17:34
Vondroušová nedokázala uspět proti Andrejevové

Markéta Vondroušová (7.) schytala pro třetí kolo Mutua Madrid Open velmi těžkou soupeřku. Na druhé straně dvorce stála stále teprve šestnáctiletá Mirra Andrejevová (43.), která je považována za jeden z největších talentů současného ženského tenisu. Česká tenistka sice bojovala s nepřízni losu svědomitě a v prvním setu se jí povedlo stáhnout ztrátu dvou brejků, ale nakonec přestala hru Andrejevové stíhat. Od stavu 5:4 v prvním setu uhrála ve zbytku utkání už jen jeden gem a prohrála za 76 minut 5:7, 1:6.

15:15
Vrbenský vyhrál první titul od loňského září

Michael Vrbenský (313.) dokázal na patnáctce v chorvatském Splitu vybojovat první titul od loňského září, kdy triumfoval ve slovinském Mariboru. V nedělním finále český tenista porazil za dvě hodiny a 45 minut domácího Luku Mikruta (535.) po setech 7:5, 7:6(3).

12:48
Bejlek vybojovala postup do premiérového osmifinále

Sára Bejlek (136.) předvedla ve třetím kole Mutua Madrid Open parádní výkon a vybojovala postup do svého premiérového osmifinále na tak prestižním turnaji. Na španělské antukové tisícovce přejela Američanku Ashlyn Kruegerovou (70.) za 72 minut po setech 6:3, 6:1, když se hned pětkrát prosadila na returnu!