Denní menu: Nosková se do finále neprobojovala. Začaly kvalifikace dalších turnajů ATP a WTA

Linda Nosková na turnaji v australském Brisbane postup do finále nevybojovala. S Jelenou Rybakinovou prohrála ve dvou setech. Jakub Menšík prohrál ve finále challengeru v Canbeře s Němcem Dominikem Köpferem. Kateřina Siniaková uspěla v úvodním kole kvalifikace v Adelaide, Linda Fruhvirtová zvládla vstup do bojů o hlavní soutěž v Hobartu. Jiří Veselý dohrál hned v prvním kvalifikačním kole v Aucklandu.

Nosková do finále nepostoupila
Jelena Rybakinová (4.) potvrdila v semifinále v australském Brisbane výbornou formu na úvod sezóny a smetla další soupeřku, za 64 minut si poradila s Lindou Noskovou (40.) po setech 6:3 a 6:2. Rybakinová v utkání proměnila tři z pěti brejkbolů, zatímco Nosková ve dvou hrách na returnu promarnila dohromady všechny čtyři šance na zisk soupeřčina servisu.

Více se utkání věnujeme zde.

Menšík titul nevybojoval
Jakub Menšík (167.) na druhý challengerový titul v australské Canbeře nedosáhl. V repríze loňského finále z pražské Stromovky tentokrát nestačil na Dominika Köpfera (77.), s nímž prohrál za hodinu a 12 minut poměrem 3:6 a 2:6. V souboji s nejvýše nasazeným Němcem doplatil osmnáctiletý talent na neproměňování brejkbolů, na příjmu Menšík promarnil všech šest příležitostí.

Bouzková je ve finále čtyřhry
Marie Bouzková a Bethanie Matteková-Sandsová postoupily do finále čtyřhry na turnaji WTA v Aucklandu. Česko-americká dvojice si v sobotním semifinále na Novém Zélandu poradila s McCartney Kesslerovou a Suzan Lamensovou za hodinu a 32 minut po setech 6:3, 7:6(5).

Behar s Pavláskem nevyužili tři mečboly
Ariel Behar s Adamem Pavláskem měli na dosah postup do finále turnaje ATP v Hongkongu. V semifinálovém utkání proti nasazeným dvojkám Marcelovi Arevalovi a Mateovi Pavičovi si dokonce vypracovali v rozhodujícím supertiebreaku tři mečboly. Využít jich ovšem nedokázali a nakonec po hodině a 35 minutách prohráli 7:5, 3:6, 12:14.

Siniaková v Adelaide nezaváhala, zahraje si o hlavní soutěž
Kvalifikaci turnaje WTA v australském Adelaide absolvuje tento víkend také světová padesátka Kateřina Siniaková. Druhá nasazená zvládla dramatické úvodní kolo bojů o hlavní soutěž a za dvě hodiny porazila Ja-fan Wang (102.) z Číny 6:3, 7:6(3). V utkání, které nabídlo hned devět brejků, Siniaková ani jednou neprohrávala a její soupeřka svými úspěchy na returnu vždy pouze dotahovala ztrátu, kterou v průběhu obou sad nabrala. Ve finále kvalifikace se Siniaková může těšit na souboj s Bernardou Peraovou (69.) ze Spojených států.

L. Fruhvirtová začala kvalifikaci v Hobartu kanárem
Linda Fruhvirtová (88.) zahájila své působení v kvalifikaci turnaje WTA v australském Hobartu suverénním vítězstvím. Domácí Alanu Parnabyovou (569.) deklasovala za pouhých 67 minut po setech 6:3, 6:0. Ve finálovém kole se česká hráčka v neděli utká se Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou (73.).

Veselý prohrál v 1. kole kvalifikace v Aucklandu
Jiří Veselý (292.) využil svůj chráněný žebříček ke startu v kvalifikaci turnaje ATP v Aucklandu, s novozélandskou akcí se ovšem loučí hned v úvodním kole bojů o hlavní soutěž. Český tenista za rovných 100 minut prohrál se Španělem Jaumem Munarem (86.) 2:6, 6:7(2), přičemž se nedostal ani k jednomu brejkbolu.

Forejtek postoupil v Lucembursku do finále
Jonáš Forejtek (540.) si na prvním turnaji v kalendářním roce 2024 zahraje o turnajovou trofej. Na pětadvacítce v lucemburském Eschu/Alzette si český tenista v semifinále poradil s Francouzem Clementem Chidekhem (381.), kterého porazil dvakrát 6:3.

Brisbane International (ženy, AUS, 1 736 763 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (40.) – Jelena Rybakinová (KAZ, 4.) 3:6, 2:6

ASB Classic, Auckland (ženy, NZL, 267 082 USD, tvrdý povrch)
Semifinále čtyřhry
BOUZKOVÁ, Matteková-Sandsová (USA) – Kesslerová (USA), Lamensová (NED) 6:3, 7:6(5)

Bank of China Hong Kong Tennis Open (muži, HKG, 661 585 USD, tvrdý povrch)
Behar (URU), PAVLÁSEK – Arevalo (SLV), Pavič (CRO) 7:5, 3:6, 12:14

ASB Classic, Auckland (muži, NZL, 739 945 USD, tvrdý povrch)