14:35
Kvitová jde na Kerberovou

Turnajová pětka Petra Kvitová (8.) v osmifinále turnaje v Sydney přehrála Tchajwanku Sie Su-Wej (28.) za hodinu a 38 minut 7:6(2) a 6:2. Česká tenistka zaznamenala osm es, dokázala odvrátit sedm z osmi brejkbolů. Sama své soupeřce vzala třikrát podání. Ve čtvrtfinále si zahraje proti světové a zároveň turnajové dvojce Angelique Kerberové, která je po vyřazení Simony Halepové nejvýše nasazenou hráčkou v pavouku.

13:00
Federer se po roční pauze vrátí do Dubaje

Sedminásobný vítěz turnaje Roger Federer (3.) se letos představí v Dubaji. Organizátorům podniku kategorie ATP 500 se povedlo ulovit další hvězdná jména. Ve Spojených arabských emirátech se představí Marin Čilič (7.), Kei Nišikori (9.), Karen Chačanov (11.), Borna Čorič (12.), Stefanos Tsitsipas (15.) a také trojnásobný grandslamový vítěz Andy Murray (230.).

12:54
Halepová zahájila sezónu porážkou

Světová jednička a vítězka loňského French Open Simona Halepová na turnaji v Sydney podlehla domácí Ashleigh Bartyové (15.) za hodinu a 28 minut dvakrát 4:6. Dvaadvacetiletá Australanka, která loňskou sezónu zakončila triumfem na WTA Elity Trophy, si k postupu pomohla pěti esy. Ve druhém setu sice prohrávala o brejk 3:4, poslední tři hry však zvládla.

10:15
Rosol si na úvod kvalifikace připsal cennou výhru

První kolo kvalifikace Australian Open nabídlo mimo jiné i duel dvou někdejších členů elitní třicítky žebříčku. Lukáš Rosol (144.) v něm porazil Thomaze Bellucciho (226.) za necelé dvě hodiny 2:6, 6:3 a 6:4. Po nevydařeném prvním setu český tenista zabral. Na začátku druhé i třetí sady získal výhodu brejku, kterou už nepustil.

09:38
Siniaková si spravila chuť ve čtyřhře

Dvaadvacetiletá Kateřina Siniaková a její srbská parťačka Alexandra Kruničová zvládly úvodní kolo čtyřhry na turnaji v Sydney, když porazily švýcarsko-chorvatskou dvojici Bacsinszká, Martičová 6:2 a 6:3. Ve čtvrtfinále se česko-srbská dvojice utká s nasazenými jedničkami Dabrowskou a Su.

08:53
Hradecká hladce přehrála Gorgodzeovou

Úspěšný vstup do kvalifikace Australian Open má za sebou Lucie Hradecká (532.). Zkušená česká tenistka zdolala Ekaterinu Gorgodzeovou (164.) dvakrát 6:3, na výhru potřebovala hodinu a 37 minut. Hradecká ztratila své podání pouze jednou, sama si připsala čtyři brejky. V prvním setu odvrátila všech jedenáct brejkbolů své soupeřky.

08:46
Smitková v tiebreacích předčila Šimizuovou

Nasazená šestadvacítka Tereza Smitková (137.) se při postupu do druhého kola kvalifikace Australian Open pořádně zapotila. Japonskou tenistku Ayanu Šimizuovou (196.) přehrála za hodinu a 50 minut 7:6(7) a 7:6(6). Japonka v prvním setu vedla 5:4 a podávala. V tiebreaku se ještě dostala k setbolu. Ve druhém setu Smitková nevyužila za stavu 5:4 dva mečboly při podání soupeřky. Následnou zkrácenou hru ale už zvládla.

08:39
Siniaková v dohrávce nepřekvapila

Utkání mezi Kateřinou Siniakovou (36.) a Elise Mertensovou (12.) na turnaji v Sydney bylo včera přerušeno za stavu 6:7(4), 6:2 a 1:4 z pohledu české tenistky. Belgičanka vedla o dva brejky a v dnešní dohrávce si svůj náskok bez problémů pohlídala. Získala obě svá podání a po výhře 7:6(4), 2:6 a 6:2 postupuje do osmifinále.

08:34
Zarycká podlehla Trevisanové

Čerstvě jednadvacetiletá Anastasia Zarycká (225.) podlehla v úvodním kole kvalifikace Australian Open Martině Trevisanové (187.) 4:6, 6:1 a 2:6. Duel trval dvě hodiny a 24 minut. První set nabídl hned sedm brejků. Ve druhém vzala Zarycká své soupeřce podání třikrát. V rozhodujícím dějství se Trevisanová rychle ujala vedení o brejk a svůj náskok už udržela.

04:25
Australian Open: Krejčíková si derby ujít nenechala

Barbora Krejčíková (202.) ani popáté v kariéře neprohrála první kolo kvalifikace Australian Open. Třiadvacetiletá hráčka ve středu přehrála krajanku Marii Bouzkovou (120.) 6:4, 4:6, 6:4 za více jak dvě hodiny hry. Krejčíková po úvodním setu, ve kterém získala dva brejky, ve druhé sadě nabídla protihráčce jediný brejkbol, který Bouzková využila. Ta na začátku třetího dějství prohrávala 0:2 a ačkoliv srovnala na 3:3, tak Krejčíková v devátém gemu urvala rozhodující brejk.

04:17
Veselý znovu neztratil ani set

Jiří Veselý (87.) se na challengeru v Canbeře bez ztráty sady podívá do čtvrtfinále dvouhry. Druhý nejlepší Čech současnosti v osmifinále přehrál Hugo Grenira (359.) 7:5, 6:2, když v zápase nečelil jedinému brejkbolu. Třetí nasazený si první brejk vypracoval v jedenácté hře, kdy využil svoji čtvrtou příležitost. Ve druhém setu se Veselý propracoval ke dvěma brejkům, na servisu přišel jen o tři fiftýny. O první semifinále od konce června minulého roku se pětadvacetiletý tenista střetne s vítězem duelu Brydan Klein (408.) – Bradley Mousley (326.).

01:42
Muchová zvládla kvalifikační premiéru Australian Open

Karolína Muchová (141.) je druhou českou tenistkou, která se dostala do druhého kola kvalifikace Australian Open. Dvaadvacetiletá hráčka na začátek středečního programu porazila Arynu Rodionovou (172.) 6:2, 6:4. Muchová v úvodním setu dvakrát vzala soupeřce podání, sama ani jednou nečelila brejkbolu. Ve druhé sadě však ve čtvrté hře odvrátila čtyři brejkboly, v šestém gemu svůj servis ztratila. Od té chvíle Češka zužitkovala oba nabídnuté brejkboly, zásluhou čehož při své premiéře v kvalifikaci Australian Open nepoznala hořkost porážky.