10. 8. 2018
Češi v akci

Česká senzace! Junioři na MS vyřadili první nasazené

Na právě probíhajícím MS do 14 let budou hrát o medaile jak čeští kluci, tak i české dívky. Většího překvapení se dočkali naši mladíci, kteří ve čtvrtfinále přehráli 2:1 na zápasy první nasazenou Francii, zatímco jejich kolegyně stejným výsledkem zdolaly Belgii. Letos se jedná již o 28. Mistrovství světa družstev, podvacáté v řadě ho přitom pořádá Prostějov.

Základní skupiny byly pro oba české týmy rozdílné. Chlapci se v roli nenasazených nacházeli ve skupině C, kde narazili na Španělsko, Paraguay a Japonsko.

Češi hned v pondělí dokázali zdolat čtvrté nasazený Španěly 2:1, když se o body zasloužili Oldřich Vejšický a Hyněk Bartoň.

Stejné dvojici se podařilo také utkání proti Japonsku, se kterým tentokrát ve dvouhře uspěl Bartoň. Do třetího zápasu zasáhl rovněž Jakub Nicod, který ve dvouhře neuspěl, společně s Vejšickým ale urval bod ve čtyřhře.

Domácí tenisté tak ve skupině skončili na druhém místě, díky čemuž se probojovali do čtvrtfinále, kde dle papírových předpokladů měli vypadnout s první nasazenou Francií. Což se však nepřihodilo.

V prvním zápase se opět ocitl Jakub Nicod, který převálcoval Lucu Van Asscheho 6:0, 6:1. Oldřich Vejšický sice prohrál se Seanem Cueninem 3:6, 1:6, ve čtyřhře ale společně s Hynkem Bartoněm vyhráli 6:4, 6:2 nad dvojicí Cuenin, Marty. Díky tomu Češi postoupili do semifinále, které odehrají v pátek s Peru.

Dívky při cestě do semifinále neprohrály
Naprosto odlišnou výchozí pozici měly před turnajem české dívky. Ty na celém MS byly nasazeny jako nejvýše nasazené a byly slosovány do skupiny A.

V té třikrát zvítězily 2:1 na zápasy. O první výhru proti Bulharsku se postaraly Linda Fruhvirtová a Linda Nosková, když důležitý bod si spolu zajistily ve čtyřhře.

O den později s Marokem byl scénář stejný. Fruhvirtová opět dominovala ve dvouhře, Noskové se znovu nepovedl obrat ve třech sadách, aby ve čtyřhře nepřišly o jedinou sadu.

Po postupu do semifinále se na závěr skupiny utkaly s šestými nasazenými Japonkami, které porazily již po utkáních dvouhry. Fruhvirtová přitom ve třech zápasech singlu ztratila celkem sedm gemů.

Pozice z prvního místa určila Češkám tým Belgie a počtvrté z toho bylo vítězství 2:1. Linda Fruhvirtová smetla Hanne Vandewinkelovou 6:2, 6:1. Linda Nosková sice nestačila na Sofii Costoulasovou 6:3, 4:6, 3:6, debl ale byl v záležitosti domácích tenistek.

České naděje se o finále utkají s výběrem osmého nasazeného Turecka. Pomůže opět Linda Fruhvirtová, se kterou jsme v květnu dělali rozhovor, k účasti mezi nejlepšími dvěma týmy?

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Vymývání mozků! Zemřel Davis Cup, zuří Kaderka. České fanoušky vyzývá k reakci

Na kongresu ITF v Orlandu patřil k bojovníkům za zachování starého modelu soutěže, po schválení radikální reformy Davisova poháru je tak Ivo Kaderka pořádně rozčarován. Souboje…

Pardubická juniorka: Dívčí vítězkou Viďmanová, finále chlapců rozhodne třetí set

Vyvrcholení letošního ročníku Pardubické juniorky je tady, centrální dvorec LTC je v pátek dějištěm závěrečných soubojů dvouher. Dívčí vítězkou se stala Darja Viďmanová, která ve…

Denní menu, 17.8.2018: Kvitová v Cincinnati favoritkou, o semifinále hraje také Kolář

Napodobí rok 2012? Tehdy došla Petra Kvitová na prestižním podniku v Cincinnati do semifinále, což je doteď jejím turnajovým maximem. Vyrovnat ho může nejlepší Češka vítězstvím…

Skvělá Kvitová! Po nepřízni počasí vyřadila Mladenovicovou. Dorovná maximum?

Petra Kvitová podruhé v kariéře vybojovala čtvrtfinálovou účast v Cincinnati. Česká tenistka v osmifinále, které vydatně narušoval déšť, porazila Kristinu Mladenovicovou 6:4, 6:2…

Pardubická juniorka: Jiroušek ani Svrčina obrat nedokonali, ze hry je překvapivě Beránková

Pardubická juniorka se ve čtvrtek dočkala prvních dvou trofejí. Rozhodovalo se o vítězích chlapecké a dívčí čtyřhry. Ještě předtím se však uskutečnily semifinálové duely ve…

Tvrdé rozhodnutí. Francouzská hvězda bude bojkotovat Davis Cup

Týdenní daviscupový turnaj není to, co by si od týmové soutěže představoval. I proto francouzský tenista Lucas Pouille dal zcela jasně najevo, že v případě odsouhlasení…

Další články