22:06
Bouzková si poradila se sedmou nasazenou

Marie Bouzková (182.) postoupila v kanadském Granby do semifinále, když ve čtvrtfinále porazila Katie Boulterovou (255.) 7:5, 6:2. O finále si Bouzková zahraje s Cristianou Ferrandovou (354.).

20:02
Zarycká byla míček od finále deblu v Praze

Anastasia Zarycká se společně s Anastasiií Pribylovou do finále čtyřhry v Praze nepodívají. Česko-ruská dvojice v semifinále čtyřhry nestačila na pár Potapová, Jastremská, se kterým prohrála 0:6, 6:3, 10:12. Zarycká s Pribylovou v utkání prohrávaly již 0:6, 0:2, přesto nakonec druhou sadu ovládly 6:3. V super tiebreaku se nejprve dostaly do stavu 3:9, který parádně obrátily na 10:9 a měly mečbol, přesto třemi ztracenými fiftýny v řadě o finále přišly.

19:28
Allertová s Krejsovou v super tiebreaku nestačily na třetí nasazený debl

Denisa Allertová s Petrou Krejsovou obdržely pro podnik v Praze divokou kartu do čtyřhřy, kde skončili těsně před branami finále. V semifinálovém duelu tato dvojice prohrála s třetím nejvýše nasazeným duem Buzarnescuová, Fominová 6:1, 6:7 (1), 10:12.

19:19
Kopřiva se Staňkem zápas proti nasazeným jedničkám neotočili

Vít Kopřiva společně s Robinem Staňkem v Praze nezvládli semifinálový duel ve čtyřhře, když prohráli s nejvýše nasazeným párem Kretschmer, Mies. Česká dvojice v prvním setu ztratila podání v páté hře, jednalo se o vůbec jediný brejk celé sady. Ve druhém dějství domácí duo získalo brejk v šestém a osmém gemu a zajistilo si tak vítěznou sadu v poměru 6:2. V super tiebreaku Kopřiva se Staňkem prohrávali 1:4, aby otočili na 6:5. Od tohoto okamžiku však hned třikrát při vlastním podání ztratili fiftýn a do finále se tak nepodívali.

19:05
Řeháček dobrý vstup v Trnavě v postup nepřetavil

Marek Řeháček (1864.), který se na turnaj ITF ve slovenské Trnavě probojoval z kvalifikace, končí svoji pouť na zdejším podniku ve čtvrtfinále. V něm nestačil na prvního nasazeného Petera Nagyho (482.), se kterým prohrál 5:7, 2:6. Český hráč do zápasu vstoupil výborně, vedl 2:0 a 3:1, Nagy ovšem pokaždé dokázal získat ztracené podání zpátky. Další brejk přišel až v jedenácté hře, ten vybojoval na své konto maďarský tenista. Po jeho potvrzení získal úvodní sadu 7:5. Ve druhé sadě se favorit díky dvěma brejkům dostal do vedení 4:1, Řeháček však snížil na 4:2. To bylo od něho ovšem poslední slovo v zápase, následně totiž přišel znovu o vlastní podání. Soupeř hned na to svůj servis udržel a o finále se utká s Danylo Kaleničenkem (603.).

18:54
Šátral v deblu přemohl Koláře a postoupil do finále

Jan Šátral společně s Tristanem-Samuelem Weissbornem postoupili na challengerovém turnaji v Praze do finále. Česko-rakouská dvojice v semifinále porazila debl Zdeněk Kolář, Grzegorz Panfil 7:6 (5), 6:2. V prvním setu se diváci brejku nedočkali, dva setboly v závěrečném gemu nevyužil pár Kolář, Panfil. Ve zkrácené hře bylo toto nenasazené duo o minibrejk dopředu, když vedlo 4:2, k zisku setu to však dotáhnout nedokázalo. Druhá sada se rozhodla až v její druhé polovině, kdy v šesté gemu vítězové získali první brejk v zápase, na který navázali o dvě hry později. V boji o celkový titul se tato dvojice střetne s deblem Kretschmer, Mies.

18:46
Kilnarová dovolila čtvrté nasazené jediný gem

Monika Kilnarová (591.) na turnaji v Tampere postoupila do semifinále, ve kterém v sobotu zabojuje o druhé finále ve své kariéře. Česká tenistka v pátečním zápase deklasovala čtvrtou nasazenou Kristínu Schmiedlovou (554.) 6:0, 6:1, když soupeřka získala jedinou hru až za stavu 0:5 ve druhém setu, kdy byla na podání. Po hodin+ a čtvrt dlouhém duelu se Kilnarová utká v semifinále s Estelle Cascinovou (472.).

