Denní menu, 22.9.2023: Kopřiva vybojoval další semifinále! Paulson s Vrbenským prolétli do finále

Vít Kopřiva má od konce července na turnajích ATP Challenger Tour vskutku brilantní formu a potvzuje to i tento týden. V Bad Waltersdorfu vybojoval postup do čtvrtého semifinále z pěti posledních akcí na tomto okruhu, když porazil Němce Marvina Möllera. Andrew Paulson a Michael Vrbenský v rumunském Sibiu vybojovali postup do deblového finále. Pokračoval pardubický turnaj ITF s bohatým českým zastoupením.

Kopřiva je znovu v semifinále
Vít Kopřiva (127.) se na challengeru v rakouském Bad Waltersdorfu probil do semifinále a potvrdil svou výtečnou formu na okruhu ATP Challenger Tour, když se dostal od konce července počtvrté mezi nejlepší čtyřku. Český tenista v pátek porazil německého kvalifikanta Marvina Möllera (433.) 6:4, 7:5. O postup do finále si zahraje s Dennisem Novakem (253.).

Kopřivovi se v prvním setu povedlo dostat do vedení 4:2, což ale rozhodující ještě nebylo. Möller totiž vyrovnal na 4:4 a následně měl v devátém gemu dva brejkboly. Kopřiva je ale odvrátil, servis podržel a rozhodující úder si připsal hned v další hře, kdy podruhé prorazil soupeři podání.

Do druhé sady pak vstoupil český tenista výtečně a rychle se dostal do vedení 2:0, načež ale udeřil Möller. Tomu se povedlo skóre otočit ziskem čtyř gemů v řadě. Kopřiva nicméně srovnal na 4:4 a ještě před tiebreakem strhl vítězství na svou stranu, když ve dvanáctém gemu uspěl čistou hrou na returnu.

Paulson s Vrbenským prosvištěli do finále
Andrew Paulson s Michaelem Vrbenským ani ve třetím utkání na challengeru v rumunském Sibiu neztratili set a zahrajou si o turnajový titul! Čtvrtí nasazení si v pátek dopoledne poradili s turnajovými dvojkami z Indie Nikim Kalijandou Ponačou a Divijem Sharanem, které porazili za necelou hodinu hry po setech 6:2, 6:4.

Kučmová ve čtvrtfinále uhrála jen jeden gem
Aneta Kučmová (468.) se v rumunské Slobozii do semifinále nepodívá. Osudným se jí stalo střetnutí s osmou nasazenou Lucijí Čiričovou Bagaričovou (272.) z Chorvatska, proti které si neudržela ani jednou podání a prohrála za 73 minut hladce 1:6, 0:6. Svůj jediný získaný gem vybojovala na returnu, přičemž sama ztratila servis hned sedmkrát.