17:31 - 15.09.2020

Voráčová v Římě končí

Renata Voráčová společně se svou parťačkou Japonkou Dojovou nezvládly zápas prvního kola proti japonsko-americké dvojici Katová, Santamariaová. Po setech 6:4 a 3:6 musel rozhodnout supertiebreak, ve kterém od samého začátku dominovaly Japonka s Američankou, které si dokráčely pro vítězství v poměru 10:6.

16:04 - 15.09.2020

Siniaková postoupila i v deblu

Úspěšný den má za sebou v Římě Kateřina Siniaková. Po postupu ve dvouhře si připsala i výhru v rámci čtyřhry, když se svou spoluhráčkou Ruskou Kuděrmetovou porazily ve dvou setech (6:2, 6:3) americko-mexickou dvojici Christianová/Olmosová.

13:45 - 15.09.2020

Vondroušová v Římě udolala Dojovou

Náročnou práci měla Markéta Vondroušová (19.) v prvním kole antukového turnaje v Římě, v němž udolala po dvou hodinách a 33 minutách japonskou kvalifikantku Misaki Dojovou (80.) 6:1, 4:6 a 6:4. Jednadvacetiletá Češka vedla už 6:1 a 4:1, utkání se ale nakonec pořádně natáhlo. Japonka zkraje rozhodujícího setu vedla dokonce dvakrát o brejk. Vondroušová, jež na stejném turnaji loni postoupila do čtvrtfinále, o svém vydřeném vítězství rozhodla ziskem posledních dvou gemů. Z celkových 27 her se hned 17 rozhodovalo až přes shodu. Češka narazí ve druhém kole na další kvalifikantku Arantxu Rusovou (71.).

12:20 - 15.09.2020

Siniaková zazářila proti Kerberové!

Kateřina Siniaková (61.) vstoupila do prestižního antukového turnaje v Římě skvěle, když přehrála turnajovou patnáctku Angelique Kerberovou (22.) za hodinu a devět minut 6:3 a 6:1. Čtyřiadvacetiletá tenistka, která ztratila servis až v samém závěru za stavu 6:3 a 5:0, tak zaznamenala premiérové singlové vítězství po obnovení turnajového kolotoče.

08:09 - 15.09.2020

V Ostravě by měla hrát i Karolína Plíšková

Karolína Plíšková (4.) je po Karolíně Muchové (26.) druhou tenistkou, která pořadatelům turnaje J&T Banka Ostrava Open 2020 přislíbila účast. Halový podnik v Ostravě se uskuteční od 17. do 25. října, přičemž patří do kategorie WTA Premier. Na vítězku tak čeká 470 bodů do žebříčku.

17:06 - 14.09.2020

Muchová se představí v Ostravě

První potvrzenou hráčkou turnaje WTA kategorie Premier J&T Banka Ostrava Open 2020 je Karolína Muchová (26.). Čtvrtfinalistka loňského Wimbledonu se po velké pauze představila na dvou turnajích v New Yorku. Na tom prvním vypadla ve druhém kole s vítězkou US Open Naomi Ósakaovou, ve Flushing Meadwos v osmifinále nestačila na finalistku nedávno skončeného turnaje Viktorii Azarenkovou.

15:35 - 14.09.2020

V Římě uspěla také Bouzková

Marie Bouzková (47.) zvládla svou letošní antukovou premiéru na výbornou. Dvaadvacetiletá Češka zdolala v úvodním kole turnaje WTA Premier 5 v italském Římě 6:3 a 6:4 Ajlu Tomljanovicovou (63.) z Austrálie. Ve druhé sadě sice prohrávala Bouzková 1:3, sérií čtyř gemů v řadě ale otočila skóre ve svůj prospěch a za stavu 5:4 zápas doservírovala. Ve druhém kole čeká na Bouzkovou desátá nasazená Kazaška Rybakinová (18.).

15:13 - 14.09.2020

Strýcová vyhrála a vybojovala derby

Barbora Strýcová (37.) si na antukovém turnaji v Římě zahraje 2. kolo dvouhry. Zkušená Češka ve svém druhém zápase od velké pauzy porazila Veroniku Kuděrmetovovou (42.) dvakrát 6:3. V dalším duelu vyzve dvojku turnaje Karolínu Plíškovou.