16:41
Vondroušová si čtvrtfinále zkomplikovala, nakonec ale postoupila

Markéta Vondroušová (74.) si v Praze zahraje mezi čtyřmi nejlepšími tenistkami dvouhry. První nasazená ve čtvrtfinále porazila Slovenku Chantal Škamlovou (257.), kterou zdolala 6:3, 3:6, 6:3. Česká talentová hráčka získala první brejk ve druhé hře, o ten však hned přišla. Ve čtvrtém gemu osmnáctiletá tenistka měla tři šance na prolomení servisu Slovenky, podání jí dokázala vzít až o dvě hry později. Ve druhé sadě domácí tenistka prohrávala 1:5, za tohoto stavu sice vzala soupeřce podání, na obrat v setu to ovšem nestačilo. Závěrečné dějství začalo jako to první, tedy brejkem ve druhé hře pro Vondroušovou. Škamlová si tento servis dokázala vybojovat zpátky v pátém gemu, v osmé hře však favoritka zasadila rozhodující brejk, který jí posunul do semifinále. O finále si Vondroušová zahraje s Denisou Allertovou (100.).

16:30
Siniaková postoupila přes druhou nasazenou do semifinále

Kateřina Siniaková (56.) se podruhé v letošním ročníku probojovala do semifinále dvouhry. Česká hráčka v pátečním odpoledním zápase porazila druhou nejvýše postavenou tenistku podniku Anastasii Sevastovovou (17.) 6:3, 5:7, 7:5. Sedmá nasazená po úspěšné první sadě dokázala protihráčku brejknout i na začátku druhého setu, v šestém gemu ovšem o vedení přišla. Ačkoliv měla v jedenácté hře stav 40:0 při podání soupeřky a k tomu další brejkbol, nastala dvanáctá hra, v níž podruhé v dějství přišla o servis. Ve třetím setu se přesně opakoval průběh druhé sady, v sedmém gemu se ovšem Češce zdařil rebrejk. Následně hned ztratila servis a tak se na další brejk čekalo do jedenáctého gemu, ve kterém Siniaková využila první mečbol. O postup do finále zabojuje s Caroline Garciaovou (20.).

16:09
Krejčíková si spravila chuť ve čtyřhře a postoupila do semifinále

Barbora Krejčíková společně s Marií Irigoyenovou vybojovaly na turnaji Bastadu semifinále. Čtvrtý nejvýše postavený debl podniku ve čtvrtfinále zdolal dvojici Geuerová, Petersonová, se kterým si poradil 6:2, 6:7 (4), 10:6. Favoritky mohly ukončit zápas již ve druhém setu, když otočily dějství z 3:5 na 6:5, při vlastním servisu však nevyužily dva mečboly v řadě. V super tiebreaku poté ještě prohrávaly 2:4, od té chvíle ztratily jen dva fiftýny a v dalším zápase se tak mohou těšit na debl Knollová, Kruničová.

15:36
Veselý své největší semifinále nevybojoval, padl s Mayerem

Jiří Veselý (55.) na turnaji v Hamburku na své předešlé dvě výhry nenavázal a končí ve čtvrtfinále. Český tenista v pátečním zápase prohrál s Leonardem Mayerem (138.) 6:7 (4), 3:6. Vyrovnaná první sada nenabídla divákům ani jeden brejk, jediný brejkbol v šesté hře favorit nevyužil. V tiebreaku byl o trochu lepší argentinský hráč, který ovládl zkrácenou hru 7:4. Ve druhém dějství si tenisté v úvodních čtyřech gemech ani jednou nedokázali udržet vlastní servis. To se jim povedlo v následujících dvou gemech. V sedmé hře Čech potřetí v utkání ztratil podání a jelikož se to zopakovalo i o dva gemy později, musel se s německým turnajem rozloučit po čtvrtfinálovém duelu. Tato prohra tak čtyřiadvacetiletému hráči zabránila dosáhnout na největší semifinále v kariéře.

15:23
Allertová ve čtvrtfinále v Praze ztratila pouhé tři hry

Denisa Allertová (100.) si na turnaji ITF v Praze zahraje v semifinále. Česká tenistka ve čtvrtfinálovém zápase neztrácela příliš času s Angelinou Kalininovou (207.), kterou porazila za necelou hodinku hry 6:0, 6:3. Allertová v úvodním setu ani jednou nečelila brejkbolu soupeřky, naopak získala tři brejky. Všechna podání protihráčky získala po druhé využité brejkbolové příležitosti. Také do druhého dějství vstoupila favoritka výborně, ve druhém gemu Kalininové vzala znovu podání. Následně jí však darovala brejkbol, který nedokázala odvrátit. Okamžitým rebrejkem se však aktuálně stá hráčka žebříčku dostala o brejk napřed a jelikož si tenistky do konce zápasu již neztratily ani jednou servis, může se domácí hráčka těšit na semifinále. V něm se utká s Markétou Vondroušovou (74.)

