17:45 - 24.02.2021

Jebavý a Veselý vyřadili třetí nasazené

Roman Jebavý a Jiří Veselý porazili v úvodním kole halového turnaje ATP v Montpellieru dánsko-německý pár Frederik Nielsen, Tim Pütz 6:4, 3:6 a 10:5. Češi v prvním setu prohrávali už 1:4 a 30:40, pak ale předvedli velký obrat. O osudu druhého dějství rozhodl jediný brejk ze čtvrté hry. V závěrečném super tiebreaku otočili Veselý s Jebavým z 1:2 na 6:2. Navzdory dílčímu zdramatizování koncovky si nakonec připsali cenné vítězství nad třetím nasazeným párem. České duo si ve čtvrtfinále zahraje proti nizozemsko-italské dvojici Sander Arends, Andrea Vavassori.

09:45 - 24.02.2021

Hradecká v Adelaide dohrála

Lucie Hradecká po boku Slovinky Klepačové končí na turnaji WTA v australském Adelaide ve čtvrtfinále. Česko-slovinský pár nestačil na americko-brazilské duo Carterová, Stefaniová, kterému podlehl po sadách 4:6 a 5:7. Hradecká s Klepačovou v obou setech držely se svými soupeřkami krok až do samotných koncovek, v nich ale byly šťastnějšími Carterová se Stefaniovou, které tak mohly oslavit postup do semifinále.

08:19 - 24.02.2021

Macháč si vyšlápl na druhého nasazeného

Tomáš Macháč (173.) se na challengeru v Nur-Sultanu může těšit na druhé kolo dvouhry. Talentovaný český tenista na úvod turnaje porazil druhého nasazeného, kterým byl Rus Jevgenij Donskoj (123.), 6:3, 3:6, 6:1. Macháč měl k postupu našlápnuto mnohem dříve, vedl 6:3, 1:0 a při vlastním servisu se dostal ke stavu 40:30, nezvládl však přechod na síť a posléze si také prohrál servis. Za stavu 3:3 navíc nezužitkoval tři brejkboly v řadě, neproměnil ani další příležitost. Donskoj vzápětí odskočil na 5:3 a jelikož Čech zmeškal další čtyři příležitosti, šlo se do třetí sady. Macháč v ní však dominoval, na servisu ztratil pouhé tři míčky, na returnu využil dva brejkboly ze tří. Macháče v osmifinále čeká Němec Maximilian Marterer (206.).

14:43 - 23.02.2021

Veselý v Montpellier dominoval, deklasoval Ymera

První turnaj po australské misi zastihl Jiřího Veselého (69.) v parádní formě. Český tenista v úvodním kole halového podniku ve francouzském Montpellier deklasoval Švéda Mikaela Ymera (91.) za pouhých 53 minut po setech 6:1, 6:1 a postoupil do osmifinále. V něm se střetne s německým kvalifikantem Peterem Gojowczykem (144.).

20:23 - 22.02.2021

Korda si rychle poradil s Tsongou

Sebastian Korda (92.) zahájil své tažení na halovém turnaji ATP v Montpellieru vítězstvím 6:4 a 6:2 nad Joem-Wilfriedem Tsongou (66.). Dvacetiletý Američan s českými kořeny odvrátil oba brejkboly soupeře, sám využil tři ze šesti šancí na returnu. Na kurtu se zdržel pouze hodinu a 12 minut. Pro Tsongu se jednalo o první soutěžní utkání od Australian Open 2020.

15:27 - 22.02.2021

Vrbenský se na Kanárských ostrovech nekvalifikoval

Michael Vrbenský (309.) prohrál ve finále kvalifikace antukového challengeru Gran Canaria 1 se Španělem Alexem Martim Pujolrasem (796.) 6:2, 2:6 a 6:7(5). Bitva o místo v hlavní soutěži se natáhla na dvě hodiny a 14 minut. Jednadvacetiletý Čech v rozhodujícím setu dvakrát dohnal manko brejku, v tiebreaku však ztratil od stavu 5:5 oba klíčové fiftýny.

Hradecká s Klepačovou uspěly v Adelaide

Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou zahájily svou pouť turnajem WTA v Adelaide a v úvodním kole uspěly. Česko-slovinský pár si poradil v prvním utkání s Američankami Bethanií Mattekovou-Sandsovou a Asií Muhammadovou ve dvou setech 6:1, 6:4. V utkání čelily hned 13 brejkbolům, servis však ztratily pouze jednou, když přišly o vedení v deváté hře druhého setu. Okamžitě se však znovu prosadily na returnu a duel zakončily druhým využitým mečbolem.

