Denní menu, 19.3.2019: Famózní Pavlásek! Čech po výborném tiebreaku vyřadil nasazenou jedničku

- Jan Vojkůvka, Radek Štohl

Adam Pavlásek se v Lilie postaral o velké překvapení. Český tenista ve druhém kole postoupil přes nasazenou jedničku, tou byl ve Francii Guillermo García López. Pavláskovi především vyšel tiebreak druhého setu, ve kterém od stavu 2:6 vyhrál šest míčků v řadě. Na podniku v Miami byl úterní program kvůli dešti zrušený.

Utkání bylo přeloženo na 20. 3.

KR. PLÍŠKOVÁ NARAZÍ ZNOVU NA WICKMAYEROVOU: Necelý týden uběhl od utkání Kristýny Plíškové s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou, kterou v osmifinále turnaje v Guadalajaře Češka porazila 7:2 v tiebreaku třetího setu. K odvetě dojde ve finále kvalifikace v Miami, kde by Plíšková ráda navázala na svůj výkon z Mexika a nad Wickmayerovou vybojovala postup do hlavní soutěže. – Kristýna Plíšková (94.) x Yanina Wickmayerová (BEL, 141.), vzájemné zápasy 2-1

BOUZKOVOU A MUCHOVOU ČEKÁ V MIAMI DERBY: Finálové kolo kvalifikace si v Miami zahrají i Marie Bouzková s Karolínou Muchovou. České tenistky na sebe narazí v pikantním českém derby, v němž papírovou favoritkou bude Muchová. Proti Bouzkové to ale nebude mít snadné. O dva roky mladší hráčka se nachází ve výborné formě, což potvrdila i výhrou nad favorizovanou soupeřkou v úvodním kvalifikačním kole. – Marie Bouzková (116.) x Karolína Muchová (113.), vzájemné zápasy 1-0

18:50

PAVLÁSEK SI VYŠLÁPL NA NASAZENOU JEDNIČKU: Adam Pavlásek si na Challengeru v Lilie připsal cenný skalp. Čtyřiadvacetiletý tenista ve druhém kole přehrál nasazenou jedničkou, kterou na turnaji plnil Guillermo García López (112.), 6:4, 7:6(6). Pavlásek v úvodním setu prohrával 2:3, od stavu 3:5 však vyhrál zbylé gemy. Ve druhé sadě se Čech dostal do vedení 4:2, brejk však nepotvrdil. V tiebreaku ke všemu prohrával 2:6, od té chvíle ovšem uhrál šest míčků v řadě. Pavlásek se v osmifinále potká s patnáctým nasazeným Sebastianem Ofnerem (184.). – Guillermo Garcia-Lopez (ESP, 112.) x Adam Pavlásek (222.), 4:6, 6:7(6)

Miami Open presentedy by Itau (ženy, USA, 9 035 428 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (116.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (113.) – zápas byl přeložený na 20.3.
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (94.) – Yanina Wickmayerová (BEL, 141.) – zápas byl přeložený na 20.3.

Play in Challenger Lille (muži, FRA, 46 600 EUR, tvrdý povrch – hala)
Guillermo Garcia-Lopez (ESP, 112.) – ADAM PAVLÁSEK (222.) 4:6, 6:7(6)

Soho Square Egypt, Šarm Aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Anna Prybylovová (RUS, 755.) – DENISA HINDOVÁ 1:6, 6:4, 6:2
VLČKOVÁ, VLKOVSKÁ – Matušová (SVK), Šerifová (EGY) 1:6, 2:6
Douradová (BRA), Liu (CHN) – HINDOVÁ, PŘÁDOVÁ 3:6, 3:6