9. 9. 2018
Komentáře

KOMENTÁŘ: Hrubiánství do sportu nepatří. A to ani u největších šampionek

Ženský tenis je specifický. A specifickým bude pro některé v mnoha ohledech asi navždy. Své by o tom mohli vyprávět fanoušci sobotního finále US Open, ve kterém po herní stránce dominovala vítězka Naomi Ósakaová. Svět tenisu však mluví úplně o něčem jiném. A to o nepřijatelném chování Sereny Williamsové.

Ještě před rokem se o americkou tenistku zajímal téměř každý. V té době měla Williamsová chvíli po porodu a nebyl by na světě člověk, který by jí šťastné chvilky nepřál. Zvláště poté, co tiskem proběhly informace, že její těhotenství nepatřilo k těm nejjednodušším.

Rok se však s rokem sešel a názory na výstřední hráčku se vracejí ke starým zvykům. Serena se během prvních turnajů sice hledala, ve Wimbledonu a US Open však ukázala, že její tenisový um je zkrátka výjimečný. A tak nebylo divu, že dvakrát došla do finále.

Před dvěma měsíci ji však ve Wimbledonu vyškolika Angelique Kerberová, ta vyhrála dvakrát 6:3. Před domácimi fanoušky pak Williamsovou nešetřila Naomi Ósakaová. Rovněž ta Američanku doháněla k velké frustraci. Zvláště, když si favoritka duelu mohla připsat rekordní čtyřiadvacátý grandslam. A jak emoce rostly, tak rozum zůstával upozaděn.

Začátek druhého setu. První napomenutí. Koučing. Zde skutečně nastává otázka, zda se poražená finalistka dopustila neodpustitelného hříchu. I kdyby jí byl odpuštěn, následující chování je dobře a zkrátka... Neakceptovatelné?

Rozmlácená raketa a ruku v ruce s ní ztracený fiftýn je už chvíle, která by se na tak vysoké úrovni vyskytovat neměla. Výslovně nepřístupné je však samotné chování Williamsové během druhé sady. A její chování k umpirovému.

Řvát na rozhodčí se nevyplácí ani u žáčků a na nejmenších turnajích. Zvláště, jestli v dané chvíli hrajete o grandslamový titul. Před narvaným hledištěm. Zajisté, jsou zde emoce a rekordní triumf, ale vyžadovat v tak důležitý okamžik omluvu po rozhodčím?

Nejsmutnější na celé scéně je skutečnost, že vinná osoba se po finálovém klání chovala k vítězce jakoby nic. Jako by za celou situaci a bučení fanoušků nemohla. Právě její chování domácí dav tak rozlítilo. Nejen na tiskových konferencích však šlo vidět, že poraženou ve Spojených Státech se stala Naomi Ósakaová. Ta, která vše vlastně celé vyhrála.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Především poslední odstavec - absolutní souhlas. "Mateřská náruč" od Sereny pro Naomi, pokrytecké napomínání diváků, to bylo opravdu nechutné! Velmi doufám, že ta osoba už žádný titul nikdy nevyhraje!

Trojice Češek zná v Istanbulu soupeřky. V deblu budou startovat české semifinalistky z Austrálie

Na antukovém turnaji v Istanbulu se v tomto týdnu představí hned čtyři české tenistky! V singlu budou zápolit Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová a Barbora Strýcová, které se…

Denní menu, 22.4.2019: Smitková má ve Stuttgartu na dosah hlavní soutěž, další Češi rozehrají kvalifikaci

Tereza Smitková se může stát třetí českou tenistkou, která si zahraje v tomto roce v hlavní soutěži turnaje v německém Stuttgartu. Čtyřidvacetiletá tenistka se může přidat do…

Moc jsem Lucce přál, aby se rozloučila vítězně, prozradil Pála po skončení baráže

Fedcupovou baráž nakonec zvládla družina Petra Pály bez ztráty jediného setu a Kanadu smetla v poměru 4:0 na zápasy. Lucie Šafářová se navíc s reprezentační kariérou rozloučila…

Nezapomenutelné tenisové adieu. Byly to úžasné roky, nastává éra mladé generace, věští Šafářová

České tenistky nakonec ve fedcupové baráži s Kanadou zůstaly neporaženy, a to díky skvělému výkonu dvojice Šafářová, Krejčíková v závěrečné čtyřhře. Pro Lucii Šafářovou toto…

Plíškové hrozí ve Stuttgartu bývalé světové jedničky. Šafářová bude hrát čtyřhru

Hlavní soutěž letošního ročníku antukového podniku ve Stuttgartu byla v sobotu odpoledne rozlosována. Mezi hlavní aspirantky na titul patří Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou,…

Denní menu, 21.4.2019: Smitková slaví ve Stuttgartu další výhru, Češky zůstávají mezi elitou

Český fedcupový tým zůstává mezi elitou! Svěřenkyně Petra Pály zvládly úspěšně baráž proti Kanadě, když rozhodující třetí bod získala v souboji týmových jedniček Markéta…

Další články