19:06 - 07.04.2021

Badosaová si vyšlápla na Bencicovou!

Paula Badosaová (71.) se ve druhém kole Volvo Car Open v Charlestonu postarala o překvapení, když porazila pátou nasazenou Belindu Bencicovou (12.) za dvě hodiny a 19 minut 6:2, 6:7(2) a 6:1. Španělská tenistka mohla utkání ukončit už ve druhém setu, za stavu 5:3 však na returnu nevyužila dva mečboly. Badosaová se v osmifinále utká s Catherine McNallyovou (118.).

16:34 - 07.04.2021

Kolář a Rosol v deblu potvrdili roli favoritů

Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol zvládli své první společné utkání od loňského září skvěle, když v prvním kole challengeru ve Splitu porazili chorvatskou dvojici Ajdukovič, Jakič za pouhých 47 minut 6:4 a 6:1. Čeští tenisté získali za stavu 5:4 a 40:40 při svém podání rozhodující bod, který měl charakter setbolu (pro české duo) a zároveň brejkbolu (pro Chorvaty). Kolář a Rosol vyzvou ve čtvrtfinále indicko-rakouský pár Raja, Weissborn.

16:06 - 07.04.2021

Vondroušová se odhlásila z Charlestonu

Markéta Vondroušová (20.), která dnes měla vstoupit do turnaje v americkém Charlestonu, se kvůli nemoci odhlásila. V pavouku ji nahradila šťastná poražená z kvalifikace Whitney Osuigweová (168.), jež vyzve kvalifikantku Kurumi Naraovou (162.).

23:02 - 06.04.2021

Kvitová v Charlestonu dominovala na servisu

Třetí nasazená Petra Kvitová (11.) porazila ve druhém kole turnaje WTA v Charlestonu australskou kvalifikantku Storm Sandersovou (187.) za hodinu a 26 minut 7:6(4) a 6:2. Česká favoritka nenabídla své soupeřce ani jeden brejkbol, sama proměnila dvě šance na returnu ve druhém setu. Kvitová hraje na zelené antuce v Charlestonu poprvé od roku 2018 a celkově podruhé v kariéře, přičemž proti Sandersové zaznamenala premiérové vítězství na turnaji (v prvním kole měla volný los).

21:11 - 06.04.2021

Martincová vydřela postup do druhého kola

Nová členka Top 100 Tereza Martincová (98.) vstoupila do turnaje WTA v Bogotě vydřenou výhrou 4:6, 6:4 a 6:4 nad Leonií Küngovou (153.). Švýcarská tenistka vedla v rozhodující sadě už 4:2 a k tomu měla dva brejkboly na 5:2. Česká hráčka však zakončila duel, trvající dvě hodiny a 14 minut, ziskem čtyř gemů v řadě. Její osmifinálovou protivnicí bude kolumbijská divoká karta Maria Camila Osoriová Serranová (180.).

20:34 - 06.04.2021

Bouzková a Hradecká v deblu postupují

Marie Bouzková a Lucie Hradecká zvládly první kolo čtyřhry na turnaji WTA v Charlestonu, když porazily americko-brazilský pár Hayley Carterová, Luisa Stefaniová za 74 minut 6:2 a 6:4. Češky v utkání využily čtyři z pěti brejkbolů, samy přišly o podání pouze jednou. Vítězky odvrátily v závěrečném gemu dva brejkboly.

19:39 - 06.04.2021

Veselý v Cagliari nestačil na Martina

Jiří Veselý (72.) končí na antukovém turnaji ATP v Cagliari už v prvním kole, když prohrál federální derby s Andrejem Martinem (106.) za hodinu a 57 minut 4:6, 6:2 a 1:6. Slovenský tenista si výhru vysloužil jistější hrou od základní čáry, Veselý navíc zaznamenal tři dvojchyby v důležitých chvílích zápasu. Dalším soupeřem Martina bude turnajová dvojka Taylor Fritz (30.).

17:35 - 06.04.2021

Federer figuruje mezi přihlášenými do Madridu

Roger Federer (7.) se nachází ve startovní listině pro antukové Masters v Madridu, které se uskuteční v termínu 2. až 9. května. Švýcar se naposledy objevil na turnaji v Dauhá, kde prohrál ve čtvrtfinále. Předtím měl více než roční pauzu, během níž absolvoval dvě operace kolene. Kromě dvacetinásobného grandslamového šampiona jsou mezi přihlášenými do Madridu i všichni další členové Top 40.

