18:38
Malečková se prosadila v Naples

Úspěch zaznamenala v americkém Naples Jesika Malečková. Česká tenistka ve třech setech zdolala domácí Hannu Changovou, kterou porazila 6:2, 4:6, 6:3 a zahraje si první semifinále od lednového turnaje v Hamburku.

17:31
Nadal šestý titul z Madridu nezíská

Světová dvojka Rafael Nadal se k šesté trofeji v Madridu neprobojuje. Španělská hvězda nečekaně končí už ve čtvrtfinále, když nestačila na světovou šestku Alexandera Zvereva, jemuž podlehla dvakrát 4:6. Nadala v utkání trápil zejména servis, který po utkání přirovnal ke katastrofě, kvůli níž přišel o vedení 4:2 v prvním setu. Zverev, jenž po zisku úvodní sady pocítil šanci na první výhru nad Nadalem na antuce, už svou příležitost nepustil a dobrým výkonem ve druhé sadě dotáhl duel do vítězného konce.

12:45
Derby na Štvanici ovládl Vrbenský

České čtvrtfinálové derby ovládl na Štvanici Michael Vrbenský (318.). Jednadvacetiletý Čech přehrál za hodinu a 18 minut 6:1 a 6:4 o dva roky staršího krajana Víta Kopřivu (270.) a zužitkoval tak divokou kartu pořadatelů v postup do druhého kariérního semifinále. O největší finále kariéry si nymburský rodák zahraje na I.ČLTK Prague Open v sobotu buď s Němcem Ottem (161.), nebo Američanem Cressym (157.).

12:35
Palicová nadělila kanára a je poprvé v semifinále

Barbora Palicová (976.) postoupila na patnáctitisícovém turnaji v egyptské Káhiře do svého prvního semifinále na okruhu ITF! Sedmnáctiletá Češka povolila v pátečním čtvrtfinále o dva roky starší Kazašce Jekatěrině Dmitričenkovové (914.) pouhé tři gemy a v první sadě jí nadělila dokonce kanára. Po výhře 6:0 a 6:3 si Palicová zahraje o vylepšení kariérního maxima proti třetí nejvýše nasazené Gerganě Topalovové (466.) z Bulharska.