14:47
Jebavý v semifinále deblu nestačil na druhý nasazený pár

Roman Jebavý společně s Matwé Middelkoopem finále čtyřhry v Gstaadu nevybojovali. Třetí nasazená dvojice v semifinálovém zápase prohrála s druhým nejvýše postaveným párem turnaje Oliver Marach, Philipp Oswald, se kterým prohrála dvakrát 3:6. Česko-nizozemské duo se za celý zápas nedostalo k jedinému brejku, ačkoliv mělo čtyři brejkboly. Soupeři naopak udeřili třikrát, dvakrát v prvním setu. Mírné komplikace si favorité způsobili v deváté hře druhé sady, kdy vedli 40:0. V té době nechali soupeře dorovnat na shodu, v důležitý okamžik ale zabrali a čtvrtý mečbol duelu využili.

14:23
Pavlásek postoupil v Praze do semifinále

První nasazený Adam Pavlásek (127.) si na turnaji Advantage Cars Prague Open by Zenova zahraje v semifinále! V ryze českém čtvrtfinále dokázal porazit svého krajana Zdeňka Koláře (226.) 6:2, 7:6 (5), který sice v druhém setu odolával výraznému tlaku soupeře a dokázal odvrátit hned čtyři mečboly, ale na ten pátý už byl krátký.

13:57
Nejedlý v Trnavě neuspěl, končí ve čtvrtfinále

Pavel Nejedlý (679.) nepotvrdil roli druhého nasazeného a na trnavském futuru končí už ve čtvrtfinále, když nad jeho síly byl osmý nasazený Japonec Ken Oniši (769.). Český tenista prohrál 3:6, 3:6.

13:45
Muchová se v Praze probojovala do semifinále

Podruhé v této sezoně se dvacetiletá Karolína Muchová (337.) dostala na turnaji ITF až do semifinále. Po pětadvacítce v Middelburgu toho dosáhla na osmdesátce v Praze, kde v souboji divokých karet přehrála Ukrajinku Dajanu Jastremskou (285.) 7:6(3), 6:1. Utkání to pro ni nebylo jednoduché, hned své první podání totiž prohrála a v prvním setu prohrávala už 1:4. Dokázala se ovšem z problémů dostat a z míry ji nevyvedla ani dešťová přestávka za stavu 4:5, která na necelou hodinu a půl poslala hráčky z kurtu. Po návratu Muchová podržela podání, srovnala na 5:5 a následně dovedla úvodní set do tiebreaku, který vyhrála 7:3. Druhý set pak byl plně v režii české hráčky.

12:33
Krejčíková v Bastadu byla blízko vítězství, s Garcíaovou nakonec padla

Příliš nescházelo a Barbora Krejčíková (140.) získala ve švédském Bastadu životní skalp! Jenže více než dvouhodinový souboj s Francouzkou Caroline Garciaovou (20.) nakonec po srdnatém výkonu prohrála 2:6, 6:4, 5:7. Krejčíková se za stavu 2:6 a 0:2 dokázala zmobilizovat a nastartovala se k velkému obratu. Ve třetím setu obrala Garcíaovou hned čtyřikrát o podání, ale vedení s výhodou brejku ji ani v jednom případě nevydrželo. Garcíaová ve všech čtyřech případech předvedla okamžitý rebrejk a to i za stavu 5:4, kdy mohla Krejčíková podávat na vítězství. Francouzská tenistka ovšem opět dokázala své předchozí zaváhání napravit, srovnala na 5:5 a po udržení svého servisu si ve dvanáctém gemu došla na returnu čistou hrou pro postup do semifinále.

12:12
V Praze prší, čtvrtfinále mezi Pavláskem a Kolářem je přerušeno

Déšť narušuje průběh pátečního čtvrtfinálového programu na Advantage Cars Prague Open by Zenova. Kvůli dešti bylo přerušeno i utkání mezi Adamem Pavláskem a Zdeňkem Kolářem, v němž nasazená jednička Pavlásek vede 6:2, 3:1 a po návratu na kurty bude podávat.

11:05
Šmédek získal zlato na deaflympiádě v Samsunu

Obrovského úspěchu dosáhl teprve patnáctiletý Jaroslav Šmédek na probíhající deaflympiádě v tureckém Samsunu, kde dokráčel až na samotný vrchol v mužské dvouhře. Ve finále dokázal porazil 6:1, 7:5 čtyřiadvacetiletého Andrease Sebastiana Vazqueze z Ekvádoru a získal zlatou medaili.

09:34
Kvitová obdržela divokou kartu do Stanfordu

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová (14.) zahájí svou pouť po amerických betonech o týden dříve, než původně plánovala. Příští týden se představí na turnaji ve Stanfordu, kam obdržela od pořadatelů 2017 Bank of the West Classic divokou kartu do hlavní soutěže.

07:42
Bouzková prošla v Granby do čtvrtfinále

Česká tenistka Marie Bouzková (182.) si v kanadském Granby poradila po náročné třísetové bitvě s Ruskou Jelenou Bovinovou (962.) 3:6, 6:4, 6:3 a postoupila na turnaji ITF do čtvrtfinále. V něm ji čeká Britka Karie Boulterová (255.).