18:56
Veselý nenašel formu ani v Ostravě

Jiří Veselý (283.) neukončil své trápení ani na antukovém challengeru v Ostravě, kde obhajoval čtvrtfinále. Šampion z roku 2013 prohrál v prvním kole s pátým nasazeným Francouzem Enzem Couacaudem (217.) po necelé hodině a půl 2:6 a 3:6. Třicetiletý Čech se nemohl spolehnout na své podání, o které přišel i kvůli deseti dvojchybám celkem čtyřikrát. Sám se dostal k šesti brejkbolům, všechny ale zůstaly neproměněny. Veselý letos prohrál už jedenácté z dvanácti utkání.

17:35
V Madridu neuspěla ani L. Fruhvirtová

Antuková tisícovka ve španělském Madridu skončila pro Lindu Fruhvirtovou (146.) v úvodním kole. Na divokou kartu startující Češka podlehla za dvě hodiny 4:6 a 6:7(0) Irině Beguové (128.) z Rumunska. V prvním setu se dostala osmnáctiletá Fruhvirtová do vedení 3:1, druhá polovina dějství ale patřila o patnáct let starší protivnici. Ve druhé sadě pak vyrovnala Fruhvirtová z 0:4 na 4:4. Následně znovu ztratila servis, přesto si rebrejkem vynutila pokračování zápasu. Ten vygradoval ve zkrácené hře. Fruhvirtová v ní bohužel s trojnásobnou turnajovou čtvrtfinalistkou neuhrála ani jeden bod.

17:17
Kellovský na kvalifikaci nenavázal

Dominik Kellovský (680.) se rozloučil s ostravským challengerem Ostra Group Open v prvním kole hlavní soutěže. Český kvalifikant nevyzrál na slovenského držitele divoké karty Petera Benjamína Privaru (682.), jemuž podlehl po hodině a 44 minutách dvakrát 4:6. Oba sety nabídly velmi vyrovnaný průběh, Privara rozhodl o svém úspěchu vždy až brejkem v posledním gemu. Může se tak těšit na osmifinále proti nasazené jedničce Damiru Džumhurovi (145.) z Bosny a Hercegoviny.

15:22
Nicod předvedl parádní obrat

Jakub Nicod (351.) navázal na ostravském challengeru na povedenou kvalifikaci a postoupil v Komenského sadech do osmifinále hlavní soutěže. V souboji s Polákem Maksem Kaśnikowským (249.) se nechával devatenáctiletý Čech už po úvodním gemu ošetřovat. Po hladké prohře v prvním setu prohrával Nicod v tom druhém už 2:4, přesto nakonec otočil po více než dvou a půl hodině na konečných 1:6, 7:6(2) a 6:1. Příštím soupeřem někdejší juniorské světové třináctky bude krajan Zdeněk Kolář, jenž ve třetím největším městě republiky obhajuje loňský titul.

15:11
Siniaková prohrála s Podoroskou

Kateřina Siniaková (40.) se na tisícovce v Madridu neprosadila. Česká tenistka prohrála už v prvním kole s Argentinkou Nadiou Podoroskou (66.) za hodinu a půl 2:6 a 6:7(2). Sedmadvacetiletá Siniaková dohnala ve druhém setu manko 3:5 a vynutila si tiebreak, v něm ale od začátku dominovala Podoroská. Argentinka v utkání proměnila všechny čtyři brejkboly.

13:18
B. Fruhvirtová se v Madridu neprosadila

Brenda Fruhvirtová (106.) skončila na antukové tisícovce v Madridu v prvním kole. Sedmnáctiletá držitelka divoké karty nestačila na zkušenou Nizozemku Arantxu Rusovou (47.), jíž podlehla po dvou hodinách boje 5:7 a 3:6. Fruhvirtová vstoupila do utkání ziskem čtyř gemů, poté vedla ještě 5:2 se dvěma brejky, luxusní náskok ale neudržela a sadu ztratila v napínavé koncovce. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk z osmého gemu, přičemž Fruhvirtová nevyužila čtyři šance na returnu.

12:59
Bejlek se kvalifikovala v Madridu

Sára Bejlek (136.) si zahraje hlavní soutěž na Mutua Madrid Open. Osmnáctiletá Češka porazila ve finále kvalifikace Číňanku Čuo-süan Paj (90.) za hodinu a 47 minut 6:4, 1:6 a 6:3. V prvním setu dokázala Bejlek otočit nepříznivý stav 2:4. Po nevydařeném druhém dějství se v tom rozhodujícím prosadila dvakrát na returnu, sama už při svém podání nezaváhala. Česká teenagerka se tak poprvé v kariéře kvalifikovala do hlavní soutěže na turnaji kategorie WTA 1000.

11:50
Jermář uhrál proti favoritovi čtyři gemy

Jan Jermář (-) se v Ostravě o překvapení nepostaral. Čtyřiadvacetiletý Čech, jenž dosud nikdy nefiguroval na singlovém žebříčku ATP, prohrál při své premiéře v hlavní soutěži challengeru se silně favorizovaným Enricem Dallou Vallem (266.) z Itálie za hodinu a 12 minut 3:6 a 1:6. Stříbrný medailista z loňské univerziády se prezentoval aktivním pojetím tenisu s častými přechody k síti. I přesto ztratil čtyřikrát svůj servis, zatímco soupeře o něj nepřipravil ani jednou. Po boku Slováka Igora Zelenaye se Jermář představí na antuce v Komenského sadech ještě ve čtyřhře.