19:01
Bouzková s Hradeckou vybojovaly první společný titul

Teprve druhý turnaj spolu v Birminghamu odehrály Marie Bouzková a Lucie Hradecká a stejně jako v Charlestonu dokráčely až do finále. Zatímco však ve Spojených státech závěrečný zápas prohrály, tentokrát se radují z vítězství. V duelu s Ons Džabúrovou a Ellen Perezovou vyhrály ve třech setech 6:4, 2:6, 10:8. V rozhodujícím supertiebreaku byly oba páry velmi vyrovnané, avšak Češkám vyšla koncovka, když získaly tři míčky v řadě a ze stavu 7:8 strhly souboj na svou stranu.

Samsonovová získala premiérový titul

Z kvalifikace až k titulu! Takovou jízdu na turnaji v Berlíně (WTA 500) prožila Ruska Ludmilla Samsonovová (106.). Dvaadvacetiletou tenistku nedokázala zastavit ani ve finále světová dvanáctka Belinda Bencicová, kterou Ruska porazila ve třech setech 1:6, 6:1, 6:3. Vítězka pěti titulů na okruhu ITF se v nejvyšší kategorii raduje z prvenství poprvé v kariéře.

17:08
Džabúrová jako první Arabka vyhrála titul na okruhu WTA

Tunisanka Ons Ďžabúrová (24.) vybojovala v anglickém Birminghamu svůj největší úspěch dosavadní kariéry. Jako první arabská tenistka v historii získala titul na okruhu WTA, když na travnatém podniku nenašla přemožitelku. Ve finálovém utkání přehrála Rusku Darju Kasatkinovou (35.) po setech 7:5, 6:4. Před úspěchem v Birminghamu se během své kariéry radovala z 11 titulů na okruhu ITF.

17:05
Berrettini slaví podruhé na trávě

Svůj druhý titul v této sezoně a celkově druhý na travnatém povrchu slaví Ital Matteo Berrettini. Světová devítka si dokráčela pro vítězství v dramatickém finálovém souboji v anglickém Queen's, kde porazila domácího Cama Norrieho (41.) po setech 6:4, 6:7(5), 6:3. Celkově se jedná už o pátou trofej na okruhu ATP pro pětadvacetiletého Itala.

17:02
Humbert ovládl turnaj v Halle

Francouzský tenistka Ugo Humbert (31.) se raduje ze zisku největšího titulu kariéry. V nedělním finále proti Andreji Rubljovovi (7.) dokázal zvítězit ve dvou setech 6:3, 7:6(4) a vybojoval první titul v kategorii ATP 500. Celkově se jedná o jeho třetí trofej, přičemž drží stoprocentní finálovou úspěšnost, když v celkové prvenství přetavil i loňská finále v Aucklandu a Antverpách.

15:29
Siniaková v Bad Homburgu postupuje

Kateřina Siniaková (75.) na turnaji v německém Bad Homburgu zvládla letošní travnatou premiéru a prošla do osmifinále nového turnaje z kategorie WTA 250. V utkání s Ruskou Varvarou Gračevovou (86.) zvládla přetahovanou v prvním setu, dostala se do pozice lepší a nebezpečnější hráčky na dvorci a zvítězila ve dvou setech 6:3, 6:2.

12:45
Turnaj ve Starých Splavech ovládla Čchin-wen Čeng

Podnik kategorie ITF s dotací 60 000 amerických dolarů ve Starých Splavech poznal svou novou vítězku. Číňanka Čchin-wen Čeng (245.) porazila ve finále Srbku Alexandru Kruničovou (246.) za hodinu a devětadvacet minut, a to po setech 7:6(5) a 6:3.