22:05
Duel Tsongy s Olivem se bude dohrávat ve středu

Kvůli tmě bylo přerušeno utkání domácí naděje Jo-Wilfrieda Tsongy (11.) s Argentincem Renzem Olivem (91.). Olivo mohl ve čtvrtém setu zápas za stavu 5:3 doservírovat, ale nepovedlo se mu to, Tsonga se brejkem dostal zpátky do zápasu a z jeho pohledu bylo za stavu 5:7, 4:6, 7:6 (6), 4:5 utkání odloženo.

20:43
Paquetová šokovala výhrou nad Kristýnou Plíškovou

V roli velké favoritky vstupovala Kristýna Plíšková (44.) do utkání prvního kola French Open proti domácí divoké kartě Chloe Paquetové (260.), avšak papírové předpoklady na dvorci potvrdit nedokázala. V souboji s Francouzkou prohrála 7:6 (4), 2:6, 2:6, když ji zradil zejména první servis, na kterém výrazně staví svou hru.

20:07
Berdych si poradil se Struffem, Němec ho obral o set

Tomáš Berdych (14.) vlétl do prvního kola French Open po hlavě a vše nasvědčovalo tomu, že s Janem-Lennardem Struffem (47.) svůj duel rychle ukončí. Jenže za stavu 6:1, 6:1 se Struff dokázal ve třetím setu zlepšit, využil pár Berdychových zaváhání a český tenista místo rychlé třísetové výhry musel po prohře 4:6 do čtvrtého dějství. V něm nakonec svého soupeře přehrál 6:4 po sérii ztracených servisů mezi třetím a pátým gemem, během nichž Berdych obral Struffa o podání dvakrát, zatímco sám ztratil servis jen jednou.

19:45
Halepová potvrdila roli favoritky

Rumunka Simona Halepová (4.), kterou trápil před začátkem Roland Garros bolavý kotník, své úvodní střetnutí zvládla bez většího zaváhání a Slovenku Janu Čepelovou (89.) porazila za 69 minut 6:2, 6:3.

19:04
Bouchardová navazuje na výkony z Madridu, v Paříži pokořila Ozakiovou

Sezona Genie Bouchardové (57.) prozatím rozhodně neprobíhá podle představ. Kanadská tenistka zavzpomínala na úspěšné doby na antukovém turnaji v Madridu a formu si přenesla i do Paříže, kde zvládla utkání prvního kola s Japonkou Risou Ozakiovou (72.), kterou porazila 2:6, 6:3, 6:2.

18:15
Murray na úvod přetlačil Kuzněcova

Nikterak snadný vstup čekal na světovou jedničku Andyho Murrayho, který se v prvním kole Roland Garros utkal s ruským antukářem Andrejem Kuzněcovem (73.), s nímž na dvorci strávil přes dvě a půl hodiny a porazil ho 6:4, 4:6, 6:2, 6:0. Kuzněcov trápil Brita zejména v prvních dvou sadách, přičemž druhý set sám vyhrál. Dd třetího dějství ale Murray již začal dvorci definitivně dominovat.

17:55
Vondroušová prolétla do druhého kola, Hesseovou smetla z kurtu

Suverénně vstoupila do svého prvního grandslamu v kariéře Markéta Vondroušová (96.), která se parádními výkony prezentovala již v kvalifikaci a v hlavní soutěži na ně navázala. Domácí Amandine Hesseovou (215.) smetla z kurtu za pouhých 56 minut 6:1, 6:0.

17:18
Nišikori překvapení nepovolil, Kokkinakise porazil ve čtyřech setech

Japonský tenista Kei Nišikori (9.) se utkal v rámci prvního kola na antukovém grandslamu v Paříži s Australanem Thanasi Kokkinakisem, který je stále stíhán nejrůznějšími zraněními a za poslední rok a půl odehrál teprve svůj třetí zápas. Do souboje s Nišikorim vstoupil hráč, který nefiguruje na žebříčku, lépe, vyhrál první set, ale nakonec to byl právě japonský tenista, jenž se po třech hodinách hry radoval z vítězství 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

16:51
Garciaová na úvod nezaváhala, v Paříži postupuje

Francouzka Caroline Garciaová (27.) zvládla souboj úvodního kola French Open s Japonkou Nao Hibinovou (83.), kterou porazila dvakrát 6:2.

16:35
Strýcová povolila Riskeové jen tři gemy

První kolo antukového grandslamu zastihlo Barboru Strýcovou (21.) ve výborné formě. V souboji s Američankou Alison Riskeovou (37.) povolila soupeřce pouhé tři gemy a zvítězila 6:3, 6:0. Během zápasu sice čelila šesti brejkbolům soupeřky, ale dokázala všechny hrozby ztráty podání odvrátit a ve druhém dějství po dlouhé přetahované o pátý a šestý gem nadělit Američance kanára.

