ITF Frýdek-Místek: Štruplová prošla do finále po skreči soupeřky. Kučmová neudržela vedení 5:0

Dvě české tenistky se v sobotu představily v semifinále dvouhry Prestige Tennis Cup by Moneta Money Bank. Na podniku s dotací 25 tisíc amerických dolarů nejprve do bojů zasáhla Aneta Kučmová, která ale neudržela vedení 1:0 na sety a 5:0 ve druhém dějství proti Italce Ambrosiové. Postup do finále po skreči nasazené jedničky Šinikovové naopak slaví Julie Štruplová.

Štruplové soupeřka po třech gemech skrečovala
Oproti zápasu Anety Kučmové mělo střetnutí mezi Julií Štruplovou (332.) a Isabellou Šinikovovou (270.) vskutku bleskový průběh. Už po pouhých třech gemech, po nichž Štruplová vedla 2:1, totiž Bulharka utkání skrečovala. Česká tenistka si tak zahraje v neděli o titul s Italkou Silvií Ambrosiovou (311.)

Kučmová nevyužila čtyři mečboly, do finále neprošla
Anetě Kučmové (520.) se na další favorizovanou soupeřku nepovedlo najít recept. Byť držela ve druhém setu vedení 5:0 a postupně měla hned čtyři mečboly, nepovedlo se české tenistce utkání s Italkou Silvií Ambrosiovou (311.) dovést do vítězného konce.

Po dramatické bitvě, která trvala neskutečné tři hodiny a 40 minut, nakonec s nasazenou dvojkou padla 6:4, 6:7(6) a 3:6.

Prestige Tennis Cup by Moneta Money Bank, Frýdek-Místek (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
ANETA KUČMOVÁ (520.) – Silvia Ambrosiová (ITA, 311.) 6:4, 6:7(6), 3:6
Isabella Šinikovová (BUL, 270.) – JULIE ŠTRUPLOVÁ (332.) 1:2 skreč