19:38
Bayerlová prošla v Charlestonu do osmifinále

Osmnáctiletá Michaela Bayerlová (724.) zvládla vstup do turnaje ITF v americkém Charlestonu. Pátá nasazená si v úvodním kole poradila s Brazilkou Ingrid Gamarraovou Martinsovou (966.) 7:6(4), 6:1. Bayerlová přitom v prvním setu prohrávala už 1:4, ale dokázala se vymanit z problémů, zlepšit se na podání a dotáhnou úvodní dějství do tiebreaku, který vyhrála 7:4. V druhé sadě už dvorci dominovala a potvrdila své vítězství.

18:04
Plíšková se kvalifikovala na Turnaj mistryň

Česká tenistka Karolína Plíšková si definitivně zajistila účast na závěrečném Turnaji mistryň v Singapuru. Mezi kvalifikovanými figurují kromě ní a Garbine Muguruzaové také Simona Halepová, Elina Svitolinová a Venus Williamsová.

16:53
Konečný vstoupil do turnaje v Barnstaple vítězně

Finalista turnaje z Roehamptonu, Michal Konečný (449.), se vydal i tento týden na podnik konaný ve Velké Británii a v Barnstaple byl v prvním kole úspěšný. V úvodním utkání si poradil s domácím Aidanem McHughem (1885.), kterého porazil 6:3, 6:4.

16:49
Hrabalová končí v prvním kole

Kristýna Hrabalová (1179.) na brněnském turnaji končí už v prvním kole. Jedenadvacetiletá tenistka, která startovala na základě divoké karty, prohrála s maďarskou hráčkou Biankou Bekefiovou (826.) 1:6, 7:5, 0:6.

16:47
Křížová v Brně překvapila

Česká tenistka Kateřina Křížová na turnaji v Brně překvapivě přehrála ruskou favoritku Juliji Kulikovovou (865.) po setech 7:6(3), 6:2 a z kvalifikace proklouzla už do osmifinále. Sedmnáctiletá Křížová vybojovala své druhé vítězství v hlavní soutěže na turnajích kategorie ITF mezi dospělými.

14:27
Siniaková překvapivě prohrála ve Wu-chanu

Nečekanou porážkou české tenistky skončilo utkání Kateřiny Siniakové (47.) s Magdou Linetteovou (83.). Polská hráčka dokázala na returnu vystavit svou soupeřku enormnímu tlaku a vypracovala si hned devět brejkbolů, ze kterých čtyři proměnila. Siniaková se po prohře 1:6, 2:6 loučí s turnajem ve dvouhře.

13:57
Šumová je v osmifinále

Přesně dvě hodiny trvalo v Brně utkání šesté nasazené Diany Šumové (681.) s německou kvalifikantkou Natalií Proeseovou (1162.). Ta sice překvapivě vyhrála první set 6:4, po zbytek střetnutí už ale neměla příliš nárok. Češka dopřála v dalších dvou setech své soupeřce jen tři vyhrané hry a zajistila si postup do osmifinále.

13:55
V souboji Gabriel zvítězila Pantůčková

V úvodním kole hlavní soutěže brněnského turnaje ITF se utkaly také dvě české jmenovkyně. Roli favoritky plnila Gabriela Pantůčková (463.) proti Gabriele Horáčkové (897.), a z postupu se skutečně radovala prvně jmenovaná. Ta zápas ovládla výsledkem dvakrát 6:3.

13:22
Žovincová po obratu postupuje

Roli favoritky splnila v Brně Vendula Žovincová (697.), byť musela duel s Chorvatkou Anou Biskičovou (784.) po prohraném prvním setu otáčet. Nasazená sedmička však na prohranou sadu poměrem 3:6 zareagovala vítězným druhým dějstvím, které získala výsledkem 6:4, v tom třetím pak už povolila protivnici pouze jeden gem.

13:18
Pektorová nasazenou dvojku nezaskočila

Úspěšná kvalifikantka Hana Pektorová dohrála na turnaji v Brně v prvním kole hlavní soutěže. V tom změřila síly s druhou nasazenou Ninou Potočnikovou (444.) ze Slovinska, favorizované soupeřce ale podlehla dvakrát 3:6, a to i navzdory tomu, že v utkání proměnila všechny své tři brejkboly.

13:16
Ševčíková přehrála v Brně krajanku Kočí

Duel dvou hráček startujících na brněnském turnaji na divokou kartu skončil vítězstvím devatenáctileté Lindy Ševčíkové. Ta si s krajankou Kateřinou Kočí poradila po setech 6:2, 5:7 a 6:2.

