10. 8. 2018
Češi v akci

Česká senzace! Junioři na MS vyřadili první nasazené

Na právě probíhajícím MS do 14 let budou hrát o medaile jak čeští kluci, tak i české dívky. Většího překvapení se dočkali naši mladíci, kteří ve čtvrtfinále přehráli 2:1 na zápasy první nasazenou Francii, zatímco jejich kolegyně stejným výsledkem zdolaly Belgii. Letos se jedná již o 28. Mistrovství světa družstev, podvacáté v řadě ho přitom pořádá Prostějov.

Základní skupiny byly pro oba české týmy rozdílné. Chlapci se v roli nenasazených nacházeli ve skupině C, kde narazili na Španělsko, Paraguay a Japonsko.

Češi hned v pondělí dokázali zdolat čtvrté nasazený Španěly 2:1, když se o body zasloužili Oldřich Vejšický a Hyněk Bartoň.

Stejné dvojici se podařilo také utkání proti Japonsku, se kterým tentokrát ve dvouhře uspěl Bartoň. Do třetího zápasu zasáhl rovněž Jakub Nicod, který ve dvouhře neuspěl, společně s Vejšickým ale urval bod ve čtyřhře.

Domácí tenisté tak ve skupině skončili na druhém místě, díky čemuž se probojovali do čtvrtfinále, kde dle papírových předpokladů měli vypadnout s první nasazenou Francií. Což se však nepřihodilo.

V prvním zápase se opět ocitl Jakub Nicod, který převálcoval Lucu Van Asscheho 6:0, 6:1. Oldřich Vejšický sice prohrál se Seanem Cueninem 3:6, 1:6, ve čtyřhře ale společně s Hynkem Bartoněm vyhráli 6:4, 6:2 nad dvojicí Cuenin, Marty. Díky tomu Češi postoupili do semifinále, které odehrají v pátek s Peru.

Dívky při cestě do semifinále neprohrály
Naprosto odlišnou výchozí pozici měly před turnajem české dívky. Ty na celém MS byly nasazeny jako nejvýše nasazené a byly slosovány do skupiny A.

V té třikrát zvítězily 2:1 na zápasy. O první výhru proti Bulharsku se postaraly Linda Fruhvirtová a Linda Nosková, když důležitý bod si spolu zajistily ve čtyřhře.

O den později s Marokem byl scénář stejný. Fruhvirtová opět dominovala ve dvouhře, Noskové se znovu nepovedl obrat ve třech sadách, aby ve čtyřhře nepřišly o jedinou sadu.

Po postupu do semifinále se na závěr skupiny utkaly s šestými nasazenými Japonkami, které porazily již po utkáních dvouhry. Fruhvirtová přitom ve třech zápasech singlu ztratila celkem sedm gemů.

Pozice z prvního místa určila Češkám tým Belgie a počtvrté z toho bylo vítězství 2:1. Linda Fruhvirtová smetla Hanne Vandewinkelovou 6:2, 6:1. Linda Nosková sice nestačila na Sofii Costoulasovou 6:3, 4:6, 3:6, debl ale byl v záležitosti domácích tenistek.

České naděje se o finále utkají s výběrem osmého nasazeného Turecka. Pomůže opět Linda Fruhvirtová, se kterou jsme v květnu dělali rozhovor, k účasti mezi nejlepšími dvěma týmy?

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Kopřiva zlomil prokletí Antalye. Titul oslavil i před zraky staronového trenéra

Jako by byla Antalya pro Víta Kopřivu zakletá. Jednadvacetiletý český tenista v turecké metropoli do minulého týdne prohrál v této sezoně všechny tři zápasy, nedařilo se mu zde…

Buď velkou ruskou zdí! Kouč Kasatkinové ohromil vynikající motivační řečí

Koučink je v tenisovém světě v posledních týdnech obzvlášť probíraným tématem. Ukázku ideálního koučinku předvedl Belgičan Philippe Dehaes, který dokázal svou svěřenkyni Rusku…

Halepovou zastavily problémy se zády, do Singapuru jede Bertensová

Simona Halepová se musela odhlásit z letošního ročníku Turnaje mistryň, kde měla startovat popáté v řadě. Světová jednička tak učinila kvůli přetrvávajícím problémům se zády a…

Denní menu, 18.10.2018: Štěpánka čeká velkolepá rozlučka, dvě Češky postupují v Turecku

Hlavní čtvrteční údálostí je bezesportu rozlučka Radka Štěpánka s tenisovou kariérou! Dvojnásobný daviscupový reprezentant si pro fanoušky připravil dvouhodinovou show, během…

Štěpánek vítal Djokoviče v Praze: Nebojte, jeho vítěznou šňůru ukončím

Po sedmé hodině večerní přistálo na Letišti Václava Havla letadlo s hlavním hostem čtvrteční akce Český lev se loučí. Novak Djokovič sice do Prahy nepřiletěl poprvé, premiérově se…

FOTO: Štěpánek obdrží královskou korunu! Podívejte se, jak vypadá

Radek Štěpánek se již tento čtvrtek rozloučí ve vysočanské O2 areně s aktivní kariérou. Firma LASVIT, partner akce „Český lev se loučí“, si připravila pro hlavní hvězdu večera…

Další články