16:44
Do osmifinále postoupila i Kr. Plíšková

Úspěšný český den na J&T Banka Prague Open potvrdila také Kristýny Plíšková, jež navázala na postupy Petry Kvitové a Denisy Allertové. Obhájkyně loňského finále se v prvním kole střetla s Běloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou (55.), kterou porazila 7:6(5), 6:3 a zahraje si osmifinále. Česká hráčka v úvodním setu dvakrát nevyužila výhody brejku a nechala svou soupeřkou dosáhnout okamžitých rebrejků, ale ve zkrácené hře, kde původně ztratila vedení 5:2, nakonec slavila výhru. Druhý set už byl o něco jasnější, a ač Sasnovičová smazala ztrátu brejku z druhé hry, Plíšková prorazila Bělorusce podání ještě v osmém gemu a zápas zakončila čistou hrou.

15:45
Vocel na první vítězství nedosáhl

První výhru na okruhu ATP Challenger Tour měl na dosah Matěj Vocel (857.), kterému pořadatelé v Ostravě udělili divokou kartu. V duelu s Francouzem Antoinem Hoangem (233.) byl sice Vocel výrazným outsiderem, ale svého soupeře nakonec trápil více než dvě a půl hodiny. Český tenista dokonce vedl už 2:6, 7:6(4) a 2:0, ale Hoang poté zabral a šestí gemy v řadě zápas otočil.

15:43
Pavlásek v prvním kole nezaváhal

Ryze český duel spolu absolvovali v Ostravě Adam Pavláskem (233.) s Markem Gengelem (724.) a radost výkon v utkání přinesl zejména prvně jmenovanému. Sedmý nasazený Pavlásek přehrál svého krajana za pouhých 63 minut 6:2, 6:3 a nijak ho nerozhodil ani špatný vstup do zápasu, při kterém si prohrál hned první servis.

15:39
Allertová po měsíční pauze v Praze postupuje

Denisa Allertová (104.) se vrátila na kurty po měsíční pauze zaviněné zdravotními problémy. A návrat to byl ve velkém stylu! Česká tenistka v úvodním kole pražského turnaje WTA dokázala přehrát bývalou světovou sedmičku Patty Schnyderovou (147.) ze Švýcarska. Allertová úspěšnou devětatřicetiletou kvalifikantku porazila dvakrát 6:4.

14:57
Veselý se po nemoci vrátil výhrou

Český tenista Jiří Veselý (84.), který vynechal minulý týden kvůli nemoci turnaj v Budapešti, se dokázal vrátit na kurty výhrou. Na své oblíbené antuce se mu podařilo v tureckém Istanbulu porazit španělského kvalifikanta Daniela Gimena-Travera (230.) za 66 minut hry hladce 6:3, 6:1 a v dalším kole si zahraje s brazilským kvalifikantem Thiagem Monteirem (131.).

14:54
Kolář slaví senzační obrat v Ostravě

Zdeněk Kolář (237.) prohrával v úvodním kole Prosperita Open s Dominikem Kellovským (808.) už 6:2, 6:7(1), 0:5, ale ani za zdánlivě beznadějného stavu zbraně nesložil. Na pokraji vyřazení dokázal změnit taktiku a povedlo se mu hrát do bekhendu soupeře, což se ukázalo být klíčem k velkému obratu a vítězství v rozhodujícím setu 7:5. Kolář přerušil v Ostravě šňůru čtyř porážek a vyhrál poprvé od konce března.

14:32
Strýcová obrat nedotáhla, prohrála pošesté v řadě

Naposledy se Barbora Strýcová (26.) radovala z vítězství v polovině února na turnaji v Dauhá. Od té doby se ale na turnajích trápí a změnu nepřinesl ani domácí podnik v Praze, kde česká tenistka zapsala na své konto šestou porážku v řadě. Strýcová v duelu s Italkou Camilou Giorgiovou (58.) schytala v prvním setu kanára, ale dokázala se v druhém dějství herně zvednout a nadechnou se k obratu. Na svůj výkon z druhé sady ale nedokázala navázat a s turnajem se loučí po prohře 0:6, 6:2, 2:6.

14:16
Wimbledon zvyšuje prize money

Na úterní tiskové konferenci ve Wimbledonu pořadatelé oznámili, že navyšují celkové prize money turnaje z 31,6 na 34 milionů liber. Pro vítěze dvouher je připravena odměna 2,25 milionu liber (přibližně 67 milionů korun).

14:08
Rosol v ostravské dvouhře dohrál

Hned v prvním kole skončila hlavní soutěž Prosperita Open pro Lukáše Rosola (261.), který na ostravské antuce nestačil na Chorvata Nina Serdarušiče (241.). Český tenista byl blízko třetího setu, když v druhém dějství vedl 5:3. V devátém gemu měl dokonce dva setboly, ale nevyužil je, stejně jako následně nepřetavil ve vítězství svůj servis. Serdarušič následně odvrátil i brejkbol v jedenácté hře a dotáhl zápas k vítězství po setech 6:4, 7:5.

13:54
Vrbenský ve Wisle postupuje, Bolardt dohrál

Náročné tříhodinové bitvy svedli v polské Wisle čeští tenisté Michael Vrbenský (845.) a Antonín Bolardt (1359.). V úvodním kole polského futuru se více dařilo Vrbenskému, který vyřadil druhého nasazeného Pawla Ciase (438.) po setech 6:2, 2:6, 7:6(5). Vrbenský si dokázal poradit i s hrozbou tří mečbolů soupeře a sám v tiebreaku svůj vlastní využil i díky štěstí po zahraném prasátku.

Naopak tři mečboly neproměnil Bolardt, který v duelu s pátým nasazeným Zizou Bergsem (635.) nakonec prohrál 6:4, 3:6, 6:7(4). Ve druhém setu Bolardt neudržel vedení 3:1 a v rozhodující sadě nevyužil již zmíněné mečboly.

12:25
Kvitová smetla Smitkovou, slaví první antukovou výhru na turnaji v sezoně

Petra Kvitová (10.) zvládla úvodní zápas na turnaji J&T Banka Prague Open a v ryze českém souboji přehrála Terezu Smitkovou (227.). Kvitová vyhrála za 69 minut hladce 6:1, 6:3 a obdivuhodná byla zejména šňůru devíti vyhraných gemů v řadě od stavu 0:1 v prvním setu.