Denní menu: B. Fruhvirtová slaví první výhru na WTA! Nosková zvládla tříhodinovou bitvu

Nová tenisová sezona je v plném proudu a úterní program nabídl řadu zápasů s českými zástupci. V Aucklandu vyhrála první zápas v hlavní soutěži na WTA šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová. Tereza Martincová si v zápase s Varvarou Gračovovou vypracovala dva mečboly, nakonec ale padla ve třech setech. Linda Nosková v australském Brisbane ustála mečbol soupeřky a po více než třech hodinách postoupila do druhého kola. Tomáš Macháč navázal na vítěznou kvalifikaci v Brisbane a vyhrál i v prvním kole hlavní soutěže. Český tým na United Cupu prohrál i svůj druhý zápas, tentokrát proti Srbsku.

Macháč po třech hodinách vybojoval postup
Český tenista Tomáš Macháč (78.), jenž v australském Brisbane musel absolvovat o víkendu kvalifikaci, navázal na svá předchozí dvě vítězství! V úvodním kole hlavní soutěže dokázal úspěšný kvalifikant vyzrát na světovou třicítku a turnajovou sedmičku Tomáse Martína Etcheverryho po třech hodinách boje 6:7(5), 7:5, 7:6(1).

Více se utkání věnujeme zde.

B. Fruhvirtová slaví premiérovou výhru na WTA
Brenda Fruhvirtová (117.) zapisuje na své konto další milník kariéry! Po úspěšné kvalifikaci v Aucklandu se dočkala své první výhry v hlavní soutěži turnaje WTA! V úvodním kole novozélandské akce vyzrála na světovou osmačtyřicítku Annu Blinkovovou, kterou porazila 7:5, 6:4. Vítězka celkem patnácti turnajů ITF doposud v hlavních soutěžích na nejvyšším okruhu sbírala porážky, v Aucklandu však své čekání prolomila.

Nosková v Brisbane zvládla vstup do nové sezony
Tři hodiny a osm minut se musela Linda Nosková (40.) rvát o postup do druhého kola v australském Brisbane. Nervydrásající bitvu s Timeou Babosovou (192.) z Maďarska, které ve druhém setu musela odvracet mečbol, ale nakonec zvládla. Česká tenistka při své premiéře v nové sezoně vyhrála nad úspěšnou kvalifikantkou 5:7, 7:6(8), 7:6(2).

Martincová nevyužila mečboly a končí
Tereze Martincové (156.) se nepovedlo v Aucklandu navázat na úspěšnou kvalifikaci, ve které neztratila ani set, a loučí se v prvním kole. V utkání s Varvarou Gračovovou (42.) si přitom vypracovala ve druhém setu hned dva mečboly, ale nedokázala je proměnit a nakonec padla po dvou hodinách a 40 minutách 7:6(3), 5:7, 2:6.

Kolář vybojoval v Nonthaburi postup
Zdeněk Kolář (174.) zahájil novou sezonu na challengeru v thajském Nonthaburi a povedlo se mu projít do osmifinále. V souboji s domácí divokou kartou Kasiditem Samrejem (662.) zvítězil druhý nasazený po dvou hodinách a 40 minutách 5:7, 6:4, 6:3.

Veselý v Canbeře končí v 1. kole
Jiří Veselý (292.), jenž využil chráněný žebříček ke startu na velkém challengeru v australské Canbeře, se loučí s turnajem hned v prvním kole. Se švýcarským kvalifikantem Alexanderem Ritschardem (221.) prohrál ve dvou setech 3:6, 5:7, když se nemohl opřít o svou hlavní zbraň, kterou je servis. Ten si prohrál hned pětkrát.

United Cup, Perth a Sydney (muži a ženy, AUS, 10 000 000 USD, tvrdý povrch)
ČESKO – Srbsko 1:2
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (7.) – Olga Danilovičová (121.) 6:1, 3:6, 6:3
JIŘÍ LEHEČKA (31.) – Novak Djokovič (1.) 1:6, 7:6(3), 1:6
KOLODZIEJOVÁ, NOUZA – Danilovičová, Medjedovič 6:4, 6:7(2), 8:10

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Brisbane International (ženy, AUS, 1 736 763 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (41.) – Timea Babosová (HUN, 188.) 5:7, 7:6(8), 7:6(2)

ASB Classic, Auckland (ženy, NZL, 267 082 USD, tvrdý povrch)
Anna Blinkovová (48.) – BRENDA FRUHVIRTOVÁ (117.) 5:7, 4:6
TEREZA MARTINCOVÁ (156.) – Varvara Gračovová (FRA, 42.) 7:6(3), 5:7, 2:6

B. FRUHVIRTOVÁ, L. FRUHVIRTOVÁ – Houriganová, Routliffeová (obě NZL) 3:6, 6:7(5)

Brisbane International (muži, AUS, 661 585 USD, tvrdý povrch)
Tomás Martín Etcheverry (ARG, 30.) – TOMÁŠ MACHÁČ (78.) 7:6(5), 5:7, 6:7(1)

Bank of China Hong Kong Tennis Open (muži, HKG, 661 585 USD, tvrdý povrch)
Behar (URU), PAVLÁSEK – Frantzen, Jebens (oba GER) 6:4, 6:4