20:50
Hradecká s Plíškovou ve čtyřhře končí

Lucie Hradecká a Kristýna Plíšková prohrály v prvním kole čtyřhry na turnaji WTA v Dauhá s rusko-kanadskou dvojicí Blinkovová, Dabrowská 7:5, 4:6 a 9:11. České tenistky nevyužily v super tiebreaku za stavu 9:8 mečbol. Vítězky se v dalším kole utkají se slovinsko-indickým párem Klepačová, Mirzaová.

16:48
Kr. Plíšková na kvalifikaci nenavázala

Kristýna Plíšková (75.) čtvrtou výhru na turnaji WTA v Dauhá nepřidala. Osmadvacetiletá česká kvalifikantka podlehla v prvním kole hlavní soutěže Anastasii Pavljučenkovové (41.) za 77 minut 2:6 a 3:6. Plíšková v prvním setu dvakrát ztratila podání, sama nevyužila dvě brejkbolové šance. Ve druhé sadě se dostala do vedení 2:0 na gemy, Pavljučenkovová ale rychle zareagovala a ztrátu smazala. Ruská tenistka poté od nepříznivého stavu 2:3 získala čtyři hry v řadě, a rozhodla tak o svém postupu do osmifinále. Její další soupeřkou bude turnajová čtyřka Petra Kvitová (10.), jež měla na úvod volný los.

13:08
Martincová uspěla v souboji kvalifikantek

Tereza Martincová (129.) zvládla v prvním kole halového turnaje WTA v Lyonu duel kvalifikantek, když porazila Giuliu Gattovou-Monticoneovou (170.) za necelé dvě hodiny hry 6:2, 3:6 a 6:2. Česká tenistka ve třetím dějství nejprve získala a vzápětí rychle ztratila výhodu brejku. Od nepříznivého stavu 1:2 však nasbírala pět her v řadě, čímž utkání dovedla do vítězného konce. Na šestadvacetiletou Martincovou čeká v osmifinále nasazená dvojka Fiona Ferrová (46.).

10:52
Kopřiva odvracel mečboly proti Gachovovi

Vít Kopřiva (305.) vydřel v prvním kole halového challengeru v Petrohradě vítězství 7:5, 1:6 a 7:6(7) nad domácím tenistou Ivanem Gachovem (497.). Bitva trvala dvě a půl hodiny. Třiadvacetiletý Čech v rozhodujícím setu nejprve dvakrát nevyužil výhodu brejku. V závěrečném tiebreaku prohrával už 4:6 a posléze 6:7, všechny tři mečboly však odvrátil a nakonec postoupil do osmifinále.