Denní menu: L. Fruhvirtová vybojovala v Thajsku první vítězství, Sisková postupuje v deblu

Linda Fruhvirtová se vypravila tento týden do thajského Hua Hinu, kde v úterý vstoupila do hlavní soutěže turnaje WTA vítězstvím nad Anastasií Tichonovovou. Odpoledne pak Fruhvirtová prohrála ve čtyřhře, ve které naopak úspěšně zahájila turnaj Anna Sisková. Miriam Kolodziejová skončila ve čtyřhře na rakouském turnaji v Linci hned v prvním kole. Petr Nouza zvládl úvodní kolo deblu v Montpellieru. Úvodní kolo dvouhry na challengeru v německém Koblenci vyhrál Zdeněk Kolář, jenž porazil bez ztráty servisu Brita Charlese Brooma.

Fruhvirtová vybojovala první vítězství
Linda Fruhvirtová (126.) zaznamenala na podniku WTA 250 v thajském Hua Hinu premiérovou letošní výhru v hlavní soutěži. Osmnáctiletá Češka porazila v utkání prvního kola o pět let starší Anastasii Tichonovovou (194.). Původně se měla Fruhvirtová utkat s Američankou Liuovou, ta ale z turnaje na poslední chvíli odstoupila. Změny protivnice využila Fruhvirtová k výhře 6:3 a 6:1, která se rodila pouhých 67 minut.

Ruská šťastná poražená z kvalifikace držela krok pouze do stavu 3:3 v prvním setu, od té chvíle česká hráčka na dvorci dominovala. V osmifinále Fruhvirtová narazí na druhou nasazenou Číňanku Lin Ču (45.).

Kolář zvládl úvodní kolo v Koblenci
Zdeněk Kolář (180.) vybojoval na challengeru v Kobleci postup do osmifinále! Pátý nasazený si poradil s britským kvalifikantem Charlesem Broomem (344.) 6:4, 6:2. Český tenista v utkání čelil pouze jednomu brejkbolu, který odvrátil, sám se naopak na returnu prosadil třikrát.

Nouza postoupil do čtvrtfinále v Montpellieru
Petr Nouza s Nizozemcem Robinem Haasem zvládli úvodní kolo na halovém turnaji ATP ve francouzském Montpellieru a vybojovali postup do čtvrtfinále. V úterním večerním utkání si vyšlápli na nasazené dvojky Juliana Cashe a Roberta Gallowaye, které porazili za necelou hodinu a půl po setech 3:6, 6:2, 10:7.

Sisková v Thajsku postupuje
Anna Sisková s Bibiane Schoofsovou z Nizozemska potvrdily roli favoritek v úvodním kole čtyřhry na thajském turnaji v Hua Hinu a postoupily do čtvrtfinále. Zápas proti Tchajwance En-šuo Liang a Thajce Lanlaně Tararudeeové vyhrály za 77 minut po setech 6:2, 3:6, 10:3.

Kolodziejová v Linci končí v 1. kole
Miriam Kolodziejová a Irina Chromačevová nezvládly vstup do turnaje WTA v rakouském Linci. V úvodním kole prohrály s německo-ukrajinskou dvojicí Annou-Lenou Friedsamovou a Nadijí Kičenokovou za pouhých 67 minut po setech 2:6, 3:6.

L. Fruhvirtová v deblu končí
Linda Fruhvirtová na své vítězství v singlu nedokázala v úterý v úvodním kole čtyřhry navázat a v deblové hlavní soutěži končí. Spolu s Dianou Šnajderovou nestačily na druhé nasazené Číňanky Chan-ju Kuo a Sin-ju Ťiang, se kterými prohrály 7:5, 5:7, 2:10. Ve druhém setu přitom vedly už 5:2 a v 10. gemu na returnu měly tři mečboly. Využít toho ale nedokázaly.

Upper Austria Ladies Linz, Linec (ženy, AUT, 922 573 USD, tvrdý povrch – hala)
Friedsamová (GER), N. Kičenoková (UKR) – Chromačevová (-), KOLODZIEJOVÁ 6:2, 6:3

Thailand Open, Hua Hin (ženy, THA, 267 082 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (126.) – Anastasia Tichonovová (194.) 6:3, 6:1

L. FRUHVIRTOVÁ, Šnajderová (-) – Kuo, Ťiang (obě CHN) 7:5, 5:7, 2:10
Schoofsová (NED), SISKOVÁ – Liang (TPE), Tararudeeová (THA) 6:2, 3:6, 10:3

Open Sud de France, Montpellier (muži, FRA, 579 320 EUR, tvrdý povrch – hala)
Haase (NED), NOUZA – Cash (GBR), Galloway (USA) 3:6, 6:2, 10:7