9. 9. 2018
Komentáře

KOMENTÁŘ: Hrubiánství do sportu nepatří. A to ani u největších šampionek

Ženský tenis je specifický. A specifickým bude pro některé v mnoha ohledech asi navždy. Své by o tom mohli vyprávět fanoušci sobotního finále US Open, ve kterém po herní stránce dominovala vítězka Naomi Ósakaová. Svět tenisu však mluví úplně o něčem jiném. A to o nepřijatelném chování Sereny Williamsové.

Ještě před rokem se o americkou tenistku zajímal téměř každý. V té době měla Williamsová chvíli po porodu a nebyl by na světě člověk, který by jí šťastné chvilky nepřál. Zvláště poté, co tiskem proběhly informace, že její těhotenství nepatřilo k těm nejjednodušším.

Rok se však s rokem sešel a názory na výstřední hráčku se vracejí ke starým zvykům. Serena se během prvních turnajů sice hledala, ve Wimbledonu a US Open však ukázala, že její tenisový um je zkrátka výjimečný. A tak nebylo divu, že dvakrát došla do finále.

Před dvěma měsíci ji však ve Wimbledonu vyškolika Angelique Kerberová, ta vyhrála dvakrát 6:3. Před domácimi fanoušky pak Williamsovou nešetřila Naomi Ósakaová. Rovněž ta Američanku doháněla k velké frustraci. Zvláště, když si favoritka duelu mohla připsat rekordní čtyřiadvacátý grandslam. A jak emoce rostly, tak rozum zůstával upozaděn.

Začátek druhého setu. První napomenutí. Koučing. Zde skutečně nastává otázka, zda se poražená finalistka dopustila neodpustitelného hříchu. I kdyby jí byl odpuštěn, následující chování je dobře a zkrátka... Neakceptovatelné?

Rozmlácená raketa a ruku v ruce s ní ztracený fiftýn je už chvíle, která by se na tak vysoké úrovni vyskytovat neměla. Výslovně nepřístupné je však samotné chování Williamsové během druhé sady. A její chování k umpirovému.

Řvát na rozhodčí se nevyplácí ani u žáčků a na nejmenších turnajích. Zvláště, jestli v dané chvíli hrajete o grandslamový titul. Před narvaným hledištěm. Zajisté, jsou zde emoce a rekordní triumf, ale vyžadovat v tak důležitý okamžik omluvu po rozhodčím?

Nejsmutnější na celé scéně je skutečnost, že vinná osoba se po finálovém klání chovala k vítězce jakoby nic. Jako by za celou situaci a bučení fanoušků nemohla. Právě její chování domácí dav tak rozlítilo. Nejen na tiskových konferencích však šlo vidět, že poraženou ve Spojených Státech se stala Naomi Ósakaová. Ta, která vše vlastně celé vyhrála.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Především poslední odstavec - absolutní souhlas. "Mateřská náruč" od Sereny pro Naomi, pokrytecké napomínání diváků, to bylo opravdu nechutné! Velmi doufám, že ta osoba už žádný titul nikdy nevyhraje!

Siniaková vyhlíží vánoční pohodu. Odpočinek je potřeba, říká fedcupová hrdinka

Kateřina Siniaková si přípravu na novou tenisovou sezonu zpestřila tradičně na domácí extralize, ve které hájila barvy Sparty. Pražský celek se do finále letos neprobojoval, a tak…

Expertka Kuzněcovová. Jakou chybu našla na hře Rafaela Nadala?

Ruska Světlana Kuzněcovová poskytla deníku Championat rozhovor, ve kterém se negativně zmínila o technice forhendového úderu Rafaela Nadala. „Po technické stránce je prostě špatný…

Průkopník mezi turnaji! Rio Open jako první využije grandslamové pravidlo

Poprvé se pravidlo o stopkách na kurtu objevilo v kvalifikaci US Open 2017. Postupem času ho využívaly další grandslamy a testování na mužském okruhu proběhlo i v rámci ATP Next…

Francouzi mají nového kapitána. Do nové éry vstoupí s bývalou světovou čtyřkou

Francie má před začátkem nové éry Davis Cupu svého nového lodivoda. Vítězové z roku 2017 a finalisté letošního ročníku budou z lavičky řízení bývalou světovou čtyřkou Sebastianem…

Denní menu, 18.12.2018: Bayerlová ve čtyřhře neuspěla, program v Antalyi narušil déšť

Michaela Bayerlová dohrála na turnaji v italské Val Gardeně ve čtyřhře již v prvním kole, když po boku Rusky Machorkinové prohrály ve dvou setech. V turecké Antalyi se měli v…

Serena Williamsová o své víře plné zákazů: Udrží vás to v klidu!

Svědkyně Jehovova, či Jehovistka. Slavná americká tenistka Serena Williamsová je jednou z nejznámějších členek církve, kterou mnoho lidí nedokáže ani po bližším zkoumání pochopit.…

Další články