Denní menu, 2.9.2023: Vondroušová postoupila do osmifinále US Open, Bouzková naopak končí

Night session, tedy večerní program, se dnes na US Open týkal obou českých singlistek, které nastoupily do zápasů třetího kola. Marie Bouzková na centrkurtu (Arthur Ashe Stadium) nestačila na světovou pětkou Uns Džábirovou, které i přes zranění srdnatě vzdorovala. Markéta Vondroušová na stadionu Louise Armstronga naopak smetla ve dvou setech Jekatěrinu Alexandrovovou. Barbora Strýcová prosvištěla do čtvrtfinále smíšené čtyřhry po boku Mexičana Santiaga Gonzaleze. Sára Bejlek v Praze postoupila do finále. Stejného úspěchu dosáhla také v Oldenzaalu Brenda Fruhvirtová. Čeští tenisté na okruhu ITF vybojovali hned čtyři deblové tituly.

Fruhvirtová je ve finále v Oldenzaalu
Brenda Fruhvirtová (129.) nepřipustila ani v semifinále nizozemské čtyřicítky žádné komplikace a postoupila do svého dalšího finále na okruhu ITF! V sobotu si poradila s německou tenistkou Fabienne Gettwartovou (818.), kterou porazila za hodinu a 32 minut 6:2, 7:5.

Vrbenský je v prvním letošním finále
Michael Vrbenský (375.), jenž loni vyhrál hned čtyři turnaje na okruhu ITF, zatím na první pořádný úspěch v probíhající sezoně čeká. Na pětadvacítce ve slovinském Mariboru se mu však povedlo proniknout do prvního letošního finále. V duelu s Ukrajincem Vjačeslavem Bjelinským (622.) zvítězil za hodinu a půl hladce 6:3, 6:2 a bude usilovat o první trofej v sezoně 2023.

Sisková vyhrála další šedesátku!
Anna Sisková pokračuje ve skvělých deblových výkonech. Po triumfu na šedesátce v Přerově, kde slavila titul minulý týden, vybojovala ve čtyřhře další titul ve švýcarském Collonge-Bellerive. Spolu se Švýcarkou Conny Perrinovou v sobotním finále porazily třetí nasazené Estelle Cascinovou a Dianu Marcinkevicaovou 7:6(4), 6:1.

Sisková letos vyhrála svůj osmý deblový titul, z toho čtvrtý z kategorie W60. Celkově se jedná o její jednadvacátou trofej na okruhu ITF. Ve světovém žebříčku by si měla polepšit na 102. místo.

Ševčíková vyhrála čtyřhru v Brašově
Pětadvacetiletá Linda Ševčíková vybojovala v rumunském Brašově svůj druhý titul na okruhu ITF v kariéře. Na tamní patnáctce spolu s domácí Simonou Ogescuovou porazily ve finále první nasazené Nicole Fossaovou Huergovou a Julii Stamatovovou po více než dvou hodinách 7:6(8), 7:5.

Kellovský letos potřetí triumfoval
Turnaj ve čtyřhře v rakouské Vídni vyhráli v sobotu Dominik Kellovský a Němec Peter Heller. Nejvýše nasazení ve finále předčili Italy Marca De Rosu a Alessandra Ragazziho, které porazili 7:5, 2:6, 10:5.

Sedmadvacetiletý Kellovský vyhrál letos už třetí deblový titul, celkově se jedná o jeho čtrnáctý titul na okruhu ITF.

Kellovský do finále ve Vídni nepostoupil
Dominik Kellovský (921.) neuspěl v semifinále turnaje ITF v rakouské Vídni, kde byl nad jeho síly slovenský tenista Miloš Karol. Turnajová osmička prohrála ve dvou setech 2:6, 3:6.

Grandslam

US Open (muži, ženy, USA, 65 000 000 USD, tvrdý povrch)
3. kolo dvouhry žen
Uns Džábirová (TUN, 5.) – MARIE BOUZKOVÁ (31.) 5:7, 7:6(5), 6:3
Jekatěrina Alexandrovová (20.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (9.) 2:6, 1:6

Osmifinále smíšené čtyřhry
Jang (CHN), Krawietz (GER) – STRÝCOVÁ, Gonzalez (MEX) 2:6, 2:6

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Kuchyně Gorenje Prague Open 2023 by Moneta Money Bank (ženy, CZE, antuka, 60 000 USD)
Seone Mendezová (AUS, 279.) – SÁRA BEJLEK (213.) 3:6, 6:7(6)

TCCB Open by Rado, Collonge-Bellerive (ženy, SUI, 60 000 USD, antuka)
Cascinová (FRA), Marcinkevicaová (LAT) – Perrinová (SUI), SISKOVÁ 6:7(4), 1:6

Siers ITF World Tennis Tour Oldenzaal (ženy, NED, 40 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (129.) – Fabienne Gettwartová (GER, 818.) 6:2, 7:5

Jablonec nad Nisou Open 2023 by Moneta Money Bank (muži, CZE, antuka, 25 000 USD)
HYNEK BARTOŇ (506.) – Mohamed Safwat (EGY, 471.) 3:6, 4:6
Timo Stodder (GER, 273.) – MARTIN KRUMICH (763.) 6:7(1), 6:4, 2:6

BENEŠ, NOVÁK – REČEK, SINIAKOV 5:7, 2:6

Branik Maribor Triglav (muži, SLO, 25 000 USD, antuka)
Vjačeslav Bjelinskyj (UKR, 622.) – MICHAEL VRBENSKÝ (375.) 3:6, 2:6

ATC Open Presented by WTV, Vídeň (muži, AUT, 15 000 USD, antuka)
Miloš Karol (SVK, 1094.) – DOMINIK KELLOVSKÝ (921.) 6:2, 6:3

Heller (GER), KELLOVSKÝ – De Rosa, Ragazzi (oba ITA) 7:5, 2:6, 10:5

Brašov Cup (ženy, ROU, 15 000 USD, antuka)
Fossaová Huergová (ITA), Stamatovová (BUL) – Ogescuová (ROU), ŠEVČÍKOVÁ 6:7(8), 5:7