18:18
Poljak v kvalifikaci porazil Bellucciho

Skalp bývalé světové jednadvacítky si dnes připsal český tenista David Poljak (434.), který porazil v úvodním kvalifikačním kole na antukovém challengeru v Poznani Brazilce Thomaze Bellucciho (322.) 4:6, 6:3 a 6:1. Bitva se natáhla na dvě hodiny a 25 minut, k vidění v ní bylo hned sedm ztracených podání. Podstatně úspěšnější na returnu byl tenista z Ostravy, který proměnil hned pět brejkbolů. Jeho soupeřem ve finále kvalifikace bude Němec Lucas Gerch (444.).

15:59
Rosol se v Kitzbühelu nekvalifikoval

Lukáš Rosol (211.) prohrál ve finále kvalifikace na turnaji ATP v rakouském Kitzbühelu s domácím Lukasem Neumayerem (1171.) po hodině a 39 minutách 4:6 a 6:7(5). O osudu prvního dějství rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu. Osmnáctiletý Rakušan posléze ukořistil brejk hned na začátku druhého setu, Rosol ale v desáté hře srovnal. Ve zkrácené hře získal Neumayer od stavu 5:5 dva klíčové fiftýny, čímž rozhodl o svém postupu do hlavní soutěže turnaje.

14:23
Macháč uspěl v bitvě se Sousou

Olympijský debut má za sebou Tomáš Macháč (145.), který se v Tokiu raduje z postupu do druhého kola! Povedlo se mu v dvouapůlhodinové bitvě zdolat zkušeného Portugalce Joaa Sousu (137.) po setech 6:7(5), 6:4, 6:4. Český tenista v úvodní sadě dokázal dvakrát stáhnout ztrátu brejku, ale v rozhodujícím tiebreaku se v koncovce za stavu 5:5 neprosadil. Ve druhém dějství však dokázal hned v první hře prorazit Sousovi servis a i přes dva brejkboly soupeře v šestém gemu si donesl tuto výhodu až do koncovky. Rozhodující set pak na svou stranu strhnul v páté hře. V dalším kole čeká na českého hráče souboj s osmým nasazeným Diegem Schwartzmanem.

13:46
Lehečka otočil finále v Tampere a slaví první titul!

Devatenáctiletý Jiří Lehečka (254.) se dočkal ve finském Tampere zisku prvního titulu na okruhu ATP Challenger Tour! Ve finále český tenista úspěšně otočil souboj s Nicolasem Kickerem (384.), jehož porazil 5:7, 6:4, 6:3. V prvním setu byl Lehečka také blízko vítězství, ale neudržel vedení 4:2 a po ztrátě dalšího servisu v jedenácté hře se mu nepovedlo ani přes tři brejkboly srovnat na 6:6. Od druhé sady ale začal využívat své převahy na returnu a soupeře se mu povedlo v klíčových chvílích přetlačit. Druhý set rozhodl v desáté hře, ten třetí pak jediným brejkem ve čtvrtém gemu.

12:03
Plíšková s Vondroušovou uspěly v prvním kole

Dominantním způsobem se povedlo Karolíně Plíškové a Markétě Vondroušové vstoupit do prvního kola čtyřhry na olympiádě v Tokiu. České tenistky deklasovaly Číňanky Tuan a Čeng ve dvou setech 6:2, 6:1 a mohou se těšit na souboj s Brazilkami Pigossiovou a Stefaniovou.

11:39
Bejlek slaví premiérový titul! Soupeřce nasázela dva kanáry

Fantastická práce od Sáry Bejlek na celém ITS Cupu byla korunována v samotném souboji o titul! Ve svém prvním finále v kariéře předvedla absolutní dominanci a za pouhou hodinu hry rozdrtila Paulu Ormaecheaovou z Argentiny 6:0, 6:0!

10:57
Kvitová hladce postupuje do druhého kola

Úspěšný vstup do olympijského turnaje má za sebou i Petra Kvitová (13.), která ve druhém kole doplní Karolínu Plíškovou, Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou. Česká hráčka si poradila s Italkou Jasmine Paoliniovou (92.) ve dvou setech 6:4, 6:3. V utkání, které trvalo 70 minut, se Kvitové povedlo celkem třikrát prorazit soupeřce podání. V prvním setu rozhodla o zisku sady v desáté hře, když na returnu proměnila druhý setbol. Ve druhé sadě pak zvládla těžkou pasáž mezi druhým a čtvrtým gemem, kdy sice jednou o podání přišla, ale zároveň sama slavila dva brejky. Ve druhém kole bude Petra Kvitová favoritkou v zápase s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou.

10:42
Purcell se postaral o velké překvapení

Max Purcell (190.), který naskočil do prvního kola dvouhry v Tokiu jako náhradník za Andyho Murrayho, senzačně vyřadil světovou patnáctku Felixe Augera-Aliassimeho. Kanadského mladíka porazil ve dvou setech 6:4, 7:6(2) a jedná se o největší vítězství jeho dosavadní kariéry.

07:52
Krejčíková se Siniakovou v úvodním kole dominovaly

Nasazené jedničky olympijského turnaje, Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, vstoupily do bojů o medaile hladkou výhrou v prvním kole. Tchaj-wanky Ju-Čchiech Sie a Čchiech-Ju Su porazily 6:2, 6:1. V utkání sice čelily šesti brejkbolům, ale všechny odvrátily a samy se na returnu prosadily pětkrát.

06:36
Bartyová senzačně končí na OH v prvním kole

Světová jednička Ashleigh Bartyová zažila v prvním kole olympijských her šok, když na tvrdém povrchu prohrála ve dvou setech 4:6 a 3:6 se Španělkou Sarou Sorribesovou-Tormovou, antukářkou a 48. hráčkou světového žebříčku.

05:27
Plíšková vstoupila do olympijského turnaje suverénně

Karolína Plíšková potvrdila skvělou formu a na olympiádě v Tokiu smetla v prvním kole Francouzku Alizé Cornetovou 6:1 a 6:3. Od začátku bylo jasné, kdo na kurtu bude diktovat tempo hry. Češka sebrala hned v prvním gemu soupeřce podání a první sadu jasně ovládla 6:1. Plíšková skvěle podávala a dovolila si třeba i eso na druhý servis. I ve druhé sadě Češka od začátku vedla, Francouzka se ještě zmohla k odporu a mečbol oddalovala, Plíšková však v pohodě zakončila zápas na svém jistém servisu. Po výhře 6:1 a 6:3 tak jde za hodinu a tři minuty do druhého kola, kde narazí na vítězku souboje Carla Suarezová-Navarrová – Ons Džabúrová.