Denní menu, 23.8.2019: Siniaková první finále v sezoně nevybojovala. Vrcholí kvalifikace US Open

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Čtyři Češi se v pátek snažili o hlavní soutěž US Open. Na poslední grandslam sezony se dokázali kvalifikovat Jiří Veselý, Denisa Allertová a Tereza Martincová, naopak Lukáši Rosolovi postup těsně unikl. Kateřina Siniaková v Bronxu prohrála semifinále s Polkou Linetteovou.

17:00

TRIO ČECHŮ SI ZAJISTILO US OPEN: Závěrečný den kvalifikačních bojů na US Open udělal českým příznivcům velkou radost. Na poslední grandslam sezony se dokázali kvalifikovat Jiří Veselý, Denisa Allertová a Tereza Martincová. Velmi blízko postupu do hlavní soutěže byl i Lukáš Rosol, ten ale ve třech setech padl s Bělorusem Gerasimovem.

19:00

SINIAKOVÁ DO FINÁLE NEPROŠLA Kateřina Siniaková (38.) nepotvrdila na turnaji v Bronxu roli favoritky a prohrála semifinálový duel s Polkou Magdou Linetteovou (80.) 6:7(3), 2:6. Pátá nasazená se v prvním setu dostala do vedení 5:4 a podávala na vítězství v úvodním dějství, ale servis nepodržela. Následně sice ve dvanácté hře odvrátila čtyři setboly, avšak v tiebreaku prohrála 3:7. Ve druhém setu ztratila česká hráčka podání hned v první hře a na zvrat už síly nenašla. – Magda Linetteová (POL, 80.) x Kateřina Siniaková (38.) 7:6(3), 6:2

14:00

ŠAFRÁNEK V POLSKU POSTUPUJE: Český tenista Václav Šafránek dominoval čtvrtfinálovému utkání v polské Poznani. Nasazenou jedničku Denise Jevsejeva deklasoval za pouhých 57 minut hry 6:0, 6:2. Ve čtyřhře se naopak nedařilo Vítu Kopřivovi, který spolu s Argentincem Velottim končí v semifinále čtyřhry.

Nouza se Škochem jsou ve finále (7:6, 6:4)
Petr Nouza s Davidem Škochem postoupili do finále čtyřhry ve švýcarském Schlierenu. Česká dvojice v semifinále porazila čtvrté nasazené Australany Adama a Jasona Taylora 7:6(2), 6:4. Nouza se Škochem tak poprvé od loňského září budou hrát o společný titul.

Konečný završil zmar v Minsku (3:6, 4:6)
Český tenis nebude mít ani jednoho semifinalistu dvouhry v Minsku. Michal Konečný (628.) ve čtvrtfinále prohrál s tenistou z kvalifikace Davidem Volfsonem (1956.) 3:6, 4:6 a navázal tak na neúspěchy Ondřeje Krsteva (774.) a Davida Poljaka (557.).

Krstev i Poljak překvapivě prohráli
Běloruský Minsk přišel o dva české zástupce ve dvouhře. Ve čtvrtfinálových zápasech prohrál Ondřej Krstev (774.), na kterého chvíli poté navázal David Poljak (557.). Oba hráči přitom byli považováni za favority. Krstev nestačil na Ivana Ljutareviče (1071.) dvakrát 3:6, Poljak nezvládl střetnutí proti Vadymu Ursuovi (910.) 2:6, 6:7(6).