19:47
Rubljov vyhrál druhou pětistovku v sezoně

Světová desítka Andrej Rubljov slaví na domácím turnaji v Petrohradu zisk titulu. Ruský tenista ve finále porazil Chorvata Bornu Čoriče 7:6(5), 6:4 a po Hamburku vyhrál druhý turnaj kategorie ATP 500 během jednoho měsíce. Celkově získal letos už čtvrtý titul a výrazně se přiblížil postupu na Turnaj mistrů do Londýna.

17:40
Los kvalifikantek proti sobě svedl Krejčíkovou s Martincovou

Zakončená kvalifikace v Ostravě přinesla českému tenisu další dvě místa v hlavní soutěži. Dolosování hráček však už tak příjemné nebylo. Obě Češky, které se do hlavní soutěže probojovaly, Barbora Krejčíková a Tereza Martincová, se střetnou v úvodním kole proti sobě. Soupeřku poznala i Kateřina Siniakovou, na kterou čeká Američanka Cori Gauffová.

16:44
Bouzková obrat v Ostravě nedotáhla

Marie Bouzková (51.) svedla v ostravské kvalifikaci dramatický souboj s Ruskou Darjou Kasatkinovou (75.), s níž se o postup do hlavní soutěže rvala 160 minut. Česká hráčka ve druhém setu dokázala odvrátit dva mečboly a předvedla srdnatý výkon, díky němuž se i přiblížila k vítězství, ale obrat nakonec nedotáhla. Ve třetím setu totiž ztratila vedení 5:3 a nakonec prohrála po velkém boji 4:6, 7:5, 5:7.

15:37
Zverev triumfoval v Kolíně

Německý turnaj v Kolíně se stal kořistí domácí hvězdy Alexandera Zvereva. Světová sedmička ve finále porazila mladého Kanaďana Felixe Augera-Aliassimeho (22.) po setech 6:3, 6:3. Finalista letošního US Open vybojoval svůj první titul v této sezoně, celkově má na kontě už 12 trofejí z okruhu ATP.

15:36
Djere slaví druhý titul

Srbský tenista Laslo Djere (74.), který v italské Sardinii porazil ve čtvrtfinále Jiřího Veselého, dokráčel v neděli až k turnajovému titulu. Svou druhou trofej na okruhu ATP v kariéře vybojoval v souboji s domácím Marcem Cecchinatem (103.), kterého porazil 7:6(3), 7:5.

13:41
V hlavní soutěži si zahraje i Krejčíková

Barbora Krejčíková (85.) pokračuje v kvalitních výkonech také v Ostravě. Osmifinalistka nedávného Roland Garros si v závěrečném kole kvalifikace poradila s Jil Teichmannovou (58.) za pouhých 61 minut po setech 6:3 a 6:2. Krejčíková si v zápase připsala čtyři esa, po podání ztratila pouhých sedm fiftýnů. Ve dvou kvalifikačních kolech nechala soupeřkám jen osm gemů.

13:19
17letý Alcaraz má další titul!

Teprve sedmnáctiletý španělský tenista Carlos Alcaraz (158.) porazil ve finále antukového challengeru v Alicante nejvýše nasazeného Pedra Martíneze (97.) 7:6(6) a 6:3. Na vítězství potřeboval hodinu a 44 minut. Pro Alcaraze je to už třetí letošní titul z challengeru (druhý v řadě), k tomu má na kontě dva triumfy z turnajů ITF. V žebříčku si opět vylepší kariérní maximum, v pondělí by se měl objevit na 136. místě.

12:21
Martincová se v Ostravě kvalifikovala

Tereza Martincová (121.) si na silně obsazeném turnaji WTA v Ostravě zahraje hlavní soutěž! Česká tenistka ve finále kvalifikace porazila Paulu Badosaovou (69.) za hodinu a 16 minut 6:3 a 6:2. Martincová v utkání odvrátila tři ze čtyř brejkbolů, sama využila čtyři příležitosti. Badosaová se na svém servisu trápila, zaznamenala hned sedm dvojchyb (Češka žádnou).

09:54
Koláře v Ismaningu čeká Korda

Čtyřiadvacetiletý Zdeněk Kolář (227.) se příští týden představí na halovém challengeru v německém Ismaningu. Jeho soupeřem pro první kolo bude pátý nasazený Sebastian Korda (131.). Dvacetiletý Američan, jenž je synem bývalého českého tenisty Petra Kordy, na sebe výrazně upozornil na nedávném Roland Garros, kde prošel z kvalifikace až do osmifinále. Díky tomuto kvalitnímu výsledku si v žebříčku polepšil hned o 82 míst. Naopak Kolářovi se v posledních týdnech výsledkově nedaří. V Paříži skončil už v prvním kole kvalifikace a na dvou následujících challengerech vyhrál ve dvouhře pouze jeden ze tří zápasů.