22:18
Vondroušová se odhlásila ze čtyřhry

Jak již Markéta Vondroušová avizovala na tiskové konferenci po neúspěšném zápase dvouhry proti Madison Brengleové, tak se definitivně odhlásila ze čtyřhry. V ní měla hrát po boku Karolíny Muchové. Vondroušovou od sobotního tréninku s deblovou parťačkou trápí bolest v levém zápěstí.

20:27
Gauffová šokovala V. Williamsovou

Wimbledon v závěru pondělního programu přinesl další senzaci. Teprve patnáctiletá Cori Gauffová (313.), která se do hlavní soutěže ženské dvouhry dostala z kvalifikace, v úvodním kola porazila Venus Williamsovou dvakrát 6:4. Gauffové se podařil využít až čtvrtý mečbol.

19:15
Tsitsipas dotahoval marně

V mužské dvouhře Wimbledonu se událo další překvapení. Po Alexanderu Zverevovi (5.) se s turnajem rozloučil další talentovaný hráč Stefanos Tsitsipas (6.). Dvacetiletý Řek v úvodu turnaje prohrál s Thomasem Fabbianem (89.) 4:6, 6:3, 4:6, 7:6(8), 3:6. Tsitsipas musel odvracet mečbol již ve čtvrtém setu, v tiebreaku však na retunu uspěl, stejně jako při svém podání. V závěrečné sadě ale dvakrát ztratil servis.

18:46
Veselý vyřadil A. Zvereva!

Velká paráda se udála v odpoledních hodinách Wimbledonu. Jiří Veselý (124.) v prvním kole mužské dvouhry otočil zápas proti pátému hráči světa Alexanderu Zverevovi (5.), se kterým si poradil 4:6, 6:3, 6:2, 7:5. Veselý tak směle může pomýšlet na obhajobu loňského osmifinále.

18:18
Ósakaová potřetí prohrála s Putincevovou

Naomi Ósakaová (2.) se nadále trápí. Bývalá světová jednička neobhájí loňské třetí kolo Wimbledonu, kde v letošním ročníku skončila již po úvodním zápase. Ósakaová potřetí v kariéře neuhrála ani set proti Julii Putincevové (39.), se kterou prohrála 6:7(4), 2:6.

17:29
Vondroušová skončila v prvním kole

Markéta Vondroušová (14.) si na další grandslamový úspěch musí počkat. Dvacetiletá hráčka v úvodním kole Wimbledonu nečekaně prohrála s Madison Brengleovou (85.) dvakrát 4:6. Vondroušová během první sady dvakrát odpověděla na brejk soupeřky okamžitým rebrejkem, po třetím ztraceném podání za stavu 4:5 již reagovat nedokázala. Ve druhém setu si tenistky od druhé do šesté hry neudržely podání, Brengleová tak vedla 4:2. Češka sice za stavu 3:5 získala důležitý brejk, následně si i přes tři odvrácené mečboly v řadě znovu přišla o podání.

17:18
Djokovič úspěšně vykročil za obhajobou

Novak Djokovič (1.) se bez komplikací podíval do druhého kola Wimbledonu. Loňský vítěz mužské dvouhry v úvodním zápase na turnaji přehrál Philippa Kohlschreibera (57.) 6:3, 7:5, 6:3.

16:10
Halepová v prvním kole nezaváhala

Simona Halepová (7.) ve Wimbledonu postoupila do druhého kola dvouhry. Bývalá světová jednička porazila Aljaksandru Sasnovičovou (36.), loňskou přemožitelku Petry Kvitové, 6:4, 7:5.

15:48
Muchová při premiéře potvrdila roli favoritky

Karolína Muchová (68.) se při své první účasti v hlavní soutěži Wimbledonu dočkala výhry. Dvaadvacetiletá Češka v úvodním kole dvouhry zvládla přehrát Alexandru Kruničovou (113.) 7:5, 6:2. Muchová v celém utkání ani jednou neztratila servis, celkově musela odvrátit dva brejkboly. Na returnu se celkově dočkala šestnácti brejkbolových příležitostí, přičemž využila tři.

15:19
Kar. Plíšková na úvod odvracela setboly

Karolína Plíšková (3.) po sobotním titulu z Eastebourne úspěšně vstoupila do Wimbledonu. Nejlepší Češka současnosti v prvním kole dvouhry porazila Lin Ču (101.) 6:2, 7:6(4), ačkoliv ve druhém setu musela odvrátit tři setboly na returnu.

14:52
Kolář a Gengel padli v Ludwigshafenu

Zdeněk Kolář (242.) nepřešel přes první kolo challengeru v Ludwigshafenu. Český tenista na úvod turnaje nestačil na Zsombora Piroše (366.), s maďarským protihráčem neuhrál ani set, když prohrál 3:6, 6:7(3). Kolář po nevydařené úvodní sadě ve druhém setu prohrával 3:5, následně však otočil a za stavu 6:5 podával na výhru v dějství. Piroš však v pravou chvíli zabral, v tiebreaku ho nepřibrzdil ani minibrejk na 2:3, po kterém Kolář neuhrál ani míček.
Ještě dříve se s turnajem rozloučil Marek Gengel (-), na kterého si počíhal favorizovaný Daniel Gimeno-Traver (244.). Gengel sice s protihráčem držel krok, přesto s bývalým členem nejlepší padesátky světa padl dvakrát 4:6.

13:19
Bouzková slaví první výhru na grandslamu

Marie Bouzková (115.) zvládla svou premiéru ve Wimbledonu ve velkém stylu a za pouhých 68 minut porazila Němku Monu Barthelovou (96.) 6:3, 6:3. Česká tenistka, jež prošla do hlavní soutěže jako šťastná poražená, si připsala svou vůbec první grandslamovou výhru. V prvním setu vybojovala dva brejky v páté a deváté hře. To ve druhé sadě prohrávala už 1:3 a musela otáčet, ale šňůrou pěti vyhraných gemů v řadě si suverénně dokráčela pro postup.