16:14
Šafránek potvrdil roli favorita v Reggio Emilii

Na italském turnaji futures v Reggio Emilii zvládl Václav Šafránek (197.) potvrdit roli prvního nasazeného v souboji s Němcem Sebastianem Fanselowem (338.), jehož porazil 6:3, 6:4.

15:24
Wawrinka ve třech setech přešel přes Kovalíka

Jeden z favoritů French Open, Švýcar Stan Wawrinka (3.) si za dvě hodiny hry poradil se Slovákem Jozefem Kovalíkem (152.) po setech 6:2, 7:6 (6), 6:3. Ve druhém setu sice ztratil Wawrinka hned na úvod servis a v tiebreaku dokonce čelil třem setbolům, ale s oběma komplikacemi si dokázal poradit a zejména ve zkrácené hře prokázal své kvality, když otočil skóre z 3:6 na 8:6.

15:22
Papík urval v Jablonci postup přes Hampela

Tomáš Papík v utkání prvního kola Jablonec Open 2017 absolvoval téměř tříhodinovou bitvu s šestým nasazeným Rakušanem Lenny Hampelem, kterého nakonec udolal 5:7, 7:6 (1), 7:6 (1) a o postup do čtvrtfinále si zahraje s Matějem Vocelem.

15:21
Verdasco překvapil Zvereva, v dohrávce porazil favorita

Dohrávaný duel mezi Alexanderem Zverevem (10.) a Fernandem Verdascem (37.), který byl v pondělí přerušen za stavu 1:1 na sety, skončil velkým překvapením. Zverev sice ve třetím setu vedl 3:1, ale své vedení neudržel a Verdasco dokázal vývoj sady otočit, zvítězit 6:4 a následně ve čtvrtém setu rozhodnout o svém postupu. Španěl vyhrál 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 a postaral se o jedno z největších překvapení prvního kola. Zverem přitom před týdnem vyhrál první turnaj Masters na antuce v Římě.

14:58
Kližan udolal v Paříži Lokoliho, ten mu nepodal ruku

Martin Kližan (50.) se v utkání prvního kola French Open pořádně nadřel na svůj postup do další části turnaje. V souboji s divokou kartou Laurentem Lokolim (285.) vydoloval postup za tři a třičtvrtě hodiny po setech 7:6 (4), 6:3, 4:6, 0:6, 6:4, přičemž na své konto zapsal neuvěřitelných 70 nevynucených chyb a 11 dvojchyb. Po zápase Lokoli odmítl u sítě podat Kližanovi ruku za údajné provokace během zápasu.

14:52
Vocel v Jablonci postupuje do 2. kola

Matěj Vocel (880.) v souboji kvalifikantů na turnaji v Jablonci udolal Slováka Tomáše Lišku (2033.) 2:6, 6:2, 7:6 (5) a znovu se mu povedlo skrz kvalifikaci dokráčet až k bodům. Za postup do druhého kola má jistotu zisku dalšího bodu do žebříčku.

14:23
Svitolinová na úvod nezaváhala

Pátá nasazená Elina Svitolinová (6.) v úvodním kole Roland Garros přehrála Jaroslavu Švedovovou (45.) po setech 6:4 a 6:3. Ukrajinská tenistka v utkání jedinkrát přišla o svůj servis a v závěru již nepřipustila komplikace, když v posledním gemu odvrátila dva brejkboly soupeřky. Ve druhém kole Svitolinovou čeká souboj s Cvetanou Pironkovou.

14:18
Kohlschreiber proti Kyrgiosovi nezískal ani set

Philipp Kohlschreiber (43.) se úvodním kole Roland Garros střetl s Nickem Kyrgiosem (19.), kterému podlehl po setech 3:6, 6:7(5) a 3:6. Německý tenista si v utkání dokázal vypracovat pouze tři brejkboly, které měl v úvodním gemu třetí sady. Kyrgiose ve druhém kole čeká lepší hráč ze souboje mezi Kevinem Andersonem a Malekem Džazírím.

14:13
Del Potro smetl Pellu

Devětadvacátý nasazený Juan Martín del Potro (30.) v úvodním kole Roland Garros nezaváhal a Guida Pellu (115.) přehrál po setech 6:2, 6:1 a 6:4. Ve druhém kole se utká s lepším ze souboje mezi Nicolásem Almagrem a Marcosem Baghdatisem.

