišný průběh. Česká tenistka se dostala do vedení 3:1, ale pak nedokázala uhrát už prakticky nic. Nejen, že prohrála pět her v řadě, ale navíc získala jen šest fiftýnů. Rozhodnout tak musel třetí set. V něm si obě hráčky držely podání až do jedenácté hry, kdy česká hráčka nabídla hned tři brejkboly a Kontaová toho využila.

Následně měla sice Plíšková brejkbol na 6:6, ale ten nevyužila a naopak Kontaová proměnila druhý mečbol v utkání.

„Druhý set i koncovku třetí sady jsem měla zahrát lépe. První set jsem mohla ale zase na druhé straně prohrát. Johanna výborně servírovala, skoro k ničemu jsem se nedostala. Chodila do toho, hrála hodně lajny, což se jí vyplatilo. S tím jsem trošku nepočítala. Někdy kazí, ale tentokrát, i když chodila na riziko, tak kazila daleko méně,“ zkoušela hledat slova zklamaná Plíšková.

Peschkeová v ženské čtyřhře končí, prohrála s Gauffovou
Květa Peschkeová bude na US Open pokračovat letos už jen v mixu. Se svou parťačkou Nicole Melicharovou totiž ve druhém kole ženské čtyřhry nestačily na americký pár tvořenými dvěma velkými talenty, patnáctiletou Cori Gauffovou a sedmnáctiletou Catherine McNallyovou. Ty už v prvním kole vyřadily světovou deblovou pětku Kateřinu Siniakovou se zkušenou Julií Görgesovou a vyšláply si na 44letou Peschkeovou. Česko-americkému páru už v prvním dvakrát prolomily podání, druhý set pak ovládly v napínavém tiebreaku.

„Hrávám ráda proti mladším soupeřkám. Tentokrát to byl zajímavý zápas. Škoda druhého setu, protože v něm jsme měly pár šancí. Kdybychom ho uhrály, tak kdo ví, jak by to vypadalo v tom třetím. Ale soupeřky hrály dobře, agresivně, perfektně servírovaly, neměly žádné zábrany. Zaslouženě si to uhrály," vyprávěla Peschkeová po specifickém duelu proti o 29 roků mladší Gauffové.

Lehečka vstoupil do juniorky výhrou
Jiří Lehečka má za sebou úspěšný vstup do juniorské dvouhry na letošním US Open. V utkání s Ronaldem Hohmannem zvítězil 7:5, 6:1 a potvrdil roli nasazené patnáctky.

Další zápasy

Federer sestřelil Goffina
Čtvrtfinále na letošním US Open si zahraje Roger Federer (3.). V utkání 4. kola zničil za pouhých 82 minut Davida Goffina, jehož smetl z dvorce po setech 6:2, 6:2, 6:0.

Bartyová na US Open končí v osmifinále
Ashleigh Bartyová dohrála na letošním US Open v osmifinále. Světová dvojka nestačila na čínskou tenistku Čchiang Wang (18.), které podlehla hladce ve dvou setech 2:6, 4:6.

Djokovič proti Wawrinkovi skrečoval
Světová tenisová jednička Novak Djokovič celkem nečekaně končí na US Open už v osmifinále. Obhájce loňského prvenství a letošní vítěz Wimbledonu a Australian Open v duelu se Stanem Wawrinkou už od začátku dělal na své poměry mnoho nevynucených chyb a v jednotlivých gemech se trápil. Se Švýcarem navíc prohrál první dva sety v poměru 4:6 a 5:7. Po třetím gemu třetí sady pak kvůli problémům s levým ramenem duel skrečoval. Srba zdravotní potíže trápily už ve 3. kole, kdy taktéž málem nedohrál. Wawrinka ve čtvrtfinále narazí na Rusa Daniila Medvěděva.

Program 7. hracího dne
Arthur Ashe Stadium (18:00)
Roger Federer – David Goffin 6:2, 6:2, 6:0
Serena Williamsová (USA) – Petra Martičová (CRO) 6:3, 6:4

Večerní program (01:00)
Elina Svitolinová (UKR) – Madison Keysová (USA) 7:5, 6:4
Novak Djokovič (SRB) – Stan Wawrinka (SUI) 4:6, 5:7, 1:2 skr.

Louis Armstrong Stadium (17:00)
Čchiang Wang (CHN) – Ashleigh Bartyová (AUS) 6:2, 6:4
Johanna Kontaová (GBR) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:7(1), 6:3, 7:5
Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – Gauffová, McNallyová (USA) 3:6, 6:7(9)
Dominik Köpfer (GER) – Daniil Medveděv (RUS) 6:3, 3:6, 2:6, 6:7(2)

Grandstand (17:00)
Guarachiová (CHI), Peraová (USA) – Dolehideová, Kingová (USA) 3:6, 6:7(4)
Grigor Dimitrov (BUL) – Alex de Minaur (AUS) 7:5, 6:3, 6:4
Kalinská (RUS), Putincevová (KAZ) – Pcheng (CHN), Rosolská (POL) 6:2, 5:7, 6:3
Granollers (ESP), Zeballos (ARG) – Ram (USA), Salisbury (GBR) 6:3, 5:7, 7:6(2)

Kurt č. 5 (19:00)
Ch. Čchan, L. Čchan (TPE) – Pavljučenkovová (RUS), Sevastovová (LAT) 6:3, 0:6, 3:6
Dabrowská (CAN), Su (CHN) – Friedsamová, Siegemundová (GER) 6:3, 0:6, 6:2
Carreno Busta, Lopez (ESP) – Haase, Koolhof (NED) 6:7(7), 3:6
Carterová, Withrow (USA) – Dabrowská (CAN), Pavič (CRO) 6:7(6), 2:6

Kurt č. 7 (17:00)
L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) – Olaruová (ROU), Jang (CHN) 6:3, 6:4
Bambridge (GBR), McLachlan (JPN) – Chardy, Martin (FRA) 6:3, 7:6(4)
Bopanna (IND), Shapovalov (CAN) – J. Murray, N. Skupski (GBR) 3:6, 4:6
L. Čchan (TPE), Dodig (CRO) – Olaruová (ROU), Škugor (CRO) 6:1, 6:1
Spearsová (USA), Bopanna (IND) – Atawová (USA), Martin (FRA) 5:7, 6:7(4)

Kurt č. 11 (19:00)
Schuursová (NED), Kontinen (FIN) – Bradyová, Kudla (USA) 4:6, 7:6(2), 10:8
Kužmová (SVK), Sasnovičová (BLR) – Collinsová (USA), Perezová (AUS) 7:6(4), 5:7, 7:5

Kurt č. 17 (17:00)
Arevalo (ESA), O'Mara (GBR) – Krawietz, Mies (GER) 6:3, 3:6, 4:6
Golubicová (SUI), Sorribesová Tormová (ESP) – Mertensová (BEL), Sabalenková (BLR) 3:6, 5:7
Marach, Melzer (AUT) – Copis (ROU), Kyrgios (AUS) bez boje
Mayer (ARG), Sousa (POR) – Kubot (POL), Melo (BRA) 7:6(2), 6:3
Melicharová (USA), Soares (BRA) – Matteková-Sandsová (USA), J. Murray (GBR) 3:6, 3:6