16:26 - 06.04.2021

Kolář ve Splitu dominoval

Zdeněk Kolář (223.), který minulý týden ovládl challenger v Oeiras, navazuje na skvělé výsledky také na dalším turnaji ve Splitu. Čtyřiadvacetiletý Čech vedl v prvním kole proti Akirovi Santillanovi (263.) už 6:2 a 5:0, když se jeho soupeř rozhodl utkání bez zjevného důvodu skrečovat. Kolář dnes ztratil po vlastním servisu pouhých šest fiftýnů. Jeho osmifinálovým soupeřem bude někdejší 69. tenista žebříčku Thanasi Kokkinakis (224.).

15:59 - 06.04.2021

Jebavý se po zranění vrátil porážkou

Roman Jebavý má za sebou první soutěžní utkání od konce února. Český deblový specialista a jeho slovenský parťák Igor Zelenay podlehli v prvním kole antukového turnaje v Cagliari americkému páru Taylor Fritz, Tommy Paul 6:2, 3:6 a 8:10. Česko-slovenský pár v super tiebreaku dotáhl ze 4:8 na 8:8, poslední dva míčky zápasu však získali Američané. Jebavý se na okruhu neobjevil více než měsíc kvůli infekci v břiše, kterou mu způsobila injekce na ředění krve.

11:51 - 06.04.2021

Forejtek v Oeiras kvůli zranění skrečoval

Jonáš Forejtek (311.) měl v prvním kole antukového challengeru v Oeiras velkou smůlu. Český tenista si v šestém gemu úvodního setu proti Raulu Brancacciovi (354.) při obranném forhendu patrně zvrtnul kotník. Po ošetření ještě chvíli pokračoval ve hře, ale po ztrátě servisu na 3:4 se utkání rozhodl skrečovat.

21:57 - 05.04.2021

Bouzková v Charlestonu postupuje

Marie Bouzková (56.) svou letošní antukovou premiéru zvládla. Na zeleném podkladu v americkém Charlestonu porazila nasazená sedmnáctka Tímeu Babosovou (106.) z Maďarska 6:2 a 7:5. Dvaadvacetiletá Češka prohrávala ve druhém setu už 0:4 a 0:30, přesto dokázala dramatické dějství otočit ve svůj prospěch. V posledním gemu, který trval čtvrt hodiny, zakončila pražská rodačka zápas na příjmu pátým mečbolem. Ve druhém kole turnaje kategorie WTA 500 narazí Bouzková na Ajlu Tomljanovicovou (78.) z Austrálie.

15:14 - 05.04.2021

Rosol ve Splitu končí

Lukáš Rosol (183.) nezvládl utkání prvního kola antukového challengeru v chorvatském Splitu, když prohrál po setech 1:6 a 3:6 s pátým nasazeným tenistou Srbem Danilo Petrovičem (161.). Během třiapadesát minut trvajícího zápasu si český hráč nevytvořil ani jeden brejkbol, naopak sám jich odvracel hned osm. Čtyřikrát se mu to nepovedlo, a tak se Rosol se singlovým pavoukem turnaje loučí.

21:51 - 04.04.2021

Hurkacz ovládl Masters v Miami!

Hubert Hurkacz (37.) se stal senzačním vítězem Masters v Miami! Čtyřiadvacetiletý polský tenista ve finále porazil devatenáctiletého Jannika Sinnera (31.) za hodinu a 43 minut 7:6(4) a 6:4. Hurkacz, jenž má nyní na kontě tři tituly z turnajů ATP, se díky životnímu triumfu posune na 16. místo žebříčku. Poražený finalista Sinner bude v pondělí figurovat na 23. příčce.

15:45 - 04.04.2021

Kolář vybojoval premiérový titul z challengeru!

Zdeněk Kolář (246.) slaví na challengeru v portugalském Oeiras životní úspěch! Ve svém druhém finále na okruhu ATP Challenger Tour se dočkal zisku svého premiérového titulu. V nedělním klání dokázal český tenista porazit bývalého 57. hráče světa Gastaa Eliase (358.) po setech 6:4, 7:5.