13:54
Jebavý s Veselým postupují ve čtyřhře

Roman Jebavý při dokázal při své premiérové grandslamové účasti vybojovat po boku Jiřího Veselého cenné vítězství, když v úvodním kole Roland Garros přehráli domácí na divokou kartu startující pár Albano Olivetti, Grégoire Barrère po setech 7:5 a 6:4. Obě dvojice si v úvodním setu držely svá podání až do stavu 5:5, kdy Veselý s Jebavým zaznamenali rozhodující brejk a sadu následně dopodávali. Ve druhém dějství Češi přišli o vedení 2:0 a udržet nedokázali ani slibný náskok 4:3 s brejkem. Poté ale prorazili podání Francouzů znovu a následně na svém servisu ukončili zápas čistou hrou. Ve druhém kole Veselý s Jebavým narazí na osmý nasazený pár Klaasen, Ram.

13:34
Kontaová nestačila na Sie

Sedmá nasazená Johanna Kontaová (8.) v úvodním kole Roland Garros překvapivě nestačila na Su-wej Sie (109.), které podlehla po setech 6:1, 6:7(2) a 4:6. Britská tenistka po jednoznačné první sadě ve druhém dějství nevyužila tři brejkboly za stavu 5:5 a na svou soupeřku již následně recept nenašla.

13:12
Smitková v Gradu překvapivě končí

Turnajová jednička Tereza Smitková (162.) v úvodním kole turnaje ITF v italském Gradu překvapivě podlehla kvalifikantce Marii Benoitové (410.) po setech 6:3, 3:6 a 1:6. Česká tenistka v úvodní sadě zaznamenala rozhodující brejk v sedmé hře, avšak ve druhém dějství na podání soupeřky vyzrát nedokázala, naopak sama přišla o servis v osmém gemu a o vítězce tak musel rozhodovat až třetí set. V něm Smitková herně zcela odpadla a brejkem dokonce musela odvracet nepopulárního kanára.

12:30
Malečková prohrála s Glushkovou

Jesika Malečková (234.) v úvodním kole turnaje ITF v italském Gradu nestačila na Julii Glushkovou (236.), které podlehla po setech 2:6 a 3:6. Česká tenistka v úvodní set dokázala mírně zdramatizovat brejkem, kterým snížila svou ztrátu na 2:4, avšak následně si opět prohrála své podání a soupeřka již sadu dopodávala. Ve druhém dějství dokázala izraelská hráčka získat od stavu 2:2 tři hry v řadě, a přestože utkání nedokázala dopodávat, tak jej následně ukončila na returnu.

12:21
Vrbenský srdnatě vzdoroval Bosselovi

Na divokou kartu startující Michael Vrbenský (-) v úvodním kole turnaje futures v Jablonci nad Nisou podlehl Adrianu Bosselovi (663.) po setech 6:2, 4:6 a 4:6. Český tenista vstoupil do zápasu skvěle, rychle si vypracoval vedení 3:0 a vzápětí přidal další brejk, kterým rozhodl o zisku první sady. Ve následujících dvou sadách již ale na podání soupeře vyzrát nedokázal a Švýcar tak díky jedinému brejku v každém setu dokázal utkání otočit a po téměř dvouhodinové bitvě postoupil do osmifinále.

12:16
Šátral deklasoval turnajovou jedničku Martina

Jan Šátral (161.) v úvodním kole challengeru v italské Vicenze smetl prvního nasazeného Andreje Martina (106.) po výsledku 6:3 a 6:1. Úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a český tenista musel za stavu 2:3 odvracet dva brejkboly. Poté se ale rozehrál k famóznímu výkonu a první set dvěma rychlými brejky získal ve svůj prospěch. Ve druhém dějství již Martin nedokázal na hru Šátrala najít odpověď, prohrál s ním dokonce šestnáct míčků v řadě a s turnajem se po 66 minutách hry rozloučil.

11:55
Jaloviec v Jablonci nestačil na Brtnického

Třetí nasazený Marek Jaloviec (287.) v úvodním kole turnaje futures v Jablonci nad Nisou prohrál s na divokou kartu startujícím Filipem Brnickým (1326.) po setech 5:7 a 3:6. Jaloviec přitom vstoupil do utkání velmi dobře a dostal se do vedení 2:0, avšak Brtnický třemi brejky otočil na 5:2. Set ale dvakrát nedokázal dopodávat a rázem bylo srovnáno na 5:5. V koncovce nicméně prokázal pevnější nervy Brtnický, jež první sadu ovládl poměrem 7:5. Ve druhém dějství sice Brtnický ztratil vedení, avšak od stavu 3:3 získal tři hry v řadě a vybojoval tak překvapivý postup do druhého kola.