11:47 - 21.02.2021

Djokovič vybojoval devátý titul z Australian Open

Světová jednička Novak Djokovič slaví zisk devátého titulu z Australian Open! Srbský tenista ve finálovém utkání proti Daniilu Medveděvovi z Ruska zvítězil po necelých dvou hodinách 7:5, 6:2, 6:2. Cestu za třetím titulem v řadě započal rychlým brejkem už ve druhé hře, a byť o výhodu brejku v pátém gemu přišel, úvodní dějství strhl na svou stranu ve 12. hře, kdy na returnu využil v pořadí třetí setbol. V dalších setech už byla jeho cesta za vítězstvím o poznání jednodušší. Sice hned na začátku druhé sady přišel o podání, ale okamžitým rebrejkem odpor Rusa zlomil, získal čtyři gemy v řadě a v osmé hře přidal ještě svůj třetí brejk v prostředním setu. Ve třetí sadě pak Djokovič prorazil Medveděvovi podání ve druhé hře a duel dotáhl do vítězného konce v osmém gemu na returnu.

11:40 - 21.02.2021

Nosková na premiérový titul nedosáhla

Své první profesionální finále Linda Nosková v zisk premiérového titulu nepřetavila. V souboji s favorizovanou Šalimar Talbiovou z Běloruska prohrála talentovaná Češka 3:6, 6:3, 3:6. Šestnáctiletá tenistka při svém prvním turnaji v této sezoně dlouho sahala po největším úspěchu dosavadní kariéry a ve třetí sadě se dokonce dostala do vedení 1:0 s výhodou brejku, následně ale prohrála čtyři hry v řadě a ze ztráty jednoho podání se už nevymanila.

09:39 - 21.02.2021

Lehečka vybojoval druhý profesionální titul

Český tenista Jiří Lehečka (355.) vybojoval v egyptském Šarm aš-Šajchu svůj druhý profesionální titul a navázal na své loňské prvenství z turnaje ITF v Praze. Ve finále egyptského turnaje třetí nasazený přehrál polského kvalifikanta Pawla Ciase (864.) 6:1, 6:3.

08:57 - 21.02.2021

Polášek slaví premiérový grandslamový titul

Slovenský deblista Filip Polášek se na Australian Open dočkal zisku svého premiérového grandslamového titulu. Ve finále mužské dvouhry po boku Chorvata Ivana Dodiga porazil americko-britský pár Rajeeva Rama a Joe Salisburyho 6:3, 6:4. Dodig s Poláškem předvedli parádní výkon na servisu i returnu, když nečelili za celý zápas ani jednomu brejkbolu a sami si vypracovali hned 15 šancí na zisk soupeřova podání. Z 15 brejkbolů nakonec využili dva. V prvním setu se jim povedlo prorazit podání soupeře v osmé hře a v druhém dějství v sedmém gemu.

17:22 - 20.02.2021

Šafářová svůj první titul nezískala

Sedmnáctiletá Zdena Šafářová prohrála po boku Rumunky Bejenaruové ve finále turnaje ITF v tuniském Monastiru. Šafářová s Bejenaruovou nestačily na polsko-slovenské duo Falkowská, Morvayová, kterému podlehly za hodinu a čtyřiatřicet minut po setech 4:6, 5:7. Přesto se pro českou tenistku jedná o životní výsledek, ve čtyřhře ještě nikdy do finále nepostoupila.

13:00 - 20.02.2021

Krejčíková vyhrála potřetí za sebou mix na Australian Open

Barbora Krejčíková vyhrála na Australian Open třetím rokem po sobě smíšenou čtyřhru! Stejně jako předloni triumfovala pětadvacetiletá Češka po boku Američana Rajeeva Rama. Turnajové šestky ztratily za celý grandslam pouze jedinou sadu. V sobotním finále si pak favorité smlsli na domácím páru Samantha Stosurová, Matthew Ebden, který na akci startoval díky divoké kartě pořadatelů. Duel trval pouhých 59 minut a Krejčíková s Ramem ho vyhráli bez ztráty jediného podání 6:1 a 6:4.