08:19 - 14.09.2020

Thiem otočil finále ze stavu 0:2 na sety a slaví titul z US Open

Vítězem letošního ročníku US Open se stal Dominic Thiem (3.). Rakušan prohrával v dramatickém finále s Alexanderem Zverevem (7.) už 0:2 na sety, pak se ale nadechl k parádnímu obratu. Němec podával za stavu 5:3 v pátém dějství na ukončení zápasu, stejně jako Thiem při vedení 6:5 ale neuspěl, a tak o vítězi rozhodl až závěrečný tiebreak. V tom nejprve Zverev za stavu 6:4 pro soupeře odvrátil dva mečboly, po druhé změně stran už ale neuhrál ani bod. Sedmadvacetiletý Thiem tak slaví po výhře 2:6, 4:6, 6:4, 6:3 a 7:6(6) svůj premiérový grandslamový titul. Finále trvalo 4 hodiny a 5 minut.

19:31 - 13.09.2020

Tigová vyhrála druhý turnaj WTA

Rumunka Patricia Maria Tigová zvládla v tureckém Istanbulu dokráčet až k turnajovému titulu a na okruhu WTA vybojovala své druhé prvenství. Ve finále proti Kanaďance Eugenii Bouchardové, jež si zahrála první souboj o titul od roku 2016, zvítězila po obratu 2:6, 6:1, 7:6(4).

17:24 - 13.09.2020

Kecmanovič vybojoval premiérový titul

Srbský tenista Mjomir Kecmanovič (47.) vybojoval v Kitzbühlu premiérový titul na okruhu ATP. Ve finále antukového turnaje porazil ve dvou setech Němce Yannicka Hanfmanna (118.) 6:4, 6:4.

00:36 - 13.09.2020

Titul z US Open získala Ósakaová

Viktoria Azarenková vedla proti Naomi Ósakaové ve finále US Open už 6:1 a 2:0 ve druhém setu, ale ani to jí k vítězství nestačilo. Japonská tenistka si totiž vzala ztracené podání zpět a za stavu 3:3 pak získala tři gemy v řadě a vynutila si třetí set. V rozhodující sadě Ósakaová rychle uzmula vedení, Azarenková se ještě vzpamatovala a za stavu 2:4 si vzala své podání zpět. Jenže poté znovu nedokázala svůj gem doservírovat a japonská tenistka už poté nezaváhala, proměnila druhý mečbol a vyhrála 1:6, 6:3 a 6:3. Znovu po dvou letech se tak stala šampionkou US Open.

19:26 - 12.09.2020

Martincová finále v Istanbulu nevybojovala

Jízda Terezy Martincové (136.) z kvalifikace WTA turnaje v Istanbulu skončila v semifinále. V něm česká tenistka nestačila na Rumunku Patricii Marii Tigovou (88.), které podlehla dvakrát 3:6. Zápas byl celkově poměrně vyrovnaný, obě tenistky měly devět brejkbolů. Avšak zatímco Martincová využila čtyři z nich, její soupeřka hned sedm. Rumunka tak postupuje do finále, ve kterém se utká s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou.

13:32 - 12.09.2020

Detiuc s Markovou vyhrály v Praze titul ve čtyřhře

České deblové duo Anastasia Detiuc, Johana Marková nedalo ve finále domácího ITF turnaje Kuchyně Gorenje Prague Open šanci americkému páru Sewingová, Volynetsová. Češky vyhrály šest ze sedmi brejkbolů a nakonec získaly titul po jasném vítězství 6:2 a 6:1. Na Kuchyně Gorenje Prague Open navíc vyhrály společně už potřetí. Získaly tak zlatý deblový hattrick.

13:09 - 12.09.2020

Titul z Prostějova bere po skvělém výkonu Majchrzak

Polský tenista Kamil Majchrzak (107.) předvedl ve finále prostějovského Moneta Czech Open parádní výkon a ve dvou setech si poradil s favoritem zápasu a obhájcem titulu Pablem Andujarem ze Španělska (56.). Polský tenista překvapivě snadně získal první set poměrem 6:2. Následně se hned ujal vedení i ve druhé sadě, ale Andujar zabral. Dokázal si vzít podání zpět a druhá sada tak došla až do tiebreaku. V něm Majchrzak opět ukázal větší agresivitu a srdce, když vyhrál několik téměř ztracených balonků. V tiebreaku vedl 6:2 a měl čtyři mečboly. I když Andujar tři z nich odvrátil, při posledním z nich už odpověď nenašel. Majchrzak tak vyhrál 6:2 a 7:6(5) a získal tak třetí challengerový titul v kariéře. V žebříčku by se měl opět posunout zpátky do první světové stovky.