17:17
Veselý s Jebavým jsou v deblovém semifinále

Jiří Veselý a Roman Jebavý si na halovém turnaji ATP ve francouzském Montpellieru připsali druhou výhru, když ve čtvrtfinále porazili nizozemsko-italskou dvojici Sander Arends, Andrea Vavassori za 62 minut 6:4 a 7:5. Čeští tenisté ve druhém setu otočili nepříznivý stav 1:4 na gemy. V semifinále se můžou těšit na vítěze duelu mezi páry Henri Kontinen, Édouard Roger-Vasselin a Ugo Humbert, Jo-Wilfried Tsonga.

15:38
Nadal se v Rotterdamu nepředstaví

Rafael Nadal (2.) se kvůli bolesti zad odhlásil z halového turnaje ATP 500 v Rotterdamu, kde měl plnit roli nejvýše nasazeného. Španělský tenista se potýká se zmíněným zdravotním problémem už od australských turnajů. Z podniku v Rotterdamu, kde se bude hrát v termínu 1.–7. března, se dosud odhlásili také Matteo Berrettini (10.), Denis Shapovalov (12.), Pablo Carreňo Busta (16.), Casper Ruud (24.), Daniel Evans (28.) a Taylor Fritz (33.). Naopak ve stále nabité startovní listině zůstávají mimo jiné Daniil Medveděv (3.), Stefanos Tsitsipas (6.), Alexander Zverev (7.), Andrej Rubljov (8.) a Gaël Monfils (12.).

14:14
Veselý si čtvrtfinále nezahraje

Jiří Veselý (69.) končí na halovém turnaji ATP v Montpellieru ve druhém kole. Nejlepší český tenista prohrál s německým kvalifikantem Peterem Gojowczykem (144.) za dvě hodiny a 28 minut 7:6(3), 6:7(4) a 3:6. Oba tenisté se mohli v utkání spolehnout na velmi kvalitní servis. Zatímco v prvním tiebreaku získal dva klíčové minibrejky Veselý, o osudu druhé zkrácené hry rozhodl jediný minibrejk pro Gojowczyka. Německý kvalifikant si následně zkraje třetího setu rychle vypracoval vedení 3:0, když zaznamenal jediný proměněný brejk v celém duelu. Tento náskok poté bez potíží udržel až do konce. Veselému k postupu nepomohlo ani 29 es (z toho 15 ve druhém setu!).

13:23
Vekičová je po operaci kolene

Chorvatská tenistka Donna Vekičová (29.) na svých sociálních sítích oznámila, že ve středu ve švýcarském Bernu podstoupila drobnější operační zákrok pravého kolene. „Díky doktoru Biedertovi šlo vše dobře. Už dnes jsem zahájila rehabilitaci. Těším se, že se brzy vrátím na kurty. Děkuji všem za zprávy a za podporu,“ napsala čtyřiadvacetiletá Vekičová, jež si na letošním Australian Open připsala účast v osmifinále.

10:39
Macháč zvládl odvetu proti Martererovi

Tomáš Macháč (173.) si ve druhém kole halového challengeru v kazašském Nur-Sultanu poradil s Němcem Maximilianem Martererem (206.) po setech 6:4, 3:6 a 6:3. K výhře potřeboval dvě hodiny a 23 minut. Dvacetiletý český tenista nejprve ve druhém setu ztratil vedení 3:2 s brejkem. V závěrečném dějství o svém vítězství rozhodl brejkem z osmé hry. Macháč tak zvládl odvetu za finále loňského challengeru v Bratislavě, v němž Martererovi podlehl 5:7 ve třetím setu. Jeho čtvrtfinálovým soupeřem v Nur-Sultanu bude Rakušan Jurij Rodionov (152.).