17:29
Kolář v Itálii vybojoval čtvrtfinále

Zdeněk Kolář (229.) se na turnaji v italské Andrii podívá do čtvrtfinále! Český tenista zvládl souboj s Nizozemcem Igorem Sijslingem (540.), bývalým členem elitní stovky světa, kterého porazil hladce za 52 minut 6:3, 6:3. Kolář utkání zcela jasně dominoval, nečelil ani jednomu brejkbolu a naopak sám z osmi příležitostí prorazil servis soupeře hned třikrát. O postup do semifinále si zahraje s lepším z dvojice Christopher Heyman (351.)/Ricardas Berankis (141.).

16:28
Kopřiva nedal německému kvalifikantovi šanci

Pouhých 67 minut trvalo utkání třetího nasazeného Víta Kopřivy (505.) s německým kvalifikantem Robertem Strombachsem (-). Vítězně z něho vyšel český tenista, který vyhrál hladce 6:3, 6:1 a postoupil do osmifinále.

16:28
Kellovský slaví postup do druhého kola

Na domácím turnaji ve Valašském Meziříčí se Dominik Kellovský (798.) probojoval do osmifinále, když v utkání prvního kola porazil slovenského kvalifikanta Marka Semjana (1159.) 6:3, 7:6(7). Ve druhém setu český tenista přitom nezačal vůbec dobře a prohrával 1:3, okamžitým rebrejkem se ale vrátil do hry a v pozdějším tiebreaku po odvrácení tří setbolů ukončil i dramatickou koncovku.

16:23
Zarycká ve Španělsku skrečovala

Anastasia Zarycká (313.) nedohrála utkání prvního kola ve španělské Seville. V souboji s Francouzkou Tessah Andrianjafitrimovou (286.) za stavu 0:6, 0:3 duel skrečovala.

14:49
Jaloviec po patnácti výhrách poprvé prohrál

Marek Jaloviec (260.) po třech halových titulech na českých futurech vyrazil na challenger do italské Andrie, kde však v úvodním kole překvapivě nestačil na domácího Filippa Baldiho (430.). S držitelem divoké karty prohrál český tenista 3:6, 4:6. Ve druhém setu přitom bojoval o vynucení si rozhodující sady a po premiérovém brejku v utkání vedl 4:2. Vzápětí ale prohrál čtyři gemy v řadě.

14:10
Nouza ve Valmezu bez problémů postupuje

Početné pole českých osmifinalistů na turnaji ve Valašském Meziříčí rozšířil i Petr Nouza (811.). Ten si v duelu s Italem Andresem Gabrielem Ciurlettim (1397.) počínal neohroženě, když zvítězil dvakrát 6:2. Český hráč si na příjmu vypracoval celkem třináct brejkbolů, z nichž přetavil v zisk soupeřova podání pětici. Sám na servisu zaváhal pouze jednou.

12:59
Miklová nezvládla čelit brejkbolům a prohrála

Prohru v úvodním kole si na turnaji v jihoafrickém Stellenboschi připsala Barbora Miklová (908.). Devatenáctiletá Čečka podlehla o tři roky starší Švýcarce Nině Stadlerové (895.) po setech 4:6 a 1:6, když v zápase nedokázala odvrátit ani jeden z pěti brejkbolů.

12:55
Nasazená jednička ve Valmezu postupuje

Petr Michnev (358.) rozehrál turnaj ve Valašském Meziříčí na výbornou. Nejvýše nasazený hráč zdolal bez ztráty podání francouzského kvalifikanta Victora Ouvrarda (1354.) po setech 6:2, 6:3 a může se těšit na osmifinále. V tom jej ve čtvrtek čeká další Francouz Dan Added (1090.).

12:33
Zedník v Antalyi dohrál

Jan Zedník (-), jenž se na turnaji v Antalyi probojoval skrze kvalifikaci do hlavní soutěže, dohrál v prvním kole. V tom čtyřiadvacetiletý Čech získal proti o deset let staršímu Ukrajinci Vadimu Aleksejenkovi (1123.) první set hladce 6:1, poté ale favorit přepnul na vyšší rychlostní stupeň a duel sety 6:3 a 6:2 otočil ve svůj prospěch.

12:31
Valašské Meziříčí: Poljakovi stačilo na postup 54 minut

Pouhých 54 minut trvalo utkání mezi Davidem Poljakem (689.) a Michelem Dornbuschenm (-) z Německa na halovém podniku ve Valašském Meziříčí. Český favorit si s hráčem, který do hlavní soutěže pronikl z kvalifikace, poradil dvakrát 6:2, přičemž mu za celé utkání nenabídl jediný brejkbol.

11:50
Gengel naděloval kanára

Dalším českým osmifinalistou se na halovém turnaji ve Valašském Meziříčí stal Marek Gengel (648.). Ten si v utkání proti Britovi Williamu Flavellovi, který není umístěn v žebříčku, počínal suverénně, když zvítězil 6:3 a 6:0. Český hráč nabídl v zápase soupeři kvarteto brejkových možností, všechny ale posléze odvrátil.

11:48
Hájek povolil Riccimu jen tři gemy

Středeční program na turnaji ve Valašském Meziříčí zahájila bitva dvou českých kvalifikantů. Dvacetiletý Petr Hájek (1008.) v ní až překvapivě snadno zdolal o rok mladšího Alessandra Ricciho (1370.) 6:2 a 6:1. Druhý jmenovaný si v celém utkání uhrál jen jednou svůj servis, to vítěz z fungujícího podání naopak těžil, když po prvním servisu prohrál jen dva míče z celkových devatenácti.

10:22
M. Pantůčková začala v Turecku vítězně

Osmnáctiletá Magdalena Pantůčková (682.) postoupila na podniku v turecké Antalyi do osmifinále. Češka porazila v úvodním kole Maďarku Reku-Lucu Janiovou (678.) 6:3 a 6:2. Odpoledne čeká na Pantůčkovou ještě osmifinále čtyřhry, v níž nastupuje po boku Rusky Bachmutkinové.