19:33
Fruhvirtová a Martincová do deblu nenastoupí

Linda Fruhvirtová a Tereza Martincová se dnes měly představit v prvním kole čtyřhry na turnaji WTA v Charlestonu, nakonec ale do utkání proti dvojici Naomi Broadyová, Astra Sharmaová nenastoupí. Příčinou je zranění Martincové z jejího včerejšího singlového duelu. Britská a australská tenistka tak postupují bez boje do čtvrtfinále.

18:06
Kolář a Rosol jsou v deblovém čtvrtfinále

Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol zvládli odložené první kolo čtyřhry na antukovém challengeru ve Splitu, když porazili švýcarsko-kanadské duo Luca Margaroli, Adil Shamasdin za 56 minut 6:3 a 6:2. Češi ve čtvrtfinále narazí na kazašský pár Andrej Golubjov a Aleksandr Nedovjesov, kteří plní roli druhých nasazených.

15:59
Nadal proti Delbonisovi dominoval

Rafael Nadal (3.) se poprvé od čtvrtfinále Australian Open objevil v ostrém utkání na okruhu ATP. Hvězdný Španěl porazil ve druhém kole Masters v Monte Carlu Federica Delbonise (87.) za hodinu a 20 minut 6:1 a 6:2. Nadal, který dosud na monacké antuce posbíral jedenáct trofejí, si v osmifinále zahraje s Grigorem Dimitrovem (17.).

14:42
Ruud si vyšlápl na Schwartzmana

Casper Ruud (27.) v Monte Carlu potvrdil svou pověst velmi dobrého antukáře. Dvaadvacetiletý norský tenista ve druhém kole monackého Masters přehrál dvakrát 6:3 favorizovaného Diega Schwartzmana (9.). Ruud potřeboval k vítězství nad semifinalistou loňského Roland Garros pouhých 66 minut. Nasazená sedmička Schwartzman dohrál v Monte Carlu už potřetí v řadě ve druhém kole. Jeho nejlepším turnajovým výsledkem zůstává nadále čtvrtfinále z roku 2017.

14:27
Djokovič si poradil se Sinnerem

Novak Djokovič (1.) zvládl náročný vstup do Masters v Monte Carlu, když ve druhém kole porazil Jannika Sinnera (22.) za hodinu a 34 minut 6:4 a 6:2. Srbský tenista, pro kterého to bylo první utkání od úspěšného finále Australian Open, si k postupu výrazně pomohl chytře hranými kraťasy. Jeho další soupeř vzejde z duelu mezi Hubertem Hurkaczem (16.) a Danielem Evansem (33.).

08:22
L. Fruhvirtová poprvé vyhrála na turnaji WTA!

Patnáctiletá Linda Fruhvirtová (499.) dosáhla na akci WTA v americkém Charlestonu na velký kariérní milník! Patnáctiletá Češka sehrála v prvním kole vyrovnanou bitvu s nasazenou čtyřkou Alizé Cornetovou (59.), jež nakonec duel za stavu 6:2, 6:7(7), 4:4 a 40:30 z pohledu servírující Fruhvirtové kvůli zranění skrečovala. Bitva se natáhla na dvě hodiny a 43 minut, obě tenistky si během ní vyžádaly pauzu na ošetření. Talentovaná Češka, která startuje v Charlestonu na divokou kartu, nevyužila v tiebreaku druhé sady jeden mečbol. Fruhvirtová se díky postupu do osmifinále a zisku 30 bodů posunula v tzv. „živém žebříčku“ ze 499. na 414. místo. Její další soupeřkou bude americká divoká karta Emma Navarrová (404.), proti níž v prvním kole skrečovala Tereza Martincová (96.).

00:35
Martincová ve druhém setu skrečovala

Tereza Martincová (96.) končí na turnaji WTA v americkém Charlestonu už v prvním kole. Češka byla nucena skrečovat utkání proti domácí divoké kartě Emmě Navarrové (404.), a to po hodině a šestnácti minutách a za stavu 3:6, 2:3 a 0:30. Na vině by mělo být podle všeho zranění pravého chodidla, které si Martincová nechala po třetím gemu druhé sady ošetřit.