12:37
Strýcová byla jednou nohou v osmifinále, přesto padla

Výtečně měla na turnaji ve Wu-chanu rozehrán svůj duel 2. kola Barbora Strýcová (25.), která vyzvala vítězku nedávného podniku v jihokorejském Soulu Jelenu Ostapenkovou (10.). Nad lehce favorizovanou Lotyškou vedla zkušená Češka už 6:2 a 3:1, poté však překvapivá šampionka z letošního Roland Garros zabrala a dokázala druhou sadu otočit na konečných 7:5. Statistika mluvila před rozhodujícím dějstvím jasně – Lotyška vyhrála hned osmnáct z posledních jednadvaceti "tříseťáků", a skvostnou bilanci podtrhla i v Číně. Proti Strýcové neztratila v závěrečné sadě ani jednou podání, české protivnici jej naopak v páté a deváté hře ukořistila a radovala se tak po výsledku 6:3 z vítězství.

12:33
Halepová schytala direkt od Kasatkinové

Darja Kasatkinová (31.) se v čínském Wu-chanu postarala o překvapení, když v utkání 2. kola smetla rumunskou světovou dvojku Simonu Halepovou, a to jednoznačným výsledkem 6:2 a 6:1. V předchozích dvou měřeních sil přitom Ruska neuhrála s favoritkou ani sadu.

11:04
Kar. Plíšková vyzrála na Šuaj Čang i pošesté

Také po šestém měření sil Karolíny Plíškové (4.) s Číňankou Šuaj Čang (26.) zůstává česká hráčka stoprocentní. Světová čtyřka přemohla v rámci utkání 2. kola turnaje ve Wu-chanu domácí tenistku ve třech setech 6:4, 3:6, 6:4 a uťala tak její šestizápasovou vítěznou šňůru. Ráz prvního setu určila pátá hra, v níž se zrodily na straně Plíškové jediné dva brejkboly v setu. Češka ten druhý využila a došla si tak pro výsledek 6:4. Ve druhém dějství to ale byla naopak právě ona, kdo o svůj servis ve čtvrtém gemu přišel. Rozhodnou tak musel závěrečný set, který vydržel bez brejku do stavu 5:4. V desáté hře šla Plíšková na příjem a druhým mečbolem duel zakončila. Stejně jako před rokem si tak česká jednička zahraje osmifinále, její soupeřkou bude Čchiang Wang (55.).

10:49
Kr. Plíšková zvládla třísetovou bitvu se Sie

Nasazená jednička turnaje v uzbeckém Taškentu Kristýna Plíšková (41.) je v osmifinále. Obhájkyně loňského titulu si na úvod poradila po velké bitvě se zkušenou Tchajwankou Su-wej Sie (95.), které oplatila loňskou porážku z Prahy. Vítězství se ale nerodilo jednoduše. Obě hráčky si v prvním setu ztratily dvakrát servis a rozhodnout tak musel tiebreak. V tom sice nabrala Plíšková manko dvou míčů, velmi rychle ale dokázala reagovat a nakonec zkrácenou hru vyhrála 7:3. Stejné rozuzlení nabídla poté, co Češka za stavu 6:5 duel nedoservírovala, také druhá sada. Tentokrát však tiebreak zvládla lépe Asiatka a šlo se tak do rozhodujícího dějství. V tom ztratila v páté hře Plíšková servis a zakrátko prohrávala už 2:4, výborným obratem, k němuž si dopomohla čtyřmi vyhranými hrami v řadě, však zápas zvrátila a může slavit postup do osmifinále. V tom se loňská vítězka utká s Japonkou Naraovou (109.).

09:01
Martincová ztratila v Taškentu bravurně rozehraný duel

Tereza Martincová (144.) na turnaji v uzbeckém Taškentu dohrála. Češka v úterý nestačila na Slovenku Janu Čepelovou (113.), proti níž však začala na výbornou. Martincová v úvodním setu střežila pozorně podání, navíc si připsala dva úspěchy na příjmu a brala dějství poměrem 6:2. Jenže poté přišel výkonnostní propad. Ve druhé sadě neuhrála česká tenistka ani jeden gem, ve třetím pak dvakrát zabodovala na servisu, to ale bylo vše. Po prohře 6:2, 0:6 a 2:6 tak dvaadvacetiletá hráčka na podniku s dotací 250 tisíc amerických dolarů končí.