18:38
Svrčina dohrál ve Španělsku

Dalibor Svrčina (221.) napodobil Zdeňka Koláře, a to ve Španělsku. Na challengeru v Maspalomas nestačil na Belgičana Michaela Geertse (263.) po sadách 6:7(4), 3:6. Svrčina začal utkání brejkem, následně prohrál pět gemů v řadě. O první sadu ještě zabojoval, srovnal na 5:5 a nakonec si přes odvrácený setbol ve dvanácté hře vynutil tiebreak, který pro něj skončil neúspěšně. Dvacetiletý Čech ve druhém setu musel odvracet stav 2:5, podruhé se mu to však už nevydařilo.

18:28
Kolář padl s druhým nasazeným

Zdeněk Kolář (249.) na challengeru v portugalské Maie skončil v prvním kole dvouhry. Český tenista v pondělním odpoledním zápase prohrál s druhým nasazeným Jurijem Rodionovem (120.) 4:6, 3:6. Kolář v prvním setu za stavu 3:2 nevyužil dva brejkboly, v deváté hře naopak přišel o podání. Český tenista ve druhém setu čelil sedmi hrozbám soupeře, dvě neodvrátil. Sám jeden brejkbol nezužitkoval.