Futures Říčany 2018: Macháč šokoval nasazenou jedničku! Senzačně končí i turnajová dvojka a trojka

Letošní ročník halového turnaje v Říčanech přinesl hned první den několik velkých překvapení. Rozjetý Tomáš Macháč překvapil nasazenou jedničku, senzačně končí i čeští favorité David Poljak a Michael Vrbenský.

Macháč vyřadil nasazenou jedničku
Velkého úspěchu dosáhl v úvodním kole Tomáš Macháč. Českému mladíkovi se podařilo vyřadit nasazenou jedničku Andrese Artuneda Martinavarra, kterého přehrál ve dvou setech 7:6(6), 6:1. Společně s úspěšnou kvalifikací a titulem z Milovic si připsal už osmou výhru v řadě.

Nasazená trojka končí
Turnajová trojka Michael Vrbenský se loučí s turnajem v Říčanech hned v prvním kole. Osmnáctiletý tenista nestačil na o rok mladšího krajana Jiřího Lehečku, kterému podlehl po bezmála dvouhodinách po setech 3:6 a 6:7(5).

Zápas nezvládl ani Poljak
Turnaj skončil hned v prvním kole i pro nasazenou dvojku Davida Poljaka. Tomu se nepodařilo využít vedení 1:0 na sety nad Polákem Dominikem Nazarukem a nečekaně prohrál 6:2, 3:6, 4:6.

Překvapivě končí i Konečný
Po vyřazení nasazené trojky Michaela Vrbenského se nezadařilo ani šestce Michalu Konečnému. Nad jeho síly byl Belgičan Maxime Pauwels, jenž vyhrál 7:5, 1:6, 6:4.

Štyler přehrál Paroulka
Velký talent českého tenisu, osmnáctiletý Ondřej Štyler, využil divokou kartu v Říčanech na jedničku. V úvodním kole si poradil s turnajovou sedmičkou Tadeášem Paroulkem, jehož porazil 7:5, 7:6(1) a vybojoval další bod do žebříčku.

Gengel prohrál ve dvou tiebreacích
Marek Gengel se loučí s turnajem v Říčanech v prvním kole. Třiadvacetiletý tenista nestačil v dopoledním duelu prvního kola na Rusa Artěma Dubrivného, když mu v dramatickém duelu podlehl ve dvou tiebreacích – 6:7(4) a 6:7(3).

Duda je v osmifinále
Prvním českým tenistou, který v Říčanech přešel přes brány prvního kola, byl už dopoledne Filip Duda. Úspěšný kvalifikant si ve středečním duelu poradil s polským lucky loserem Mateuszem Terczynskim, kterého porazil po dvouhodinovém boji po setech 6:7(6) a 5:7.

Staněk zvládl třísetové drama
Robin Staněk je dalším českým tenistou, který si na letošním ročníku turnaje v Říčanech zahraje v osmifinále. Třiadvacetiletý hráč zvládl úterní dramatický duel prvního kola proti Slovákovi Marku Semjanovi, kterého porazil po dvou a půl hodinách po setech 3:6, 6:3 a 7:6(6).

Jeníček vyzrál na Fraňka
Dalším českým tenistou postupujícím do osmifinále byl Jiří Jeníček. Hráč startující na divokou kartu si ve středečním zápase poradil s Michalem Fraňkem za hodinu a půl hry po setech 7:6(6) a 6:3. Franěk tak nedokázal využít šance, když se do hlavní soutěže dostal jako lucky loser.

Artěm Dubrivnij (RUS) [8] – MAREK GENGEL 7:6(4), 7:6(3)*
Mateusz Terczynski (POL) [LL] – FILIP DUDA [Q] 6:7(6), 5:7
Marek Semjan (SVK) – ROBIN STANĚK 6:3, 3:6, 6:7(6)
ONDŘEJ ŠTYLER – TADEÁŠ PAROULEK [7] 7:5, 7:6(1)
JIŘÍ JENÍČEK – MICHAL FRANĚK 7:6(6), 6:3
JIŘÍ LEHEČKA – MICHAEL VRBENSKÝ [3] 6:3, 7:6(5)
Andres Artunedo Martinavarro (ESP) [1] – TOMÁŠ MACHÁČ 6:7(6), 1:6
Maxime Pauwels (BEL) – MICHAL KONEČNÝ [6] 7:5, 1:6, 6:4