17:34
Staněk s Kopřivou postupují v Praze do čtvrtfinále

Vít Kopřiva s Robinem Staňkem postupují ve čtyřhře na turnaji Advantage Cars Prague Open by Zenova do čtvrtfinále. Český pár dnes porazil v ryze českém souboji dvojici Kellovský, Rosol po setech 6:7 (4), 6:4 a 10:3.

17:32
Zemřel sedminásobný grandslamový vítěz Mervyn Rose

Tenisový svět truchlí. V pondělí zemřel ve věku 87 let Australan Mervyn Rose. Tenista pocházející z Coffs Harbour byl bývalou světovou trojkou a během své bohaté tenisové kariéry získal dva grandslamové tituly ve dvouhře, čtyři ve čtyřhře a v roce 1957 vyhrál smíšenou čtyřhru ve Wimbledonu.

15:17
Jaloviec dovolil Podlešákovi jediný gem

Jediným českým tenistou, který si v průběhu pondělního programu Advantage Cars Prague Open by Zenova zajistil postup do druhého kola, je Marek Jaloviec (278.). Český tenista si v odpoledním zápase poradil s teprve sedmnáctiletým Markem Podlešákem, kterému dovolil jediný gem a za 39 minut zvítězil po setech 6:0, 6:1.

14:30
Krejčíková slaví v Bastadu postup do hlavní soutěže

Barbora Krejčíková (140.) zvládla na turnaji ve švédském Bastadu i druhý kvalifikační zápas a slaví postup do hlavní soutěže. Česká tenistka dovolila v dnešním zápase Španělce Solerové-Espinosové (192.) pouhé dva gemy a za hodinu hry vyhrála po setech 6:0 a 6:2. Krejčíková si zahraje v hlavní soutěži turnaje WTA potřetí v této sezóně.

14:22
Staněk v Praze prohrál bitvu s Hampelem

Na divokou kartu startující Robin Staněk (593.) podlehl v úvodním kole Advantage Cars Prague Open by Zenova rakouskému tenistovi Lennymu Hampelovi (371.) po dramatické bitvě, která trvala dvě hodiny, 6:4, 3:6, 3:6. Českému tenistovi, jenž do utkání vstoupil výborně a v prvním setu byl lepším, shodně utekly začátky druhé i třetí sady, v nichž prohrával 1:5, respektive 1:4 v setu třetím.

14:04
Marková nestačila na Eikeriovou ve finále kvalifikace

Na divokou kartu startující Johana Marková (-) nezvládla souboj s Norkou Ulrikke Eikeriovou (282.) a do hlavní soutěže Advantage Cars Prague Open se nepodívá. V prvním setu Marková výrazně zdramatizovala průběh, když ze stavu 2:5 dokázala srovnat i dvěma brejky na 5:5 a posléze po ztrátě podání si dalším rebrejkem vynutila zkrácenou hru. Tu však prohrála a ve druhém setu už odpor klást nedokázala. S Eikeriovou prohrál 6:7 (3), 0:6.

13:43
Vaňková ztratila vedení a v pražské kvalifikaci prohrála

Česká tenistka Kateřina Vaňková (665.) v souboji s Rumunkou Ralucou Georgianou Serbanovou (360.) svedla statečnou bitvu, v níž vyhrála první set, ale ve zbytku střetnutí nedokázala plně využít svých příležitostí a s turnajem se po porážce 6:3, 2:6, 3:6 loučí. Ve třetím setu přitom třemi gemy v řadě získala nadějné vedení 3:2 s výhodou brejku, ale posléze prohrála čtyři hry za sebou.

13:35
Pantůčková i Procházková v Praze končí

Druhé kolo kvalifikace se nepodařilo ani Gabriele Pantůčkové (376.), ani Tereze Procházkové (811.). Obě nastoupily do svých zápasů v rolích hůře postavených hráček na žebříčku a v samotných duelech to bylo znát. Pantůčková si neporadila s Britkou Amandou Carrerasovou (342.), s níž prohrála 1:6, 4:6.

Podobným výsledkem skončilo i střetnutí divoké karty Terezy Procházkové s pátou nasazenou Slovenkou Chantal Škamlovou (249.), s níž Češka prohrála 2:6, 4:6. Procházková dokázala sice zápas zdramatizovat a za stavu 2:6, 0:5 uhrála čtyři gemy v řadě, ale v klíčový okamžik si nepodržela servis.

12:18
Zarycká prošla do finále kvalifikace

Na úvod programu se na dvorec na Štvanici vydala i Anastasia Zarycká, která po olomouckém turnaji poprvé nahlédla do třetí světové stovky a svou pozici může vylepšovat i v Praze. Dokázala se totiž prokousat už do finále kvalifikace, když si ve druhém kole poradila s Američankou Sabrinou Santamariovou 6:7, 6:0, 6:1.

Zápas přitom vůbec nemusel jít do třech setů. Zarycká měla šancí v úvodním dějství za stavu 5:4 servírovat na vítězství, jenže Santamariová ji rebrejkla a nakonec si vynutila i zkrácenou hru, kterou vyhrála. Od druhé sady však na dvorci kralovala pouze Zarycká. Poslední překážkou bude první nasazená Ukrajinka Angelina Kalininová.

12:02
Trápení Michneva na challengerech pokračuje

Osmou porážku v hlavní soutěži na Challenger Tour v řadě připisuje na své konto český tenista Petr Michnev (236.), který v Praze nestačil na Francouze Stephana Roberta (245.), s nímž prohrál 3:6, 0:6. Michnev od stavu 3:4 v prvním setu prohrál osm gemů v řadě.

11:52
Panák boduje v Rakousku, prošel do 2. kola

Jedenadvacetiletý Yvo Panák (1956.) se v této sezoně konečně dočkal a postoupil do druhého kola na turnaji futures. V rakouském St. Poltenu úspěšně prošel kvalifikací a v pondělním programu se mu podařilo v hlavní soutěži porazit domácí divokou kartu Johannese Bangratze (-) 7:6(5), 6:0. Popáté v kariéře si tak zahraje osmifinále na některém z turnajů, poprvé od září minulého roku. Navíc má jistotu zisku jednoho bodu do žebříčku.

11:28
Kilnarová se kvalifikovala v Tampere

Monika Kilnarová (586.) uspěla v kvalifikaci ve finském Tampere, kde si ve finálovém kole poradila za 69 minut s Lotyškou Irinou Lapustinovou (-) 6:0, 6:2 a postoupila do hlavní soutěže antukového turnaje, který je dotován částkou 15 000 USD.