9. 11. 2018
Zpravodajství Fed Cup

Sobota bez Kvitové! Fedcupové finále rozehrají Strýcová se Siniakovou

Na pražské Staroměstské radnici proběhl v pátek krátce po třinácté hodině oficiální los víkendového finále Fed Cupu mezi týmy České republiky a Spojených států amerických. Do sobotních dvouher byly na domácí straně nominovány Barbora Strýcová s Kateřinou Siniakovou, chybět naopak bude stále nemocná Petra Kvitová.

Americká kapitánka Kathy Rinaldiová překvapivě nenominovala žebříčkově nejvýše postavenou americkou singlistku v týmu – 36. hráčku světa Danielle Rose Collinsovou. Šanci naopak v sobotu dostanou Sofia Keninová, která celé finálové střetnutí rozehraje s Barborou Strýcovou, a díky zkušenostem z Fed Cupu i Alison Riskeová, jež se utká s Kateřinou Siniakovou.

„Čekali jsme, že budou hrát nejlepší české hráčky, připravovaly jsme se ale na všechny. Svým hráčkám věřím, Češky mají ale pořád silné tenistky, z nichž mohl jejich kapitán vybírat,“ komentovala po losu absenci Kvitové s Plíškovou americká kapitánka.

Plíšková z nominace vypadla před týdnem vinou natrženého lýtkového svalu a obnoveným problémům se zápěstím. Kvitovou, jež je součástí týmu, skolila viróza.

Kapitána Pálu ale zůstává pozitivní. „Stále nám věřím. Líbilo se mi, jak Bára a Katka trénovaly. Na zítřek se těším,“ zůstává v dobrém rozpoložení muž, jenž dovedl český tým už k pěti trofejím.

„Budeme se snažit o náš nejlepší tenis,“ slibuje Strýcová. „S Keninovou jsem nikdy nehrála, moc o ní nevím. Snad mi dá Petra nějaké tipy, rady očekávám i od kapitána. Bude to těžký zápas,“ nečeká česká dvojka v sobotu snadnou práci.

V roli jedničky je pak Kateřina Siniaková. „Měla vynikající závěr sezóny, k tomu získala dva grandslamové tituly ve čtyřhře. Jsem moc rád, že skončila v žebříčku tak vysoko,“ chválil svou svěřenkyni kapitán Pála.

Sama dvaadvacetiletá Češka pak doufá, bude ve finále schopna zužitkovat zkušenosti, které nabrala ve Fed Cupu loni na americké půdě. „Důležité bude, jak budu hrát já,“ říká před utkáním s Riskeovou sama Siniaková. „Když se mi podaří hrát mou hru, porazím ji,“ věří si tenistka, jež má s americkou protivnicí kladnou bilanci 2:1 na zápasy.

Nedělní nominace se ještě mohou změnit. Představí se druhý den i Petra Kvitová? Šance podle všeho je. Podle kapitána Pály však bude jasno až v sobotu večer.

Sobota (od 14:00)
1. zápas: Barbora Strýcová – Sofia Keninová
2. zápas: Kateřina Siniaková – Alison Riskeová

Neděle (od 12:00)
3. zápas: Kateřina Siniaková – Sofia Keninová
4. zápas: Barbora Strýcová – Alison Riskeová
5. zápas: Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková – Danielle Rose Collinsová, Nicole Melicharová

galerie 1 fotografií

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Serena uznala: Kotník mě neomezoval. Karolína hrála prostě úžasně

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Na takovéhle porážky není kapacita typu Sereny Williamsové zvyklá. S odvážnou Karolínou Plíškovou prohrála ze čtyř mečbolů a vedení 5:1 v…

Plíšková nemohla uvěřit: Neskutečné, z jakých s***** jsem se dostala

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: „Tohle se stane jednou za život,“ odtušila Karolína Plíšková, když ve středu těžko uvěřitelným způsobem vyřadila Serenu Williamsovou ve…

Australian Open: Neuvěřitelné! Plíšková odvrátila čtyři mečboly a vyřadila Serenu Williamsovou!

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Karolíně Plíškové se podařilo něco neskutečného! Se Serenou Williamsovou prohrávala ve třetím setu už 1:5 a Williamsová šla podávat. Následně…

Historický milník na dosah. Češky mohou v Melbourne docílit jedinečného úspěchu

Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou mohou na letošním Australian Open dosáhnout něčeho, co tu ještě nebylo. Přinejmenším však mají na dosah vyrovnání českého grandslamového maxima…

Velký bratr tě sleduje. Tenisty v Melbourne pronásledují kamery na každém kroku

Je to už příliš velký zásah do soukromí tenistů? Ze života sportovních celebrit se na Australian Open stává tak trochu věc veřejná. Své obavy, zda je to správné, vyjádřil…

Plíšková dostává od trenérky sodu. Bude z toho první grandslam?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Conchita Martínezová je v tenise pojem. Sama vyhrála Wimbledon a k titulu z nejslavnějšího grandslamu dovedla i Garbine Muguruzaovou. Pak ale po…

Další články